Recenze

Rebelky z Oxfordu – Jak svrhnout vévodu

Annabelle je jednou ze studentek Oxfordské univerzity a mohli byste si myslet, že její život je plný večírků, studentského nevázaného života i lásek, ale to by se nesměl psát rok 1879. Ve světě ovládaném muži je inteligentní dívka trnem v oku a jistého vévodu dohání tahle prostořeká intelektuálka k šílenství. Historický román REBELKY Z OXFORDU – JAK SVRHNOUT VÉVODU je romantickým čtením i lákavou podívanou do světa průkopnic za ženská práva.

Název: Rebelky z Oxfordu
Podtitul: Jak svrhnout vévodu
Autor: Evie Dunmore
Překlad: Michaela Martinová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 376

Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­ Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku. Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu…

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Rebelky z Oxfordu – Jak svrhnout vévodu je historickou lahůdkou pro všechny nadšence romantických příběhů. Vydejte se na londýnskou návštěvu do časů sufražetek a poznejte lásku s velkým „L“, která dokáže s tvrdohlavou dívkou a chladným vévodou udělat divy.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete oba dva hlavní hrdiny vyprávění. O něco více prostoru se dostává Annabelle, jež se splnil sen a začíná studovat na Oxfordské univerzitě. Plná vjemů, snů a plánů do budoucnosti se střemhlav vrhá i do dámského spolku, který se snaží prosadit volební právo pro ženy, s čímž souvisí také přiznání jim majetku i po uzavření manželství.

Muž rozevřel rty a sklopil pohled k jejím ústům. Oči mu na okamžik prozářil horký záblesk, který zmizel stejně rychle, jako se objevil.
Její ústa se líbila všem mužům bez ohledu na jejich společenské postavení.
Přinutila se zvednout ruku s letáky a přidržela mu ji přímo pod nosem: „Pozměníte zákon o majetku vdaných žen, pane?“
V očích se mu objevil výraz ještě ledovější než předtím, což se zdálo takřka nemožné. „Hrajete nebezpečnou hru, slečno.“
Hlas měl chladný a panovačný stejně jako vystupování. Neměl na ni však uklidňující účinek. Naopak. Krev se jí vařila v žilách.

Autorka píše velmi čtivým a svěžím stylem, který vás okamžitě vtáhne do londýnských uliček 19. století. Do popředí vysunula historické téma, které se dotýká práv žen a kdo jiný by měl mít hlavní slovo, než hrdé a průbojné sufražetky. Nenásilně, ale s citem je toto téma doplněno o romantickou linku, která přirozeně zapadá do celého konceptu knihy. Silné charaktery hlavních postav, které mezi sebou vedou vášnivý a inteligentní dialog už je jenom pověstnou třešničkou na dortu tohoto žhavého a zajímavého románu. Živé vyprávění je přesně tou pohodovou četbou, jež vám vykouzlí úsměv na tváři a při které se nudit rozhodně nebudete.

Poutavé vyprávění vás zcela pohltí a nadchne svým vystavěným dějem, který rozhodně nezavání plytkostí. Promyšlená zápletka, kterou vám autorka uvolňuje postupně, ve vás vyvolá napětí i patřičnou zvědavost a vzájemná přitažlivost mezi hlavními hrdiny vám přivodí nejedno vzrušující bušení srdce.❤ Dostalo se i na erotiku, která vhodně a vkusně zdobí děj. Ačkoli některé postavy dostaly vedlejší roli, jsou neméně zajímavé a jsem velmi napnutá, s kterými se potkám v dalším díle, jež nese název Jak zkrotit svůdníka.

Historický román Rebelky z Oxfordu – Jak svrhnout vévodu mohu vřele doporučit všem fanouškům romantických příběhů, v kterých vystupují silné ženy bojující za svá práva a charismatičtí sexy muži, co tak rádi podléhají ženským svodům. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za čtivý a poutavý příběh z londýnského prostředí děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Rebelky z Oxfordu – Jak svrhnout vévodu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] autorce se to opět povedlo. Stále sice u mě přetrvává větší nadšení z úvodního titulu Jak svrhnout vévodu, ale ani tady se rozhodně nebudete […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *