Recenze

Nemilosrdný král

Máte rádi peprnější romány? Nebo jinak… máte rádi hodně, ale hodně žhavou romantiku, u které se budete červenat ještě dlouhou dobu po jejím přečtení? 😉 Pak si rozhodně pořiďte knihu NEMILOSRDNÝ KRÁLnakladatelství Baronet. Po hříchu odvážný román vás vtáhne do svého nevšedního děje, kde prim hraje bezohledný král podsvětí a zdárně mu sekunduje neodolatelná a hrdá majitelka malého rodinného podniku.

Název: Nemilosrdný král

Autor: Meghan March

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 256

Keira Kilgoreová vlastní malou rodinnou palírnu v New Orleans. Jsou to právě tři měsíce, co pohřbila svého manžela Bretta, ale truchlení se rozhodně nekoná. Už před jeho smrtí zjistila, že ji celou dobu podváděl, ale to není zdaleka všechno, co stihnul před svoji smrtí spáchat. Nyní v její kanceláři stojí Lachlan Mount, nejobávanější člověk města s dlužným úpisem na půl milionu. Keira nemá ani korunu, ale Lachlan peníze nechce. Chce ji. A pověsti, které o něm kolují Keiře na klidu rozhodně nepřidávají. Lachlan je chlap, který má v tomto městě pod palcem veškeré dění. Je jako kanál, kterým musí všechno projít. Chlast, drogy, děvky, padělání peněz, hazard. Vládne železnou pěstí a každý s kým spal, potom zmizel. Keira se pouští na tenký led, který může pod ní kdykoliv prasknout a ona může zmizet do neznáma…

∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴

Román Nemilosrdný král je prvním dílem ze série Mount Trilogy a hned na začátku si pro vás autorka připravila opravdu nevšední čtenářský zážitek. Pokud máte rádi romantiku, která je řádně, ale opravdu řádně proložená erotikou, pak tady určitě nesáhnete vedle. Děj knihy se na první moment tváří jako skládačka sestavená z úspěšných filmů – 50 odstínů šedi či Chceš mě, chci tě (použití erotické pomůcky na veřejnosti), ale postupem času si vytváří svoje vlastní prostředí i pravidla, v kterých dokazuje, že se v knižním světě tento román neztratí.

Příběh je vyprávěn ich-formou, kde sledujete v první třetině knihy pomalu se hroutící život Keiry i její první seznámení s charismatickým vládcem podsvětí. S příchodem do sídla obávaného Lachlana vás už čekají střídající se pohledy Lachlana a Keiry. Zde se už vše točí kolem sexu a pocitů hlavních protagonistů příběhu.

Tohle je katastrofa. Nemůžu to zaplatit. Mount ví, že to nemůžu zaplatit. Ale existuje něco, co je ochotný přijmout místo peněz. Klopýtám kolem stolu, protože se mi podlamují kolena, a zhroutím se

na židi.

„Vás.“

Tělo se mi chvěje a na každém centimetru obnažené pokožky mám husinu, přestože kožená židle stále vyzařuje jeho tělesné teplo. Jako by měl teplejší krev než obyčejný člověk. A možná má. Jedna věc je jasný – Lachlan Mount není obyčejný člověk. Kristepane, co po mně bude chtít? Můj vnitřní hlas dospěje k logickému závěru. Myslíš to vážně? Co sakra chce každý chlap od ženské? Zaplatíš mu na zádech.

Příběhu dominují dvě silné osobnosti. Lachlan – obávaný vládce podsvětí, jenž vzbuzuje strach i respekt a u čtenářek prototyp muže jejich snů a Keira – ačkoli by se měla před Lachlanem krčit v koutku, má pro strach uděláno a nemíní dát svoji kůži na trh jen tak lacino. Intimní scény jsou neortodoxní záležitostí, které ale nijak neuráží a čtenář jimi není přesycen. Prostředí podsvětí mafiánského guru je zde pouze naznačeno a myslím, že pokud by se autorka opřela trochu více do atraktivních rekvizit smrtonosného povolání, kde už jenom samotná existence je na pokraji života a smrti, povýšila by svůj román do závratných výšin.

Jasně vystavěný děj i zápletka románu vás nenechá na pochybách, kudy se bude příběh ubírat, přesto si pro vás autorka na závěr připravila neočekávanou bombu, jejíž vyústění si nechává na další díl. A na ten si budeme muset pár měsíců počkat (vy nedočkavé čtenářky 😉 ). Hned v dubnu nás čeká pokračování s názvem Vzdorující královna a v červnu se můžete těšit na závěrečný díl Království hříchu.

Meghan Marchzdroj

∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴

Meghan March je impulzivní, nepohrdne žádnou zábavou a ani trochu se nestydí za to, že rada čte a píše obscénnosti. Kdysi prodávala autodíly, spodní prádlo, vyráběla šperky a věnovala se podnikovému právu. Nejvíc jí však jde psaní knih o alfa samcích, kteří si nedávají ubrousek před ústa, a o silných, nebojácných ženách, před kterými tito muži padají na kolena. (zdroj)

∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴ ∴

Pokud máte rádi hodně okořeněné romantické čtivo, v kterém si nikdo nebere servítky a vše je obklopeno temnou, vzrušující vášní, pak neváhejte a sáhněte po novém románu Nemilosrdný král.

Hodnocení: 90 %

Za pořádnou nálož erotiky a vzrušení děkuji nakladatelství Baronet, na jehož stránkách si můžete román Nemilosrdný král pořídit, stejně jako v předprodeji ostatní díly této série.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. […] předchozí díl Nemilosrdný král dával tušit, že série Mount Trilogy bude po hříchu zábavné čtivo a druhý díl […]

  2. […] a poznejte nevšední lásku s podmínkami, ze kterých se vám budou třást kolena.? Nemilosrdný král, Vzdorující královna i Království hříchu čekají na vás. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *