Recenze

Vicious: Divoká láska

„Zeptej se mě… co chci?“ Rozhodně si chcete přečíst new adult knihu VICIOUS od úspěšné autorky tohoto žánru pro mladé L. J. Shen. A druhou věc, kterou budete během čtení určitě chtít, bude hříšný Baron Spencer mladší přezdívaný Vicious 😉 .

Název: Vicious: Divoká láska

Autor: L. J. Shen

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 360

Emilia LeBlancová je studentkou střední školy a jejím jediným snem je studovat malířství a hlavně dostat se z nuzného prostředí, ve kterém vyrůstá. Její rodiče pracují jako sloužící u jednoho z největších pracháčů v celé Kalifornii u Spencera. Bohatá rodina, do které patří i její spolužák a dědic tohoto impéria v jednom – Baron Spencer mladší alias Vicious. Chladný, nemilosrdný, zvrácený, zlý, zvrhlý – to všechno jsou rysy, které Viciouse beze zbytku vystihují. Ale také mužný, krásný, vzrušující chlap s aurou neskutečné přitažlivosti. Emilia omylem vyslechne něco, co nebylo určeno pro její uši a od té doby zažívá Viciousovo osobní peklo, které vygraduje nedobrovolným zmizením z jeho života. A Vicious? Bytostně ji nesnáší, ale neuvěřitelně ho přitahuje. Bude jenom jeho, nikoho jiného…

Souhrou náhod se potkávají po deseti letech a vypadá to, že Vicousova nemožnost a zvrácenost plynule navazuje tam, kde před dávnou dobou skončila. Ale Emilia už není ta vystrašená holka a rozhodně si od tohoto týpka nenechá nic líbit. Hra na myš a kočku může začít.

♥♥♥♥♥♥♥♥

Tuto knihu si rozhodně užijete, už jenom proto, že to není žádná „útlina“, kterou budete mít přečtenou ještě dřív, než se děj rozjede. Vicious se rozparádí hned od první strany a jeho zvrácená, zlá povaha vás bude fascinovat až do konce, který bohužel opravdu přijde, ačkoli by tato kniha klidně mohla být nekonečná. Vicious je zkrátka spratek, který má vše na co si ukáže, a všichni mu zobají z ruky. Chová se jako ten největší hajzl pod sluncem a co si budeme milé ženy vyprávět – právě tento typ nás vždy nejvíc přitahuje 😉 . Ovšem je tu někdo, kdo se z něj na zadek rozhodně neposadí a jeho peníze ji vůbec nezajímají. Emilia je pravý opak – nemajetná, spíš doslova chudá, hrdá, ale také s jednou velkou slabinou. A tou je Vicious, který ji od prvního okamžiku přitahuje a může se bránit, jak chce – stejně ji dostane.

„Proč mě chceš uhnat?“ zahřměla jsem, když jsem se otočila zpátky k němu a promasírovala si čelo.

Otřel se klouby na rukou o lícní kosti, v očích se mu objevilo pobavení. „Ale Služtičko, proč si myslíš, že tě chci uhnat?“

„Protože jsi to ty.“ Věděla jsem, že to zní hořce. Bylo mi o jedno.

„Může to vést k věcem, který nebudou uvedený ve tvý smlouvě. Ale myslím, že nepůjde o nic, co by se ti nelíbilo.“ Povytáhla jsem obočí. To mě zrovna moc neuklidnilo.

Celý příběh je vyprávěn ze dvou pohledů hlavních protagonistů – Emilie a Viciouse. Odehrává se v současnosti, ale opakovaně se vracejí do období před deseti lety, kdy se poprvé potkali. Odhalí vám tak všechny příčiny i následky jejich napjatého sporu – vztahu.

Kniha Vicoius je dalším dílem ze série Hříšníci (předchozí díl Defy již tento rok vyšel) a vás ještě čeká pokračování s názvem Ruckus, který je naplánováno na rok 2020 opět v nakladatelství Baronet.

Autorce se podařilo držet to magické napětí, než na to „vlítnou“, pěkně dlouhou dobu aniž by vás nudila. Bude si s vámi pohrávat a nutit vás číst až do hluboké noci, dokud knihu nepřečtete. Detailně vykreslené postavy vám dají nahlédnout do temnoty hlavního hrdiny i do vnitřního rozporu Emilie. Je to jedna velká jízda, která sice má konec jak z červené knihovny a nic objevného a překvapujícího až tolik nenabídne, ale přesto je to skvěle vystavěný příběh, který bude bavit nejen mladé čtenáře. A samozřejmě lechtivých scén bude také dostatek 😉 .

Pokud ještě váháte, zda si knihu přečíst, koukněte se na obálku. Je tady někdo, kdo by ho nechtěl mít doma? Ach, to je vážně síla… 😉 🙂 .

Hodnocení:  100 %

 

Za vzrušující jízdu s neskutečně přitažlivým hajzlíkem děkuji nakladatelství Baronet, jenž mě zásobuje skvělým romantickým čtením už hodně dlouhou dobu. Děkuji!!! Knihu Vicious i předchozí díl Defy si můžete pořídit na jejich stránkách.

Mohlo by se vám také líbit...

4 komentář

  1. […] se rozjíždí volným tempem a po přečteném Viciousovi (recenze zde) jsem si říkala, že nastavená laťka se povážlivě chvěje. To, co u předchozího dílu […]

  2. […] Nebezpečná láska vás „rozparádí“ na další díly, které si rozhodně nenechte ujít: Vicious, Ruckus, Scandalous a chystaný Bane (26.8.2020). A pokud ještě ve své knihovně nevlastníte […]

  3. […] víru vášně i ojedinělých příběhů, které vás chytnou a už nepustí. Čekají na vás: Vicious, Ruckus, Scandalous i […]

  4. […] VICIOUS, RUCKUS, SCANDALOUS a BANE – L. J. Shen: tahle pěkně žhavá partička ze série Hříšníci […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *