Recenze

Zas tak moc ho nežeru

Humor i jízlivé dialogy plné podpásovek a vzrušujícího napětí vás čekají v románu ZAS TAK MOC HO NEŽERU a já věřím, že romantičtí čtenáři budou tenhle příběh rozhodně žrát. Nechybí samozřejmě romantika ani lechtivé scény.

Název: Zas tak moc ho nežeru
Autor: Meghan Quinn
Překlad: Jana Divišová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 448

Jak jste se vy dva seznámili? Tohle je zásadní otázka pro každý pár. Odpovědí je pak obvykle nějaký sladkobolný příběh o tom, jak je do zadnice trefil Amorův šíp. V mém případě to bylo trochu jinak (no dobře, ne tak úplně). Procházela jsem luxusní čtvrtí Beverly Hills a hledala někoho, kdo by si mě vybral za nevěstu, víte, někoho, na koho by žárlil můj osudový muž, který mi právě dal kopačky. Dusal kolem bloku jako nějaký krásný zlobr, mumlal si něco o nepovedené obchodní transakci a snažil se z toho vykroutit. A v ten moment jsme na sebe narazili. Nekonalo se žádné jiskření. Ani náznak rozkvétající lásky. Vzápětí jsem si ale uvědomila, že se cpu brambůrky a guacamole zdarma a poslouchám, jak mi ten chlap líčí všechny svoje problémy, které ho vedly k vyslovení té smělé žádosti… Chtěl, abych byla jeho Vivian Wardová, víte, z Pretty Woman – ovšem bez toho skotačivého chování. Mluvili jsme o bydlení ve vile, společných schůzkách s další dvojicí a o předstírání, že jsme do sebe bezhlavě zamilovaní… a zasnoubení. Dovedete si to představit? Taková drzost! Jenže lidé dělají šílené věci, když jsou zoufalí. A já zoufalstvím přímo čpěla. Takže jsme uzavřeli dohodu. Udělala jsem ale jednu velkou chybu… velikou… OBROVSKOU? Nešťastnou náhodou jsem se do Huxleyho Canea zamilovala.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Zas tak moc ho nežeru je prvním dílem ze série Cane Brothers a tihle Caneovi bratři vám pořádně zamotají hlavu. Bohatí, úspěšní a pro charisma byl každý z nich dvakrát. Čeká vás spousta romantiky, hodně humoru a také pěkně žhavých scén.

Příběh je vyprávěný ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Lottie je celkem praštěná holka, která svůj život zatím nemá pevně v rukách a stále se hledá. Za to ale má neskutečný smysl pro humor a její každodenní „plácání“ je velmi úsměvným zážitkem. To Huxley, vážené dámy, to je úplně jiná liga a myslím, že tenhle mrzout navenek s umně skrytým srdečním svalem, se vám bude hodně zamlouvat. 😉

Protože se zdá, že stejně jako já potřebuje pomoc, a jestli jsem se něco naučil ohledně byznysu, tak to, že obchodní dohody, jsou-li uzavřeny správně, můžou trvat velmi dlouho a být prospěšné pro obě strany. A já mám možná obchodní dohodu v plánu.
„No, myslím, že bychom si měli zajít někam na jídlo.“
Nepohne se, ani nemrkne. „Fajn, takže co jsi za úchyláka?“
„Co prosím?“ vytřeštím oči.
Ukáže na mě prstem. „Řekla jsem ti, že hledám bohatého přítele. Měl bys utéct. Měl bys zavolat policii, aby mě odtud odvedla zpět do skromného bungalovu mojí mámy. Není možné, abys měl pozval na jídlo. Takže, co to tu na mě hraješ, chlape?“

Příběh napsaný ve stylu hate to love aneb jak chudá holka ke štěstí přijde je čtivou záležitostí, která vás dokáže zaujmout. Jejím hlavním táhlem je humor a jiskřivé dialogy plné napětí a legrace. Není jich rozhodně málo a jsou osvěžením v nenáročném romantickém vyprávění, které nepřichází s žádnou výjimečnou zápletkou, ale pevně drží v základech na sarkastických slovních výměnách a vášnivém napětí.

Při čtení budete mít stále lehce pozvednuté koutky úst, protože zábava je v tomto případě téměř neustálým doplňkem. Samozřejmě se dočkáte i pěkně žhavých scén a rozhodně se nebude jednat o žádné nesmělé oťukávání. 😉 Svižné tempo i děj, ve kterém se neustále něco děje, míchá romantickými kartami osudu a nese příběh mílovými kroky k předpokládanému konci.

Pokud máte rádi nenáročné příběhy naplněné romantikou, vzrušením, ale hlavně humorem, román Zas tak moc ho nežeru by neměl ujít vaší pozornosti. Příjemně pobaví a navnadí na pokračování, v kterém se do hledáčku dostane další z bratrů a jelikož jsou všichni tři pořádně veselá kopa, o zábavu bude zřejmě postaráno i příště.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za zábavnou oddechovku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Zas tak moc ho nežeru pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *