Recenze

Nový domek pro myšku

Dětem dobře známá myška Petra Horáčka má nové dobrodružství! Tentokrát potřebuje najít větší byteček, aby se do něj vešla i s jablíčkem 🙂 ! Ke komu se asi tak nastěhuje? Nechte se pobavit „myšákovskými“ trampotami a otevřete si s dětmi krásně ilustrovanou knihu NOVÝ DOMEK PRO MYŠKU.

Název: Nový domek pro myšku

Autor: Petr Horáček

Nakladatelství: Portál

Rok: 2020

Počet stran: 32

Oficiální anotace

Jak může myška dostat velké jablko do svého malinkého obydlí? Nezbude jí nic jiného, než si najít jiné, o něco větší bydlení. Všechny domečky, které cestou potká, ale už mají svého nájemníka. Jak její putování za novým domkem dopadne, to se dozvíte v knížce.

Summa summarum

Stejně jako ostatní myščiny příběhy i tato novinka vychází v nakladatelství Portál ve velkém  formátu, v šité vazbě, tvrdými deskami, křídovým papírem, celostránkovými ilustracemi a s průřezy, které malé děti se svými nenechavými prstíky milují 🙂 . Jednoduše řečeno i tato myška Petra Horáčka „dostala krásný kožíšek“ 🙂 a bude se jistě velmi líbit dětským čtenářům i jejich rodičům a prarodičům. V minulém příběhu myšce před domečkem „přistál“ banán a myška z toho měla těžkou hlavu. Nyní najde jablíčko, ale ani to se neobejde bez komplikací: myšce se nevejde do bytečku! Myška si s nepříjemností elegantně poradí – vyrazí hledat bydlení, kam by se pohodlně vešla i se svým červeňoučkým jablíčkem. Čeká ji den plný trmácení a … jak to celé dopadne si s dětmi přečtěte sami 😉 ! Kniha má text tištěný ve velkém fontu písma, tudíž se bude dobře číst i menším čtenářům. Navíc je psaná v krátkých nekomplikovaných větách, tudíž je vhodná i jako samostatné „první čtení“, i když samotná zápletka je určena mladším dětem (podle mě cca 3-5 let). Každé barevné ilustraci je vždy věnovaná celá dvojstrana knihy, obrázek je více atraktivní díky průřezům, které ilustrace „zdobí“. Milý, vtipný příběh se bude líbit všem (nejen) dětským fanouškům krtečka a podobných nezáludných a vynalézavých hrdinů 🙂 . Doporučuji .

Hodnocení: 100%

Za další setkání s myškou děkuji nakladatelství Portál.

 

 

Ukázka z knihy, zdroj PORTÁL .

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *