Recenze

Kameny v praxi

Ač by se tento titul podle názvu mohl zdát vhodným čtivem pro mineraloga, není tomu tak. Naopak: je velice pravděpodobné, že člověk vyznávající exaktní vědy a uvažující o minerálech jako o chemických sloučeninách pevného skupenství se strukturou danou krystalickou mřížkou, by s touto knihou zřejmě zatopil v kamnech. Každopádně jsou mezi námi i lidé z opačného spektra „vyhranění se“ – esoterici, alternativní léčitelé, „vibrabáby“, vědmy a přírodní typy, kteří jsou s knihami Judy Hallové již velmi dobře obeznámeni a vědí moc dobře, že právě jim je  – tato kniha nakladatelství Metafora – s kouzelným přebalem určena a byla by škoda, kdyby jim v knihovně chyběla…

Název: Kameny v praxi

Autor: Judy Hallová

Nakladatelství: Metafora

Rok vydání: 2019

Počet stran: 264

Čtenáři se v této nové knize autorky Judy Hallové seznámí s léčivým vlivem minerálů na lidský organismus. Svou názorností je kniha vhodným návodem pro začátečníky, kteří se začínají seznamovat s praktickým využitím síly minerálů. Autorka jim poradí, jak krystaly očistit a nabít, aby byly připravené pro léčitelskou/magickou práci.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Výsledek obrázku pro judy hall

Judy Hallová (*1943) se zabývá karmickou astrologií, regresivní terapií a účinky drahých kamenů. Jako autorka má na svém kontě přes 45 titulů, mimo jiné velmi úspěšné Kameny od A od Z nebo Karmu vztahů.

Objevila se na žebříčku stovky spirituálně nejvlivnějších žijících lidí, který každoročně sestavuje Watkins Revue. Na poli drahých kamenů, terapie minulých životů a karmické astrologie se pohybuje už přes 40 let. Specializuje se na čtení minulých životů, regresivní terapii, léčení duše, reinkarnace, astropsychologii, věštění a využití drahých kamenů v léčení. Vedle vlastní praxe je plodná spisovatelka, její knihy byly přeloženy do šestnácti jazyků. Více informací se můžete dozvědět na jejím webu: www.judyhall.co.uk

Obr.: autorka Judy Hallová, zdroj: bodhitree.com. Text zdroj: Grada

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Když nám nějaký krystal nebo vlčí mák připadají krásné, jsme méně sami a jsme více vsazeni do všeho, co existuje kolem nás, než bychom věřili na základě našeho samostatného života.

(John Berger, Vybrané eseje)

Summa summarum

Kniha má líbivý přebal, myslím si, že „šutromily“ rozhodně zaujme na první pohled. Štípané ametysty mnoha odstínů jsou vždy krásné a i obálce propůjčily jistou vznešenost a oduševnělost.

Vazba je brožovaná a výtisk se svými 264 stranami sice nepatří mezi nejtenčí, nicméně pokud vás kameny baví, jsem přesvědčena, že se při jejím čtení trápit nebudete a zvládnete to poměrně rychle.

 

Používání krystalů k ochraně, věštění a léčitelství sahá do minulosti vzdálené sedm tisíc let.

Krystaly se využívaly ve všech částech světa.

Práce s krystaly tvořila část dávné léčebné praxe a zůstává její součástí i v naší moderní době.

Krystaly byly vždy oblíbenné jako ochranné amulety.

Krystaly se používají v mnoha oblastech dodnes.

Celá kniha je členěna do dvou hlavních částí: I: Základní informace o kamenech. Část II: Využití krystalů. Součástí knihy je i množství praktických cvičení na využívání energetického potenciálu minerálů v praxi. Např. Jak najít kyvadlo, Opravování aury, Vnímání blokád a obnovování rovnováhy čaker … Na konci knihy je uvedena použitá literatura a slovníček pojmů. Rejstřík a informace o autorce.

Jen málokdo ve starověku by se odvážil i jen uvažovat o tom, že se pustí do nějakého riskantního podniku bez amuletu… K tomutu účelu často sloužily právě amulety. Malé děti dostávaly ochranné šňůrky s heliotropem, karneolem nebo jaspisem, aby se hned od narození zajistilo, že se jim ic zlého nestane. Kněží používali kameny k léčení a k ochraně před zlými silami z tohoto i nadpřirozeného světa. Stejnou ochranu požehnání dnes zajišťuje biskupský prsten s ametystem….

O kamenech a jejich vlastnostech užívaných k léčitelským praktikám a věšteckým metodám byla věnována řada knih. Tato publikace Judy Hallové některé informace z nich opakuje a v některých bodech se shoduje se svými vlastními -dříve vydanými knihami. Nicméně knihu nelze „šmahem“ odsoudit jako kompilát jinde uvedených informací, protože je plná poměrně nových a jinde „neprovařených“ věcí. Konkrétně mě překvapil názor na uměle barvené kameny či výroba a použití krystalových esencí.

Kniha se mi četla dobře. Myslím, že pokud by obsahovala obrázky / fotky kamenů či byla tištěna na křídovém papíře, byla by ještě líbivější, ale je mi jasné, že cena by poté byla úplně jinde…

Moje hodnocení ( jako ve škole): 2

V procentech: 80%

Za knihu plnou magických krystalů a její recenzní výtisk děkuji nakladatelství Grada a Metafora. 

Výsledek obrázku pro metafora nakladatelství

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *