Recenze

Umění vykládat sny

Proč se nám zdají sny? Jak se dá lépe spát? Jak ovládnout své sny? Pokud vás zajímají odpovědi, pak sáhněte po nové publikaci z nakladatelství Grada s názvem UMĚNÍ VYKLÁDAT SNY a ponořte se do tajemství snového světa.

Název: Umění vykládat sny
Podtitul: Průvodce krajinou vašich snů
Autor: Theresa Cheungová
Ilustrace: Léa Chasagneová
Překlad: Jindra Žďánská
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2022
Počet stran: 176

Objevte teorie a techniky, které vám každou noc zajistí bohatý snový svět. Dešifrujte svoje sny – je zde do detailu rozebráno více než 50 snových scénářů. Co znamenají právě pro vás?
Zdálo se vám někdy, že létáte? Že jste vyhráli v loterii? Že jste propadli u zkoušky? Pochopte, co vám ve spánku říká vaše mysl, a odhalíte svůj skutečný potenciál v bdělém stavu. Umění vykládat sny zná odpovědi.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Tenoučká publikace Umění vykládat sny obsahuje vše důležité o tajemství snové krajiny, abyste se dokázali vyznat ve svých snech. Letem světem s autorkou prosvištíte všechny důležité aspekty snového světa, a pokud právě začínáte s výlety do krajiny snů a rádi byste poznali základy i snadné techniky, tato publikace je určena právě vám.

„Sny se chovají jako vnitřní terapeut a mohou být opravdu cenným zdrojem z vašeho nevědomí, který můžete využít k překonání problémů, inspiraci své kreativity a podpoře osobního růstu.“

Bdělý svět – první část této knihy vám poskytne techniky a vysvětlí principy a teorie, které se skrývají za sněním. Mimo jiné vám poradí, jak si vybavit své sny, ukáže vám symbolický jazyk vašich snů a navede vás na cestu, jak se stát vykladačem vašich snů i jak posílit své snové vidění.
Druhá část této knihy nese název Svět snů a je rozdělena do dvou oddílů a týká se výkladu snů. První oddíl vás seznámí s kategoriemi snů – antipační, epické, jasnovidné, léčivé, sexuální atd. a právě pochopení toho, jaký typ snu se vám zdál, je prvním krokem k jeho výkladu. Druhý oddíl, témata snů, představuje přehled témat, která tvoří obsah vašich snů, jež se vám nepochybně někdy budou zdát nebo už zdáli. Dozvíte se, co znamená pronásledování ve snu či sny o rodině, umírání, těhotenství, ale také vás seznámí s nejčastějšími symboly ve snech – zvířata, květiny, dětství, povolání atd.

 „Sny jsou poselstvím od vás pro vás a jsou vyjádřeny v jazyce, kterému pouze vy sami můžete skutečně porozumět. Lidé, předměty, scény, zápletky a vše ostatní ve vašich snech jsou všechno symbolicky vyjádřené aspekty vaší osoby. Všechno, co ve svých snech zažíváte, se tedy týká vás. Vy vytváříte svět svých snů. Jakmile pochopíte, že absolutně vše, co se děje ve vašem snu, je o vás a vašem životě, vaše schopnost vykládat sny se rychle rozvine.“

Publikace je opravdu krásným a plnohodnotným souhrnem, která nebude zatěžovat vás mozek nadbytečnými informacemi. Autorka vše podstatné přehledně shrnula do kratších kapitol, čili žádné dlouhé bádání nečekejte. Jasně a srozumitelně představuje svým čtenářům ucelený náhled do světa snů a nejednoho snílka tak navnadí na hloubkový ponor do svého nevědomí. Menší font písma sice není příliš komfortním čtením, ale naštěstí se jedná o tenkou publikaci s množstvím ilustrací, takže i oči si najdou svůj prostor pro odpočinek. Kniha vás teoreticky i prakticky připraví na vstup do světa snů, abyste lépe porozuměli nejen jim, ale hlavně sami sobě.

Právě ilustrace jsou nádherným doplňkem zajímavého textu. Magické až snové obrazce jsou lahodnou potěchou pro oko. Veselá směs kýče, humoru a modernity – jsou jako pohledy do snů a vyjadřují nesčetné množství různorodých emocí.

Knihu bych doporučila všem „zvědavcům“, kteří by se rádi dostali na kobylku svým snům, chtěli jim alespoň trochu porozumět a s poznáváním tohoto snového světa teprve začínají. Pro ty, kteří již prošli jakýmsi základním seznámením a jsou už na pokročilé úrovni, je to nádherné shrnutí a připomenutí si nejdůležitějších aspektů a principů.
Dobře si pamatujte své sny, zapisujte si je a pak se směle vrhněte na publikaci Umění vykládat sny, která bude vaším průvodcem do krajiny vašich snů. 💜

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za bdělé snění s krásně ilustrovanou knihou děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete publikaci Umění vykládat sny pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *