Recenze

Aplikace lásky

Může se láska online přenést i do reálné podoby tváří v tvář? To zjistíte v románu z nakladatelství Cosmopolis s názvem APLIKACE LÁSKY. Vzájemná přitažlivost po síti absolutně neodpovídá skutečnosti. Ona je pro něj paní Ironií Sarkastickou a on pro ni pan Drámoš McHároš. Romantická komedie o lásce ve světě online aplikací.

Název: Aplikace lásky

Autor: Tash Skilton

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2020

Počet stran: 376

Zoey se právě přistěhovala do New Yorku a vůbec se jí tady nelíbí. Jediným světlým bodem tohoto města je malá kavárna a prostorný stůl v rohu u okna, kam dennodenně chodí na kávu. A zrovna dnes, kdy má den blbec, se tu musí zjevit tenhle vlasatý týpek, co si drze vezme poslední sušenku a ještě ji zasedne její oblíbené místo. Ani Miles nemá dnes zrovna růžový den. Jeho bývalá snoubenka je těhotná a on se stále přes to nemůže přenést. Od prvního pohledu se nesnáší a jejich každodenní souboj o místo v kavárně je v tom jenom utvrzuje. Zároveň je ale ten druhý docela zajímá. Oba dva, aniž by to tušili, pracují jako ghostwriteři na seznamovacích aplikacích. Hledají pro své klienty ideální protějšky a jsou placeni za prvotní dopisování s potencionálním partnerem. Zoey i Miles mají právě rozjednané klienty a jejich vzájemná korespondence je nabitá jiskřením a vášní. Otázka je, jak vše dopadne, když zjistí, že online svět, ve kterém se pohybují jako ryba ve vodě, má přesah i do reálného světa. Láska ve světě online aplikací je pro vás otevřená…

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≤ ≤ ≤ ≤ ≤ ≤ ≤ ≤ ≤ ≤

Kniha Aplikace lásky je romantickým příběhem plným humoru a romantiky. Nenáročný příběh, který je jasně nalinkovaný, je příjemnou oddechovou četbou po náročném dni.

Román je napsán ich-formou z pohledu obou hlavních představitelů příběhu. Jejich pohledy se pravidelně střídají po kapitolách a jsou vždy uvedeny emailovými zprávami od jejich šéfů. Těch náhod je v této knize opravdu přehršle, takže vás to rozhodně nepřesvědčí o reálnosti příběhu, ale na druhou stranu i dospělé pohádky mají své kouzlo, které čas od času potřebuje každý z nás.

… jestli existuje jediný přečin, který boří všechna pravidla nejen mé práce, ale i mého dobrovolného milostného exilu, je to tenhle. První pravidlo ghostwritera: Je to jen práce. Nikdy nedopusť, aby tě klient či jeho protějšek osobně příliš zaujal. Tam, kde je ve hře láska, vždycky krouží silné emoce. A ty musíš svoje city udržet na uzdě. Takže ne. Tohle se nesmí stát. Nesmí se to stát…

A co že je to vlastně ten ghostwriter? Ghostwriter je anglické slovo označující profesionálního spisovatele, který je placený za napsání textu, jehož autorství je oficiálně připsáno jiné osobě – objednavateli. Skutečný pisatel zůstává v anonymitě. (zdroj)

Oba hlavní hrdinové příběhu jsou vcelku sympatičtí mladí lidé, kteří mají své problémy i strašáky ve skříni a jejich práce dohazovačů je velkým lákadlem celé knihy. Navíc Zoeyino osobní tajemství táhne příběh kupředu a autorky knihy si její rozzuzlení nechaly skoro až na samý závěr.

Pod jménem Tash Skilton se ukrývají dvě ženy, které se potkaly na Twitteru a později se staly přítelkyněmi i v reálném světě. Není tedy divu, že obě autorky Sarvenaz Tashová i Sarah Skiltonová mají ke světu internetového prostředí velmi blízko a svůj román zasadily právě do tohoto prostředí.

Román se čte velmi pěkně, lehký styl psaní i dopředu „profláklý“ obsah z anotace vás sice nijak neohromí, ale zároveň vás nebude ani nudit. Mě osobně asi nejvíce bavily slovní přestřelky v kavárně, které nepostrádaly šmrnc a humor.

Pokud máte zrovna náladu sebou jen tak hodit na kavalec a strávit příjemné chvíle u nenáročného románu, pak romantika ukrytá v knize Aplikace lásky vám tyto sny splní.

Hodnocení: 78 %

Za romantický příběh ze světa online děkuji nakladatelství GradaCosmopolis, na jejichž stránkách si můžete knihu Aplikace lásky pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *