Recenze

Můj skotský hrdina

Máte rádi větrné Skotsko? Přeneste se s knihou MŮJ SKOTSKÝ HRDINA z nakladatelství Baronet přímo do srdce tohoto drsného ostrova a prožijte romantický příběh plný pikantností a charismatických horalů oblečených do kiltů 😉 .

Název: Můj skotský hrdina

Autor: Suzanne Enoch

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 304

Lady Marjorie Forresterová žije v Londýně osamocena jen se svou gardedámou Hortensií Giswellovou a snaží se zapadnout do vybrané společnosti, která ale o ni příliš nestojí. Vyrůstala totiž v tak trochu nuzných podmínkách a pouze dědictví po bohatém strýci uvedlo ji i jejího bratra mezi smetánku. Když dostane od svého bratra Gabriela oznámení o jeho svatbě se skotskou dívku, vydá se za ním přímou čarou rovnou do Skotska, ale netuší, že jako anglická dívka mezi rozenými Skoty nebude mít zrovna na růžích ustláno. Navíc přijíždí do časů, kdy naplno zuří nenávist mezi jednotlivými skotskými klany a uprostřed jejich svárů stojí právě její bratr. Dostat tak do svých spárů právě Marjorie, která by se mohla stát terčem k vydírání Angličana, je v tu chvíli snem každého Skota. Jediný Graeme má svých starostí až nad hlavu, má na krku nejen své tři bratry, ale i starost o chátrající území. Je laird, jeden z náčelníků Maxwellova klanu zodpovědný za bezpečí svého lidu a prosazování zájmů klanu v této části Vysočiny.

Když jeho nezdární mladší bratři unesou Marjorie, postaví Graema před těžkou volbu. Podaří se mu najít východisko z této zapeklité situace? A to, že ho tato mladá, nepoddajná lady přitahuje, mu zrovna moc nepomáhá. Ani Marjorie si v nejdivočejších snech nepředstavovala, že skončí připoutaná k posteli v příjemně vypadajícím domě uprostřed Skotské vysočiny. A zcela jistě si nepředstavovala, že ji její věznitel políbí – natožpak že by se jí to mohlo líbit…

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Tento román pro ženy je druhým dílem ze série Neobyčejní hrdinové, předchozí díl s názvem Hrdina z hor jsem nečetla, ale ničemu to nevadí, protože předchozí díl se týkal pouze Gabriela, který se v pokračování mihne pouze na konci a autorka vám v pár větách přiblíží hlavní děj tohoto dílu. Co jednotlivé knihy spojuje je kromě romantické linky táhnoucí se celým dějem, hlavně prostředí, v kterém se odehrávají, a právě Skotsko bylo pro mě tím největším tahákem, proč jsem po této knize sáhla.

(Duncraig Castle)

Autorce se podařilo dokonale vykreslit Skotskou vysočinu i s jeho statnými větrem ošlehanými horaly a vy se tak octnete uprostřed této divoké, drsné krajiny mezi nepokojnými skotskými klany, jehož příslušníky zahalují pověstné kilty a zdobí pravá skotská jména jako Hamish nebo Dunncraigh.

Co tento román posouvá do kolonky čtivosti, jsou rozhodně vtipné dialogy mezi hlavními postavami příběhu, které celý, chvílemi přeslazený děj, odlehčují a dokáží čtenáře opravdu pobavit.

Během četby vás budou několikrát přepadat vzpomínky na Cizinku Diana Gabaldon, i zde je hlavní hrdinka nepoddajná žena s hrdostí, která se nenechá zlomit a muž reprezentující klasického skotského horala se zrzavou rozevlátou kšticí a tělem postrádající jakýkoli náznak tuku či snad dokonce faldíku 😉 . Tudíž není divu, že tak trochu podezírám autorku z využití osvědčeného trháku, který už zafungoval v Cizince. Nebo že by i vynucená svatba byla opravdu čistě náhodná podobnost stejně jako oslovení Anglánko? 😉 .

Suzanne Enoch je známá spisovatelka romantických knih zasazených právě do doby regentské Anglie. Její knihy jsou čtenáři (tedy spíše čtenářkami) velmi kladně hodnoceny a jak sama píše – stále věří v to, že jednou najde svého vlastního hrdinu, který bude pohledný, urozený a taky trochu hříšný.

Pokud tedy nebudete hledat kdejaké vrtochy v tomto románu a necháte se prostě jen tak unášet nenáročnou četbou, dostane se vám romantického příběhu, který nepostrádá vzrušení i napětí a navíc vám skotské prostředí plně rozevře svou náruč, která vás obejme a přitiskne na svou hříšnou hruď 😉 .

Hodnocení: 78 %

 

Za vzrušující četbu plnou pikantností děkuji nakladatelství Baronet, které mi tento recenzní výtisk poskytlo.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] posledním dílem tohoto skotského dobrodružství autorky Suzanne Enoch. Předchozí díl Můj skotský hrdina mě natolik navnadil, že jsem sáhla i po dalším pokračování. Jednotlivé díly na sebe […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *