Hvězdný šéf

Vítejte v L. A. –  městě, kde se věci dějí příliš rychle, a všechno se může během chvíle změnit. Tato pikantní jednohubka se svěží romantickou oblohu vám prostě bude chutnat ;-).

Název: Hvězdný šéf

Autor: J. D. Hawkins

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 196

 

Willow je obyčejná holka z Idaha s neobyčejně kreativním přístupem k vaření. Když se přestěhuje do L. A. – města, kde se plní sny, i jí se jeden z velkých snů splní. Kdo by také nechtěl vařit v restauraci Knife, jejímž majitelem je Cole Chambers? Mezinárodní hvězda kulinářského umění a neobyčejně charismatický chlap v jednom.  Jeho arogance je známá široko daleko, a pokud u něj chcete uspět, znamená to držet jazyk za zuby. Ale právě s tímto pravidlem má Willow problém. Hned první týden v práci se jí podaří nazvat ho kreténem a už si pomalu balí kufry. Cole ji ale kupodivu nevyhodí, musí si přiznat, že ta holka má opravdu talent a určitě za to nemůže jenom její pěkná tvář a rajcovní tělo.

Willow a Colea to k sobě přitahuje magickou silou, otázkou je, zda se jedná pouze o sex nebo je za vším něco víc? Willow se navíc splní její největší přání a spolu se svým kamarádem si začnou otevírat svoji vlastní restauraci, která je jako na potvoru jenom malý kousek od Knife. Jak teď svému šéfovi a milenci říct, že jste ho podrazili? Že jeho víru ve vaši práci oplatíte založením vlastní restaurace a možná ještě hůř, důvěru, kterou ve vás vkládal jako do své partnerky, odměníte zrovna tou jednou věcí, která ho nadobro emocionálně poškodila…

 

Tento román je zkrátka příjemnou oddechovou jednohubkou na odpolední siestu. Nenáročný příběh plyne svižným tempem a vám se dostane vzrušujícího, romantického čtení, které vám udělá milé, pohodové odpoledne.

Celá kniha je napsána ze dvou pohledů – Willow a Colea – které se pravidelně střídají. Oba dva protagonisté jsou sympatičtí a autor se také nijak netají tím, že chlapy v jeho knihách vystupují jako alfa samci – páni tvorstva a ženy jako nezávislé, sebevědomé krásky s nohama pevně na zemi.

Děj, jako u většiny romantických knih, je lehce předvídatelný a rozdílnost mezi jednotlivými autory tohoto žánru tkví právě v tom, jak dokáže spisovatel upoutat čtenářovu pozornost navzdory jasně předpokládanému konci. J. D. Hawkinsovi se to podařilo a jistě za to může i prostředí kuchyně, kam je celý příběh zasazen. Popisy připravovaných jídel vám rozhodně polaskají chuťové pohárky a romantika zahalená do špetky erotična bude božskou manou.

Cole:“Převrátila mi svět vzhůru nohama i naruby. A přiznám se: líbí se mi to… Teď musím otvírat staré rány, aby se konečně zahojily, zbořit bariéry, které jsem postavil mezi sebe a okolní svět, a taky důvěřovat, dávat najevo a milovat. Může to být ta nejtěžší věc, jakou jsem kdy udělal, ale ta odměna je neuvěřitelná.“

Willow: „To uvědomění přijde pomalu, tak pomalu jako klouzavé pohyby hudby, jako závoj noční oblohy nad námi. Jsem šťastná. Takhle šťastná jsem dlouho nebyla. Možná nikdy. Tady, s ním, s láskou tak skutečnou a přítomnou, že ji téměř cítím v jeho vůni, v něžnosti jeho prstů a slyším ji v tlukotu jeho srdce. Všechno ostatní se zdá irelevantní, bezvýznamné.“

Obal knihy nevyniká zrovna ojedinělým nápadem a celkem bych nad ním přivřela oko, pokud by příběh ukrytý uvnitř byl o hvězdném sportovci hrajícím přinejmenším ragby nebo baseball. Ale proč je na obálce knihy, která se točí kolem vaření chlap v teplákách jsem do dneška nepochopila. Jediné štěstí je, že je tento krasavec opravdu koukatelný ;-).

Závěr knihy je trochu spíchnut horkou jehlou, ale jelikož se jedná o romantickou oddechovku, zase až tolik mě to nevadilo a čtiva bylo tak akorát, aby se z toho nakonec nestál táhlý, nanicovatý román. A to kniha Hvězdný šéf rozhodně není. Dobře se pobavíte, vykouzlí vám úsměv na tváři a ještě dostanete chuť na… jídlo??? 😉

Takže doporučuji nožky nahoru, obklopit se dobrotami a hurá do snění :-).

Hodnocení: 82 %

 

Za příjemně strávené jedno odpoledne i za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet.

Příspěvek vytvořen 117

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek