Recenze, Svět knih

Sv. Valentýn se blíží – tipy na romantické knihy ;-) .

Tak jo, je to tady… svátek zamilovaných neboli svatý Valentýn. A jak si knihomolka může tento den užít co nejlépe? Uvelebit se na gauči, obložit se nejen polštáři, vybraným jídlem a pitím, ale třeba i mužskou náručí a když vás nechá ještě číst… co víc si přát? Dokonalý večer je zajištěn 😉 . Možná se vám mé romantické, knižní tipy trefí do vkusu… 🙂

 

Tipy na romantické knihy:

 

S knihou NESNÁŠÍM TĚ autorského dua Vi Keeland a Penelope Ward zažijete velkou porci vzrušení a to i navzdory tomu, že na erotiku dojde velmi sporadicky. Vtipné dialogy plné sarkasmu i náboje a nádavkem ještě vážné téma, které vás nenechá bez odezvy.

Skotsko je moje slabost, takže je jasné, že nemohu vynechat knihu NEZKROTNÝ HORAL z pera Suzanne Enoch. Všichni kdo máte rádi skotskou Vysočinu, po které se prohánějí hříšní horalové v kiltech, si v této knize určitě přijdete na své.

A pokud vás Skotové nalákají, zkuste si ještě odskočit o kousek vedle do Anglie a přečíst si historickou knihu TEMNÝ HRDINA autorky Jo Beverley. Romantika oděná do historické tuniky a převázaná červenou mašlí vzrušení vás určitě bude bavit.

Detektivka OKO ZA OKO spisovatelky Laury Giffinové se tváří, že do tipů romantického čtení nepatří, ale nenechte se mýlit. Napětí i vášeň jde ruku v ruce a romantiky je tu na pozadí detektivní linky opravdu plná náruč.

VICIOUS je neskutečně krásnej spratek, kterého budete zbožňovat od první strany. Hodně lechtivé čtení 😉 pod kterým je podepsaná L. J. Shen. Tahle láska je vážně divoká. Navíc obálka je naprosto skvostná 😉 .

Jsem ráda, že se do mých tipů dostala i česká autorka Dominika Digtyar – Vaňková se svou knihou V ZAJETÍ VLČÍCH MÁKŮ. Young adult román s příměsí fantasy vám nabídne lásku, nebezpečí i tajemství a já se velmi dobře bavila.

Autorku Penelope Ward netřeba představovat a její kniha GENTLEMAN DEVĚT je značně zábavným, příjemným a romantickým společníkem. Dojemný příběh, který má vtip a ohromné množství lásky.

PEKÁRNA V BROOKLYNU spisovatelky Julie Caplinové je plná sladkostí a celou knihou prostupuje neuvěřitelná pohoda a dobrá nálada, která vás po celou četbu neopustí. Tenhle příběh je prostě úžasné romantické pohlazení…

Spisovatelku Noru Roberts prostě nemůžeme vynechat. Její kniha POVOLENÉ ZTRÁTY je velmi čtivou knihu, která vás svým námětem zaujme a zpracováním připoutá ke svým stránkám. Drsné i romantické čtení zároveň, tohle prostě tato bestsellerová autorka umí.

Naposledy jsem si nechala knihu BEZNADĚJNÝ OSUD autorky Susanny Kearsley. Silný, dojemný příběh dvou žen, které si zaslouží vaše přečtení. Historie, současnost, láska, zápletka – prostě vyvážená všehochuť.

 

Takže si užijte svátek všech zamilovaných, ať už s „protějškem“ nebo klidně i sami s romantickou knihou a nezapomeňte, že vyprávění v knihách jsou sice dojemná a romantická, ale důležité je také žít ty svoje příběhy 😉 .

 

Autor: Veru

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *