Recenze

Hvězdný šéf

Vítejte v L. A. –  městě, kde se věci dějí příliš rychle, a všechno se může během chvíle změnit. Tato pikantní jednohubka se svěží romantickou oblohu vám prostě bude chutnat 😉 .

Název: Hvězdný šéf

Autor: J. D. Hawkins

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 196

Willow je obyčejná holka z Idaha s neobyčejně kreativním přístupem k vaření. Když se přestěhuje do L. A. – města, kde se plní sny, i jí se jeden z velkých snů splní. Kdo by také nechtěl vařit v restauraci Knife, jejímž majitelem je Cole Chambers? Mezinárodní hvězda kulinářského umění a neobyčejně charismatický chlap v jednom.  Jeho arogance je známá široko daleko, a pokud u něj chcete uspět, znamená to držet jazyk za zuby. Ale právě s tímto pravidlem má Willow problém. Hned první týden v práci se jí podaří nazvat ho kreténem a už si pomalu balí kufry. Cole ji ale kupodivu nevyhodí, musí si přiznat, že ta holka má opravdu talent a určitě za to nemůže jenom její pěkná tvář a rajcovní tělo.

Willow a Colea to k sobě přitahuje magickou silou, otázkou je, zda se jedná pouze o sex nebo je za vším něco víc? Willow se navíc splní její největší přání a spolu se svým kamarádem si začnou otevírat svoji vlastní restauraci, která je jako na potvoru jenom malý kousek od Knife. Jak teď svému šéfovi a milenci říct, že jste ho podrazili? Že jeho víru ve vaši práci oplatíte založením vlastní restaurace a možná ještě hůř, důvěru, kterou ve vás vkládal jako do své partnerky, odměníte zrovna tou jednou věcí, která ho nadobro emocionálně poškodila…

>>>>>>><<<<<<<

Tento román je zkrátka příjemnou oddechovou jednohubkou na odpolední siestu. Nenáročný příběh plyne svižným tempem a vám se dostane vzrušujícího, romantického čtení, které vám udělá milé, pohodové odpoledne.

Celá kniha je napsána ze dvou pohledů – Willow a Colea – které se pravidelně střídají. Oba dva protagonisté jsou sympatičtí a autor se také nijak netají tím, že chlapy v jeho knihách vystupují jako alfa samci – páni tvorstva a ženy jako nezávislé, sebevědomé krásky s nohama pevně na zemi.

Děj, jako u většiny romantických knih, je lehce předvídatelný a rozdílnost mezi jednotlivými autory tohoto žánru tkví právě v tom, jak dokáže spisovatel upoutat čtenářovu pozornost navzdory jasně předpokládanému konci. J. D. Hawkinsovi se to podařilo a jistě za to může i prostředí kuchyně, kam je celý příběh zasazen. Popisy připravovaných jídel vám rozhodně polaskají chuťové pohárky a romantika zahalená do špetky erotična bude božskou manou.

Cole:“Převrátila mi svět vzhůru nohama i naruby. A přiznám se: líbí se mi to… Teď musím otvírat staré rány, aby se konečně zahojily, zbořit bariéry, které jsem postavil mezi sebe a okolní svět, a taky důvěřovat, dávat najevo a milovat. Může to být ta nejtěžší věc, jakou jsem kdy udělal, ale ta odměna je neuvěřitelná.“

Willow: „To uvědomění přijde pomalu, tak pomalu jako klouzavé pohyby hudby, jako závoj noční oblohy nad námi. Jsem šťastná. Takhle šťastná jsem dlouho nebyla. Možná nikdy. Tady, s ním, s láskou tak skutečnou a přítomnou, že ji téměř cítím v jeho vůni, v něžnosti jeho prstů a slyším ji v tlukotu jeho srdce. Všechno ostatní se zdá irelevantní, bezvýznamné.“

Obal knihy nevyniká zrovna ojedinělým nápadem a celkem bych nad ním přivřela oko, pokud by příběh ukrytý uvnitř byl o hvězdném sportovci hrajícím přinejmenším ragby nebo baseball. Ale proč je na obálce knihy, která se točí kolem vaření chlap v teplákách jsem do dneška nepochopila. Jediné štěstí je, že je tento krasavec opravdu koukatelný 😉 .

Závěr knihy je trochu spíchnut horkou jehlou, ale jelikož se jedná o romantickou oddechovku, zase až tolik mě to nevadilo a čtiva bylo tak akorát, aby se z toho nakonec nestál táhlý, nanicovatý román. A to kniha Hvězdný šéf rozhodně není. Dobře se pobavíte, vykouzlí vám úsměv na tváři a ještě dostanete chuť na… jídlo??? 😉

Takže doporučuji nožky nahoru, obklopit se dobrotami a hurá do snění 🙂 .

Hodnocení: 82 %

 

Za příjemně strávené jedno odpoledne i za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *