Recenze

Mlčící dívka

„Tam, na náměstí známém jakožto Oxfordské, bije srdce bostonské Čínské čtvrti. Vydejte se za mnou, sestoupíme zpátky do dob, kdy tyto ulice byly plné pouhých imigrantů. Kdy s sebou parný večerní vzduch nesl pach zpocených těl a cizokrajných koření. Vraťme se do noci, kdy se ve vzduchu vznášela vražda!“

Pokud máte chuť a hlavně dostatek času na pořádný detektivní maraton, rozhodně doporučuji tuto skvostnou sérii – Jane Rizzoliová a Maura Islesová spisovatelky Tess Gerritsen. Dostatek času je nutností, protože tato série obsahuje 12 knih – zatím. Já se dostala k devátému dílu MLČÍCÍ DÍVKA a už teď mohu prohlásit, že není slabších knih této série.

Název: Mlčící dívka

Autor: Tess Gerritsen

Nakladatelství: Knižní klub

Počet stran: 288

Rok vydání: 2012

V Bostnu se může stát cokoliv, třeba se i objevit v temné uličce uříznutá ženská ruka a na střeše prázdného domu zbytek těla. A když se navíc temná postranní ulička nachází v Čínské čtvrti, staré legendy začnou ožívat. Detektiv Jane Rizzoliová má před sebou nejen úkol odhalit vraha, ale také rozplést zločin, který se odehrál před devatenácti lety. K vyšetřování si opět přibere soudní lékařku Mauru Islesovou a dávná tajemství začnou ožívat i se starým čínským mečem, jehož ostří zakusí na vlastní kůži hned několik lidí.

Ačkoli knihu napsala žena a hlavní hrdinky jsou také v sukních, rozhodně to není čtivo jenom pro něžné pohlaví. I mužské pokolení si přijde na své a dostane svou porci násilí, podrobné popisy vražd i krve bude dostatek. 😉 Ale nečekejte žádné přehnané sadistické manýry apod. Je to čistá, krásná detektivka, která nahlíží pod ruce policejním vyšetřovatelům a krok za krokem odhaluje společně s vámi podezřelého.

Spisovatelka Tess Gerritsen se narodila v Americe čínským emigrantům a jak sama uvádí, žádný její román nebyl tak osobní jako tento. Příběh je inspirován historkami její matky, které vyprávěly o jejím dětství v Číně. Historky o duších, tajemných mistrech bojových umění a také o chrabrém Opičím králi, který vás bude provázet celým tímto dílem.

Celá kniha nepostrádá napětí, není nouze o překvapivé momenty a zvraty ani o záhadné vraždy a dokonce i mystické postavy. Příběh tak dostává punc čtivosti a před vašima očima se vám odehrávají živé obrazy, které se vám zažírají hluboko pod kůži. Čtenář je neustále držen v pozornosti a nucen přemýšlet, jakou by mohly mít jednotlivé indicie mezi sebou spojitost. Blížíte se ke konci knihy a už tušíte, kdo za vším stojí, ale stále vám tady něco nehraje. Autorka si své rozuzlení nechává až opravdu na úplný konec a gradující finále vás stejně překvapí.

Kvalita celé této série je beze sporu vysoká a mohli byste si přečíst jenom tento díl. Ale já doporučuji začít pěkně od začátku prvním dílem CHIRURG, který vás uvede i do osobních životů hlavních protagonistek, které se budou v následujících dílech dále vyvíjet.

„Bez pout k předkům jsme jen osamělá zrnka prachu, která bezcílně poletují nikým a ničím nevázaná“

Hodnocení: 93 %

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] a jelikož jsem všechny předchozí přečetla (recenzi minulého dílu si můžete přečíst zde https://knihazaknihou.cz/mlcici-divka/ ) můžu potvrdit, že každý díl rozhodně stojí za přečtení, zatím jsem nenarazila na […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *