Recenze

Ďábel ve Skotsku

Skotská vysočina a Callumova whisky se k sobě stoprocentně hodí a když se k tomu ještě přidá modrooká Rebecca, kniha ĎÁBEL VE SKOTSKU je na světě. Ponořte se do románu pro ženy, kde vás Skotsko přivítá ve své náruči a možná nejen to 😉 .

Název: Ďábel ve Skotsku

Autor: Suzanne Enoch

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 344

Píše se rok 1806 a divoký rebel Callum MacCreath nemá nic jiného na práci než se upravit skotskou whisky a skočit s první ženskou do postele. Jeho kamarádka z dětství Rebecca má ale jiné sny o svém budoucím choti, takže její volba padne na staršího bratra Calluma – Iana. To on je ten zodpovědnější a klidnější a navíc ji Callum nikdy ani nenaznačil, že by ho jakkoli přitahovala. Callum je ale jiného názoru a při ostřejší výměně názorů padnou zraňující slova, které donutí Calluma opustit rodné Skotsko a raději se vydat přes moře do Ameriky.

Po deseti letech tvrdé práce v Americe je z Calluma dočista jiný muž. Otevře si palírnu svého kdysi oblíbeného nápoje whisky a stane se z něj úspěšný obchodník. Zanevřel nejen na alkohol, ale hlavně i na celé Skotsko a svou rodinu, která ho zapudila. Dopis od právníka, v kterém mu oznamuje, že jeho bratr Ian zemřel a on se má ujmout majetku, ho přistihne naprosto nepřipraveného, ale ani chvíli neváhá vydat se zpátky přes velikou louži do deštivého Skotska a zjistit pravdu. Smrt jeho bratra je podezřelá na první pohled a mladá vdova Rebecca se nějak moc hrne do nového manželství. Nezbývá mu nic jiného než otevřít oči nejen Rebecce, ale hlavně i sobě a přiznat si, že cit k dávné lásce stále ještě žije. Z Calluma MacCreatha se stal za těch deset let lovec a predátor. Takový, který zjevně hledá kořist a Rebecca má znepokojivý pocit, že tou kořistí by mohla být ona.

Třetí díl Ďábel ve Skotsku ze série Neobyčejní hrdinové je zřejmě posledním dílem tohoto skotského dobrodružství autorky Suzanne Enoch. Předchozí díl Můj skotský hrdina mě natolik navnadil, že jsem sáhla i po dalším pokračování. Jednotlivé díly na sebe opravdu jenom volně navazují, takže nebude vadit, pokud je budete číst na přeskáčku nebo si přečtete třeba jen jeden díl. Sice se všechna pokračování točí pořád jen kolem jednoho maximálně dvou skotských klanů, ale každá kniha je věnována rozdílné osobě a autorka se moc nevrací k předchozímu ději, což kvituji, protože mně v tom nedělá zmatek 🙂 .

Jednoduchý příběh vystavěný na romantické zápletce se čte snadno a je přesně tím pravým lákadlem, když se vám chce jen tak odpočívat a plout na vlnách nenáročného děje. Vzájemná přitažlivost mezi hlavními protagonisty příběhu, odmítavý postoj i vnitřní rozpolcenost je hlavní linkou celé knihy. Vnitřní rozpolcenosti tam bylo na můj vkus až příliš, hlavně v druhé polovině knihy, kdy stále dokola vrtíte hlavou nad Callumem, který ačkoli má neskutečně svalnatou postavu ;-), v rozhodování není zrovna nejsvižnější.

Musím zkonstatovat, že předchozí díl Můj skotský hrdina mě bavil o něco víc, tady mne trochu chyběl jiskřivý humor mezi hlavními hrdiny a celá dějová zápletka má napětí až ke konci knihy. Ale na druhou stranu od románu pro ženy rozhodně neočekávám žádná objevná a velká slova a tudíž mně tento román splnil přesně to, po čem jsem zrovna v této chvíli toužila. Navíc Skotsko zůstane i nadále mojí „srdeční“ záležitostí.

Takže pokud máte rádi tento drsný kout země a jste naladěni na romantický příběh plný vzrušení, rozhodně sáhněte po knize Ďábel ve Skotsku. A pokud budete smutnit, že se jedná o poslední díl, určitě vám udělá radost zpráva, že za pár dnů vychází opět u nakladatelství Baronet další romantická série Skandální Skotové spisovatelky Suzanne Enoch. První díl Ďábel nosí kilt bude jistě velmi skandální, skotské čtení 😉 .

Hodnocení: 70 %

 

Za ďábelsky skotské čtení plné romantiky a za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si můžete knihu Ďábel ve Skotsku pořídit.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *