Recenze

Evoluce – Věž zajatců

Skupina přátel dorazí do města, kde žijí lidé podobně jako v Evropě v období starých Germánů. Vžijte se do osudů teenagerů z románu Věž zajatců (2. díl trilogie Evoluce), kteří se ztratili v čase i prostoru a musí zjistit, jak ´z toho ven´´ …

Název: Evoluce – Věž zajatců

2. díl trilogie

Autor: Thomas Thiemeyer

Nakladatelství: Bookmedia

Rok: 2019

Počet stran: 328

Podle oficiální anotace

Lucie a její přátelé po vyčerpávající cestě dorazí do města posledních přeživších lidí, brzy zjistí, že zde nenajdou odpovědi, které hledali. Lidstvo se místo vpřed posunulo ve vývoji zpátky do hlubokého středověku. Když se mladí lidé při čtení zakázané posvátné knihy dozvědí, že nejsou jediní cestovatelé časem, musí z pevnosti okamžitě utéct. Mají jasný cíl. Přežít cestu přes zemi plnou obřích squidů, nepřátelských zvířat, přejet poušť a nalézt místo vybudované cestovateli časem.

Summa summarum

Pan spisovatel se drží stejného formátu vyprávění jako v prvním dílu: píše v er-formě a střídá pohledy hlavních postav (Jema, Lucie, Marka). Na začátku knihy autor čtenáři nabídne stručnou rekapitulaci 1.dílu trilogie a poté s osudy knižních hrdinů rozehraje další bouřlivou partii.

Za sebe mohu říct, že se mi druhý díl líbil snad víc než-li Město přeživších, hlavně díky tomu, že miluji germánskou mytologii a naši hrdinové se ocitnou ve světě, kde se lidé opět odívají do kůže, musí se ohánět meči a sekerami, obnovili otrokářskou společnost, věří v sílu ve Starých Bohů jako je Thor a Loki. Veškerá technologie je zapomenutá a zároveň i přísně zakázaná a knihy posvátné… Věž zajatců mi přijde „dramatičtější“: líbí se mi popsané scény obrany citadely před dravými zvířaty a lavinami, inteligentní ´chobotnice´, které se chtějí zbavit lidí i rozdíl ve vnímání světa ´cestovatelů časem´a ´domácím obyvatelstem´. … Bavilo mě sledovat napínavý útěk ´party´ z hradu a jejich pátrání po dalších ztracených v čase.  Naopak, co mi v druhém díle malinko více ´lezlo na nervy´než v jedničce – nelogismy v českém překladu. Ovšem na druhou stranu je příběh natolik zajímavý, že ´laskavý čtenář promine´… 🙂 . Doporučuji a těším se na 3. díl.

Hodnocení: 100% ♥

Za další díl napínavé YA dystopie s prvky sci-fi děkuji ♥ nakladatelství Bookmedia  a zároveň děkuji za výtisk poskytnutý k recenzi.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] jasné, že pokud jste podlehli dvěma předchozím dílům ( Město přeživších a Věž zajatců ) ´trojka´ Pramen života pro vás bude ´povinná´.  Forma vyprávění zůstává stejná […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *