Recenze

Rebelky z Oxfordu – Jak zkrotit svůdníka

Viktoriánská doba, ženské průkopnice i historická romance na vás čekají v dalším díle o odvážných sufražetkách, které statečně bojují na poli rozumu a lásky. Román REBELKY Z OXFORDU – JAK ZKROTIT SVŮDNÍKA je oddechovkou, v které nemůže chybět romantika ani vášeň. 😉

Název: Rebelky z Oxfordu – Jak zkrotit svůdníka
Autor: Evie Dunmore
Překlad: Michaela Martinová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 464

Lady Lucie zuří. S pomocí skupinky oxfordských sufražetek se jí konečně podařilo nashromáždit dostatek jmění, aby mohla ovládnout jedno z hlavních londýnských nakladatelství, a to s jediným cílem: využít ho ke vzpouře proti parlamentu. Kdo by však mohl tušit, že jedinou osobou, která stojí v cestě úspěchu, je její dávný nepřítel lord Ballentine? Tristan je ochoten předat jí většinový podíl v nakladatelství, ale jen za nehoráznou cenu – za noc v jeho posteli. Lucie přitahuje Tristana jako žádná jiná žena. Spaluje ho svou prudkostí a odhodláním pokaždé, když se střetnou. Jejich souboj rozdmýchává plameny náklonnosti a výřečný svůdník riskuje, že se chytí do vlastní pasti. Zatímco se Lucie snaží Tristana přelstít na všech frontách, v nakladatelství i v ložnici, brzy zjistí, že platí známé tvrzení: ve válce a v lásce je dovoleno všechno…

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ 

Historický román Rebelky z Oxfordu – Jak zkrotit svůdníka je další romantickou záležitostí, z které se vám roztřesou kolena i srdce. 😉 Romantika i vášeň se střídají s nenávistí i bolestí a nechávají čtenářky nahlédnout do nelehké viktoriánské doby, v které žena postrádala jakákoliv práva, a její majetek po svatbě zcela patřil manželovi.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění kolem obou hlavních postav – Lucie a Tristana. Začátek se rozjíždí ve vlažnějším tempu a ani dějová osa mě příliš nepřesvědčila, že by toto pokračování „rebelských žen“ dokázalo překonat první díl. Ovšem v polovině knihy dochází k zásadnímu obratu a zbytek knihy už jede na vlnách romantiky, hříšnosti a zvědavosti.

„Ale miláčku.“ Věnoval jí pokřivený úsměv. „Moje druhé pravidlo zní: nevěř mi. Ne tím hlubokým, slepým způsobem.“
„Proč?“
„Protože ani já si tak nevěřím.“
„Jak roztomilé,“ napodobila ho jízlivě. „A tvoje první pravidlo?“
Mluvil laskavým tónem, ale v očích měl nezvykle vážný výraz.
„Nezamiluj se do mě.“

Autorka opět rozehrála hru na poli lásky a tentokrát se do toho opřela s neutuchající vášní, která se otiskla i do jejich hlavních protagonistů. Nenašli byste protichůdnější postavy než tyhle dva. Ona je inteligentní, krásná, ale nikdo s ní nechce mít nic společného. Její skandální chování, kterému dominuje ženská odvaha a vzpurnost je trnem v oku nejednomu muži. On je provařený svůdník, jehož ženy bezmezně obdivují a milují a jeho nevázaný život svádí k nejednomu hříchu. Společně tak tvoří nesourodou dvojici, která dokáže rozhodně zaujmout a pobavit nejednu čtenářku romantických příběhů.

Znovu se setkáte se starými známými z předchozího dílu a lehce tak vplujete do nenáročného příběhu, v kterém opět hlavní roli hraje boj za práva žen. Svižné vyprávění vás vede oxfordskými uličkami intrik, machinací i lásky ke svému závěru, který je vyšponován k maximu, aby nalákal čtenáře na další díl. Ano, musím říct, že autorce se to opět povedlo. Stále sice u mě přetrvává větší nadšení z úvodního titulu Jak svrhnout vévodu, ale ani tady se rozhodně nebudete nudit.

Pokud máte rádi historické romány, v kterých nesmí chybět romantika, vyhrocená zápletka ani erotika, pak sáhněte po románu Rebelky z Oxfordu – Jak zkrotit svůdníka a nechte se unášet na vlnách silného hlasu odvážných žen i vášnivého vztahu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další romantický příběh ošperkovaný hnutím za práva žen děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Rebelky z Oxfordu – Jak zkrotit svůdníka pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *