Recenze

Čokoládový klub

Jestli vás někdy má přepadnout neovladatelná chuť na čokoládu a stát se z ní vaše osobní droga, tak jedině při čtení románu ČOKOLÁDOVÝ KLUB. 😉 Diamanty jsou věčné, ale nejlepším přítelem ženy je čokoláda. Užijte si vrchovatou nálož této lahodné pochoutky a ponořte se do romantického příběhu.

Název: Čokoládový klub
Autor: Carole Matthewsová
Překlad: Lucie Libovická
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336

Pro Lucy neexistuje nic, co by nevyléčila čokoláda, od zlomeného srdce až po bolest hlavy. Je to jediná věc, na kterou se může spolehnout. A není sama. Její přítelkyně Autumn, Nadia a Chantal sdílejí její vášeň a společně tvoří Čokoládový klub, který neváhá zasáhnout, když se v životě některé z nich objeví krize. A že jich je! To pak vždy vyhlásí čokoládovou pohotovost. Jejich záchranné akce jsou bláznivé a někdy hodně dobrodružné.

∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ ∼ 

Román Čokoládový klub je čtenářskou pohodovkou, která vás nese na svých romantických vlnách do bezpečného přístavu. Po cestě to bude sice trochu houpat, protože tyhle čtyři přítelkyně mají ve svém životě pořádný vítr, ale společnými silami dokáží nemožné a dokonce i najít pevnou kotvu v životě.

Vypravěčkou se stává Lucy, na ni je upřen pohled čtenáře, ale kromě ní sledujete i životní osudy ostatních tří kamarádek – Autumn, Chantal a Nadii. Lucy překročila třicítku a stále hledá tu pravou práci i toho pravého muže. Ani jedno se bohužel neobejde bez nehod. Lékem a útěchou je pro ni čokoláda, ve které se opravdu vyzná. Nadia opustila skvělou práci i rodinu pro lásku, dnes má malého syna a manžela, který propadl hazardu. Je schopná slízat čokoládu i ze synkových sušenek, když na to přijde. Autumn, dívka z vyšších vrstev s příliš citlivým svědomím, ohnivými kudrnami a příšerným vkusem, se stará o drogově závislou mládež, svou vlastní závislost však pečlivě skrývá. Chantal je Američanka se čtyřicítkou na krku, bohatým manželem a nenaplněnou potřebou sexu. Její náhodní partneři způsobí řadu problémů, z nichž jí pomohou kamarádky a čokoláda.

Naše banda provinilců má jen čtyři členky a scházíme se v našem Čokoládovém nebi tak často, jak jen můžeme. Je to ráj závislaček, něco jako opiové doupě čokoholiček. Je zastrčené v postranní uličce, dlážděné kočičími hlavami, v elegantní čtvrti Londýna, ale neřeknu vám kde, protože tím by se mé tajemství vyzradilo a do naší oblíbené zašívárny by se v touze po čokoládě přihnaly hordy žen s rozšířenýma očima a pokazily by její atmosféru.

Autorka píše nenáročným stylem, který se věnuje hlavní ose vyprávění. Do té patří všechny čtyři kamarádky, které mají momentálně v životě trochu chaos. Každá z nich se potýká se svými osobními trablemi a rozhodně to nejsou žádné maličkosti. Ale naštěstí mají svůj Čokoládový klub, kde se můžou na pomoc spolehnout a ani jedna z nich neváhá přiložit nápomocnou ruku k dílu. Jak vidno, o zábavu je v románu postaráno. Ani o zápletky není nouze, ba naopak v nadbytečném množství se na vás valí z každé stránky. Než společně všechno vyřešíte, uběhne dostatek času, aniž byste se ponořili více do hloubky a marně hledáte silnější emoce. Najednou zjistíte, že jste na konci a příběh přes vás proplul bez výraznější stopy.

Lehce plytký dojem z knihy bohužel nezachraňují ani hlavní postavy, které jsou plejádou naivity, natož hlavní složka příběhu – čokoláda. Tady jí bylo takové neuvěřitelné množství, že mě na ni dokonce i přešla chuť. 😮 Celé vyprávění je zabaleno do odlehčeného pláště humoru, který občas úplně nepřiléhá a vyznívá příliš důrazně, ale dočkáte se i romantické linky, která je zakomponována do vyprávění s lehkostí a citem. Velkou poklonu opět zaslouží naprosto skvostná obálka od Kateřiny Brabcové, z které na vás sálá pohoda a štěstí na sto honů a vlastně i tyhle čtyři přítelkyně si svoje osobní štěstí rozhodně zaslouží, protože projít jejich životními peripetiemi jim určitě nemůže nikdo závidět.

Ačkoli román Čokoládový klub neřadím k těm nejlepším, věřím, že si své čtenáře najde. Pro ty, kdo milují oddechové čtivo, které vás nese na nenáročném obláčku čtení a romantiky, bude tato kniha správnou volbou.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za čokoládový nášup doplněný o romantiku děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Čokoládový klub pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *