Recenze

Evoluce – Pramen života

Zhluboka se nadechněte a otevřete poslední díl YA trilogie. Popusťte uzdu představivosti a začtěte se do úžasné dystopické fantasy Thomasa Thiemeyera, ať zjistíte na čí stranu se v závěrečné bitvě skupina teenagerů postaví: na stranu lidí či zvířat? Budou muset zůstat v budoucnosti nebo se dokáží přemístit do své doby?

Název: Evoluce

Podtitul: Pramen života

3. díl trilogie

Autor: Thomas Thiemeyer

Nakladatelství: Bookmedia

Rok: 2020

Počet stran: 351

Podle oficiální anotace

Po dlouhém cestování a překonání všech nástrah se Jem probouzí uprostřed enklávy, kterou i s přáteli tak zoufale hledal, ale nejsou zde ale všichni. Katta zmizela beze stopy a Lucie leží na ošetřovně v kómatu i s malým squidem. Přátelé se snaží zjistit, jak by se mohli dostat zpátky do své doby, když jim vůdkyně GAIA prozradí šílený plán… Závěrečný díl trilogie Evoluce slibuje velké napětí a ukončení nečekaného dobrodružství skupinky mladých lidí, kteří při havárii letadla skončí místo na letišti v Denveru v budoucnosti.

Summa summarum

Je jasné, že pokud jste podlehli dvěma předchozím dílům ( Město přeživších a Věž zajatců ) ´trojka´ Pramen života pro vás bude ´povinná´.  Forma vyprávění zůstává stejná jako v jedničce a dvojce, ovšem zcela zásadně se změní tempo a kulisy děje.  S trochou nadsázky se odvážím říct, že po epizodě zasazeného  do středověku autor trilogie připraví čtenářům téměř krystalicky čisté sci-fi počtení. A právě z tohoto důvodu se mi 3.díl líbil nejméně z celé série – nemám sci-fi ráda. Ovšem nezaujatě musím říct, že Pramen života je určitě nejakčnější ze všech dílů Evoluce, akce doslova střídá akci. A to vše (bohužel) malinko na úkor ´romantické´ linky a vztahových preludií, které jsem s oblibou sledovala a čekala nějaké jejich vyvrcholení … Ale nebojte, čtenář na nějaké truchlení po ´citečkách´nebude mít čas a milovníci science – fiction budou jednoznačně nadšení, protože pan spisovatel znovu předvedl své vypravěčské umění: detailně vylíčí nejen technologie budoucnosti, ale i zajímavé živočišné druhy, které překvapí hrdiny stejně jako čtenáře.

Sice nepatřím do cílové skupiny Evoluce, ale celá série mě bavila. Byla jsem mile překvapená nápadem příběhu, rozmanitostí prostředí a kulis, ve kterých se děj odehrává a stejně tak i vyústěním celé trilogie. Jsem přesvědčená, že teenage fanoušci se pro Evoluci nadchnou a budou jí číst ´se zatajeným dechem´. Za sebe dobrodružnou knihu s poselstvím doporučuji ♥.

Hodnocení: 89%

Za další díl napínavé YA dystopické fantasy děkuji ♥ nakladatelství Bookmedia ♥ a zároveň děkuji za výtisk poskytnutý k recenzi.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *