Recenze

Zahrada žije

Potřebujete pomocníka na vaši zahradu, který vás pěkně krůček po krůčku provede celým rokem? Nebo vás štve, že na zahrádce ohýbáte svůj hřbet jenom vy, zatímco vaše děti to vůbec nebaví? Pořiďte si knihu Anity Blahušové ZAHRADA ŽIJE, která vás nadchne svým zpracováním a formou hry přivede vaše ratolesti nejen k záhonku, ale i k samotné podstatě přírody.

Název: Zahrada žije

Podtitul: Zahradničíme s dětmi

Autor: Anita Blahušová

Nakladatelství: Smart Press

Rok vydání: 2018

Počet stran: 224

Zdroj

Zapojte své děti do práce na zahradě. S touto knihou se vám to určitě podaří. Zábavnou formou vás provede celým kalendářním rokem na zahradě a jako praktický manuál je pro všechny nadšence hlíny a zelených rostlin nepostradatelná. Originálními a hravými postupy přiláká vaše děti k zahradničení a navíc je naučí porozumět přírodě i znát její taje. Neopomíjí ani tradiční rituály, které se světem přírody souvisí a díky nim si můžete „vypěstovat“ v rodině své vlastní tradice, které budete praktikovat celoročně.

♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣ ♠ ♣

Jak už jsme u nakladatelství Smart Press zvyklí, jejich knihy jsou zpracovány originální a luxusní formou a ani Zahrada žije není výjimkou. Opět vás čeká přehledný text, barevné fotografie i spousta návodů a receptů.

Kniha je rozdělena na tři hlavní kapitoly:

1) Poznáváme přírodu – seznámí vás s obyvateli živočišné říše, kteří se vyskytují na vaši zahrádce a pro děti jsou připraveny i lehké kvízy.

2) Začínáme zahradničit – dozvíte se, jak dobře pracovat s půdou, aby byla úrodná, jak množit rostliny i jak správně zalévat. S dětmi můžete připravit barevné rostlinné jmenovky a společně naplánovat, které rostliny spolu nakombinovat.

„Semínko si má lehnout na tvrdou podložku a přikrýt se měkkou peřinkou.“

3) Projekty na celý rok – kapitola, která je pravým rájem pro všechny nadšené zahrádkáře, kteří nemají ještě tolik zkušeností. Nejen, že je rozdělena na roční období, ale pro nás, kteří potřebujeme vodit za zahradnickou „ručičku“ je navíc ještě rozčleněna pěkně po jednotlivých měsících, takže se dozvíte, co dělat se zahradou od března až do února. A rady jsou to opravdu k nezaplacení. Díky této knize budete vědět, že na nic nezapomenete a nestane se vám, tak jako mně, že si v září vzpomenete, jak by se vám hodil nasušený měsíček, který jste zapomněli nejpozději v dubnu vysít. 😉

Mimo jiné se také dozvíte spoustu zajímavostí jako např. jak prospěšné je okopávání a kypření …jedno okopání nahradí dvoje zalévání… nebo, že se z květů divizny barvily nejen látky, ale dokonce i vlasy 😮 a pro nás lenochy, co chtějí kytku zasadit do země a nechat ji tam několik let pokud možno bez práce, bude k dobru rada, jak si udělat záhon z trvalek.

Zdroj

Autorka Anita Blahušová nezapomněla ani na spoustu skvělých receptů souvisejících s přírodou a vy si tak můžete doma spolu s dětmi vyrobit bezový sirup, bylinkový polštář i mýdlo, ale také rostlinný repelent či měsíčkový olej.

Celá kniha je doplněna barevnými fotografiemi i ilustrovanými obrázky, které systematicky doplňují srozumitelný text. Publikace je určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší milovníky přírody, kteří s láskou povedou své děti ke společné zálibě. Vše je naprosto jasně a jednoduše vysvětleno a podáno velmi originální a zábavnou formou.

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

Zdroj

Anita Blahušová – Anitu zajímal svět rostlin už od malička. Ani s přibývajícím věkem ji záliba v pěstování neopustila, na čas ji však zastínil zájem o jazyky a mezinárodní vztahy. Po studiích na Vysoké škole ekonomické se věnovala svému oboru v Belgii. Po návratu do Čech se pustila do dalšího studia, tentokrát už v oboru zahradnictví, a začala experimentovat s městským zahradničením.

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ 

Komplexně zpracovaná publikace Zahrada žije mě doslova nadchla a já se už teď těším, jak s dětmi vyrazíme na jaře na záhon a zúročíme nasbírané informace z této skvělé publikace. A pokud se se svoji zahrádkou tak trochu perete a odpovědi nenajdete ani v této knize, možná vám poradí sama autorka Anita Blahušová na svém blogu http://www.zahradamebavi.cz/.

Díky této knize to u vás bude žít nejenom na zahradě, ale i v rodině při společně strávených chvílích.

Hodnocení: 100 %

Za naprosto úžasnou publikaci o zahradničení, která je plná skvělých rad a návodů děkuji nakladatelství Smart Press, na jejichž stránkách můžete knihu Zahrada žije pořídit.

Autor: Veronika Es.

Zdroj

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *