Recenze

Drahý nepřítel

Mezi láskou a nenávistí je jen tenká hranice a tihle dva o tom rozhodně ví své. Dětská nenávist až za hrob se přenese i do dospělosti, nebo že by to bylo něco jiného? 😉 Román DRAHÝ NEPŘÍTEL je romantickým čtením, v kterém vás přivítá charismatická hollywoodská hvězda společně s kuchařkou, z jejichž rukou vychází gejzír chutí.

Název: Drahý nepřítel
Autor: Kristen Callihan
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 432

V dětství se nenáviděli. Macon Saint byl hezoun, avšak Delila vždy věděla, že je učiněný ďábel. Na klidu jí nepřidávalo, že chodil s její proradnou sestrou Samanthou, a když se rozešli, Delile se splnil sen: Už nikdy se s ním nemusí vidět. O deset let později jí dávný nepřítel poslal textovku. Delilina sestra ukradla Maconovi, nyní vycházející hollywoodské hvězdě, cenné dědictví a on udělá vše, aby ho získal zpět. Problém je, že se po Samantě slehla zem. Delila chce před svou matkou zatajit, co její sestra provedla, a Maconovi navrhne dohodu. Sestřin dluh splatí tím, že bude pro Macona pracovat jako osobní kuchařka a asistentka. Macon souhlasí, přestože tuší, že si tím zadělává na potíže. Delila ho očividně nenávidí, už dávno však nejsou děti a hořká rivalita se může změnit v něco příjemnějšího. Něco, co možná přetrvá navěky.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Drahý nepřítel je romancí hate to love (od nenávisti k lásce) a paní autorce se to opět podařilo. Pro své čtenáře stvořila další oddechový příběh, který je mile pobaví a dojme svojí vystavěnou romantickou linkou.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů. Otevře se vám tak náhled do komplikovaného vztahu, jehož kořeny vznikly už v dětství. Autorka pomalu odhaluje stinná zákoutí, která mají mnoho výrazných otazníků a tak málo odpovědí. Její postavy jdou do hloubky a nebojí se postavit čelem k problémům ani nenávisti, jež se pozvolna přeměňuje v pevné pouto.

Projede mnou výboj. Vytrhnu se mu. Aniž by se na mě podíval, okamžitě mě pustí. I poté však na pokožce cítím jeho dotek, jako by mi tím připomínal, že tohle je můj život, že odteď jsem připoutaná k muži, který kdysi býval mým nepřítelem. Teď už nepřátelé nejsme. Problém je, že nevím, co jsme, ani jak mám bydlení s ním přežít.

O tom, že autorka umí psát, jsem se už přesvědčila v její sérii VIP a i tentokrát se jí podařilo vytvořit příběh ze světa pomíjivé hollywoodské slávy, v kterém přitažlivost a chemie fungují na 100 %. Nenáročné psaní i samotný příběh nechávají vyniknout emočnímu pozadí i vnitřním monologům hlavních představitelů, nicméně celé vyprávění stojí na silných dialozích, které zdobí svěží a odvážný humor. Sarkastické „rýpance“ i ironické „podpásovky“ jsou vítaným osvěžením a ještě více zdůrazňují vzájemnou chemii mezi hvězdami příběhu. Více nažhavení čtenáři 😉 se erotiky také dočkají, ale autorka to s ní nijak nepřeháněla a nabídla ji pouze na pár stránkách.

Nenáročný příběh je hlavně v začátku energickým čtením, které má slibné tempo a jiskřící auru přitažlivosti. Postupem času se sice tato forma začne trochu zajídat a stále stejná hašteření a hra na kočku a psa se opotřebuje. Autorka ale moc dobře ví, jak znovu vzbudit u čtenářů zájem a vhodí do děje „zápletkovou bombu“, která odkryje minulost i tajemství, jež převrátí některým hrdinům život vzhůru nohama.

Román Drahý nepřítel se bude líbit všem romantickým duším, kteří milují hříchem i chemií nadupané dialogy a tuší, že tahle láska i příběh jim zpříjemní den. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantiku a ironický humor v jednom děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Drahý nepřítel pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *