Recenze

Starý papír – nový design

Tetelí se ve vás duše kreativce a plesá vám srdce nad rozličnými věnci a věnečky, řetězy, girlandami, obaly na květináče a vázy, dekoracemi pod sklo a do rámečků? Tak právě pro vás Grada vydala knihu plnou nápadů a inspirací, jak si domov oživit pomocí vlastních výrobků s názvem Starý papír – nový design.

Název: Starý papír – nový design

Podtitul: ze starých knih – balícího papíru – plat od vajec

Autor: Kipp Angelika

Nakladatelství: Grada

Rok: 2020

Počet stran: 80

Všeobecně jsou lidé přesvědčeni o tom, že staré knihy, kartony od vajec, balicí papír, zažloutlé notové partitury patří do sběru, ovšem nová kniha z nakladatelství Grada vám ukáže, že je mnohem zábavnější jim vdechnout nový život… Vždyť z nich můžeme vykouzlit tolik krásných věcí, které každého upoutají svým atraktivním vzhledem. Např.: dekorace na zeď, věnce k různým příležitostem, ozdobné obaly na vázy a květináče, papírové květiny, rámečky a mnoho dalšího.

Summa summarum

V nakladatelství Grada v edici Šikovné ruce vychází knížka, nad kterou zajásají všechny „bydlenky a tvořilky“, všechny kreativní duše, které baví tradiční materiály používat netradičním způsobem a vytvářet z nich originální dekorace a ozdoby. Kniha německé autorky Angeliky Kipp většinu romantických duší upoutá na první pohled svou tyrkysovou obálkou. Publikace má atraktivní čtvercový formát, je tištěna na křídovém papíře a má šitou vazbu. A co je u knih tohoto typu nejdůležitější – je plná krásných celostránkových fotografií, které i ty největší lenochy a nemehla motivují k tomu najít nůžky, lepidlo, nějaký ten kartón a zkusit si vyrobit některou papírovou „desingovku“ 🙂 . Na konci knihy najdeme stránky s předlohami, které jsou „na míru dělané“ nafoceným  výrobkům v knize. Autorka Angelika Kipp pojala publikaci tak šikovně a názorně, že jsem přesvědčená o tom, že je její Starý papír – nový design vhodnou knihou i pro děti, které samy zvládnou stříhat a přečíst si postup.

Každý výrobek, který nám Angelika v knize představí, má u sebe soupis materiálu, který budeme potřebovat a podrobný, jednoduchý návod. Autorka tvoří většinou z těchto základních materiálů: plata od vajec, stránky ze starých knih (zažloutlých), papír krabic od banánů, balící papír – prostě všechno, co najdeme doma a nestojí nás žádné peníze. Samozřejmě, že budeme potřebovat i nůžky, lepidlo, provázky, lepenku atd., ale opět se nejedná o nic, co by nás vyšlo na „bambilion“ 🙂 . Mně osobně autorčina kreativita inspirovala a chci si některé její výrobky udělat, tak uvidím, jak se podaří :). A když ne, tak s nimi zatopím – takže „houby zle“ 🙂 !!

Hodnocení: 100%

Za krásnou knihu pro hračičky a kreativce děkuji nakladatelství Grada. A samozřejmě i za recenzní výtisk.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *