Recenze

Dobře utajený Skot

Série Prostopášní Skotové pokračuje dalším dílem s názvem DOBŘE UTAJENÝ SKOT. Opět se setkáte s horkokrevnými mladíky MacTargertovými a tentokrát je na řadě prostřední Aden, jehož vášní jsou karty a hazard. Nebo že by se jeho vášeň rozrostla ještě i na mladou Anglánku, co má v sobě oheň a oplývá šarmem a důvtipem? 😉

Název: Dobře utajený Skot

Autor: Suzanne Enoch

Nakladatelství: Baronet

Ro vydání: 2020

Počet stran: 360

Sedmadvacetiletý Aden MacTargert je stále se svými dvěma bratry Collem a Niallem v Londýně u matky, kterou tak dlouho neviděli. Pořád nad nimi visí smlouva s hrozbou, jenž jejich matka s otcem kdysi sepsali. Musí se oženit s anglickými dámami dřív, než se jejich jediná sestra – Eloise, nejmladší ze sourozenců – provdá za svého nápadníka. Pokud tak neučiní, jejich matka přestane financovat Aldriss Park – jejich domov ve Skotsku a tím i životy všech domkářů, farmářů, sloužících a ostatních. Niall už ženu svého srdce našel, teď jsou na řadě ostatní dva sourozenci. Aden se ani tak nebrání a klidně by si nějakou tu Anglánku vzal, to by ale musela mít v sobě alespoň trochu ohně a dostatek smělosti, aby si ho získala. A vypadá to, že třiadvacetiletá Miranda Harrisová možná tyhle věci mít bude. Jediná ona před ním nevzdychá touhou a dokonce ho hned při prvním setkání urazí. Jenže teď potřebuje Miranda od něho pomoc. Její bratr se zapletl s podvodníkem a prohrál v kartách nemalou sumu peněz. Miranda i její rodina jsou v ohrožení a u koho hledat pomoc než u stejně zdatného karbaníka, ne-li lepšího? Jenomže to ještě oba netuší, že láska a vášeň jim zamíchá životy mnohem víc než by tušili…

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Historický román Dobře utajený Skot je druhým dílem ze série Prostopášní Skotové a opět se jedná o romantiku naplněnou vášní a nebezpečím. První díl Všude samý Skot si vzal na paškál nejmladšího ze sourozenců Nialla a nyní přišla řada na prostředního Adena, kterého zajímají pouze hazard a karty.

Příběh je vyprávěn er-formou, kde sledujete kroky dvou hlavních postav příběhu. Adenovi v patách sledujete celou jeho rodinu, soudružnost sourozenců i mužský neohrožený svět plný nebezpečí a nástrah. Miranda vás zavede do uhlazené anglické společnosti mezi krásné dámy a akurátní anglické panáky, kde se prostoru jejímu vnitřnímu ohni rozhodně nedostává.

Aden se nepřestával nenuceně usmívat – hlavně protože ji to zřejmě dopalovalo, ale taky protože vůbec nečekal, že mu v téhle změkčilé zemi zkříží cestu děvče s ostrým jazykem. Plamínek ohně. „To je škoda, děvče, protože při hazardu jde o trpělivost a rafinovanost, o intimitu a o ruce, které umějí víc než jen míchat karty.“

Krásná barva jejich lící o odstín potemněla. „Totéž by se dalo říct o krysaři. A ten nepřivádí lidi na mizinu.“

Mohl namítnout, že chytání krys nemá ani za mák společného s intimitou, ale také rozhodně mohl využít líp času hledáním ženy, která by na něj nedštila vitriol. Byla to opravdu škoda. Jediné děvče, jež si s ním troufne promluvit přímo, a to jen aby prohlásilo, že s ním nechce nic mít.

Opět vás čeká zamilovaný příběh, kde prim hraje romantika, která je doplněna nebezpečnou zápletkou, při které může jít o život. Suzanne Enoch se v tomto literárním stylu cítí jako ryba ve vodě a nabídne vám příběh plný napětí, lásky i společenských intrik. Příběh jemně doplňuje nevtíravý humor, hlavně v podání mužských představitelů, který odlehčuje vyprávění a dodává románu potřebný šmrnc. Lehce předvídatelný děj, jehož hodnotu zvyšují jiskřivé dialogy i inteligence hlavních postav, není laciný a dává romantickému čtenáři vše potřebné.

Tím, že děj těchto dílů je prozatím umístěn pouze do Londýna, trochu mi v příbězích chybí skotská divoká příroda i společnost horkokrevných horalů. V Anglii sice mezi všemi ostatními vyčnívají na míle daleko, ale Vysočina a její rozlehlé pláně, domkaři, hluboké hvozdy a samozřejmě i hříšně urostlí, větrem ošlehaní Skotové (ve větším množství – nejsem žádný troškař 😉 ), to mi zde zkrátka chybí.

Pokud máte rádi historické romány, kde se prohánějí statní horalové na koních a anglické rezervované dámy ztrácejí soudnost 😉 , pak neváhejte a sáhněte po knize Dobře utajený Skot. Uvidíme, jak si v dalším díle poradí se svou láskou poslední z bratrů Coll. 🙂

Hodnocení: 80 %

Za romantickou nálož s trochou erotiky děkuji nakladatelství Baronet, na jichž stránkách si můžete pořídit jak knihu Dobře utajený Skot, tak i první díl této série Všude samý Skot.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *