Recenze

Bezpečný přístav

Skotsko a romantika? Myslíte si, že to jde dohromady? Ale samozřejmě, že ano a BEZPEČNÝ PŘÍSTAV vás o tom přesvědčí. 😉 Chlapům v žilách stále proudí krev urostlých horalů a jemné dívky chodí se srdcem na dlani. K tomu si ještě přidejte pojízdnou knihovnu a příjemná oddechovka je na světě.

Název: Bezpečný přístav
Autor: Marie Laval
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

S mobilní knihovnou uloženou v roztomilém žlutém autíčku brázdí Jenna cesty malebného ostrova a vydává se vstříc novým nadějím a snům. S občasnou mlhou a legendami o mořských pannách se vypořádá, horší bude vyjít s protivným šéfem Danielem. I další obyvatelé mají postranní úmysly. Jenže všechno není takové, jak se na první pohled zdá.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Bezpečný přístav je milou oddechovkou, která vás příjemně pobaví a zaujme svojí romantickou linkou s prvky napětí. Láska, vášeň, vzájemná přitažlivost i nešťastná minulost jsou energicky dávkovány v malebném prostředí Skotska a nadšeným romantickým čtenářkám srdce zaplesá.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem dvou hlavních postav příběhu – Jenny a Daniela. Oba dva dostali od života trochu víc naloženo, než je zdrávo, ale perou se statečně a nezapomínají ani na lásku a staré legendy. Jsou k sobě přitahováni magickou silou, ale minulost jim stále dýchá na paty a tak je takřka nemožné udělat krok vstříc lásce.

„Jenno?“
Popošla k němu několik kroků. „Vaše hudba… je nádherná.“
„Díky.“ Zradil ho hlas, znělo to ochraptěle, tak si musel odkašlat. Při hře na housle vždycky trochu propadla emocím, ale vidět ji na pláži, zrovna když přemítal o lásce, mořských pannách a kouzlech, bylo jako ocitnout se ve zvláštním snu.
„Stojíte tu dlouho?“
Přikývla. „Ano, už nějakou dobu.“

Marie Laval je úspěšnou spisovatelkou romantických příběhů a i v tomto případě to potvrzuje. Čtivý a nenáročný román vás zavede na skotský ostrov, kde se to hemží charismatickými muži, kteří ještě nezapomněli vzít za práci a tak jim namakané svaly na těle jenom hrají, 😉 a je tedy jasné, že hlavní hrdinka se musí zakoukat. Právě skotské prostředí, které vás okamžitě zaujme a okouzlí, dodává celému vyprávění další punc romantiky, jež se kolem vás rozprostře do široka.  

Autorka uplatnila magické záležitosti a staré skotské legendy i tentokrát a musím říct, že je to skvělý nápad. Zdobení příběhu ve formě staré kletby, potopeného pokladu, dávných legend i mořských panen je vyváženě rozprostřeno a skvěle ladí k hlavní dějové lince. Tuctový romantický příběh tak dostává, společně s lehce nebezpečnou zápletkou splňující všechny atributy napětí, punc atraktivity a nevšednosti. Akční a dynamické vyprávění se pak postará o vaši zdravou závislost na příběhu a dostatek dějových akcí vás nenechá knihu odložit z ruky.

Já měla už možnost od této spisovatelky přečíst knihu Tajemství sídla Bellefontaine a musím říct, že se mně líbila o malý kousek víc, ale i Bezpečný přístav jsem si skvěle užila. Jestli má vaše romantická duše absťák, pak tady rozhodně nesáhnete vedle. 🙂 Láska, vášeň i chemie, jež zde funguje na jedničku, se střídá s napětím i skotskými legendami, a pokud je právě toto váš knižní šálek četby, směle se vrhněte do čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za velmi milou a čtivou romantiku ze Skotska děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Bezpečný přístav pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Bezpečný přístav Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová20.6.2023Tags: Román pro ženy […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *