Recenze

Poslední na řadě

Vypadá to, že POSLEDNÍ NA ŘADĚ bude Teddy Clock, ale opravdu je to právě on, koho má vrah na mušce? Další díl ze série Jane Rizzoliová a Maura Islesová nás zavede mezi teenagery, kterým jde o život a Maura s Jane, se pouštějí do nelehkého pátrání.

Název: Poslední na řadě

Autor: Tess Gerritsenová

Nakladatelství: Knižní klub

Počet stran: 304

Rok vydání: 2013

Teddymu bylo dvanáct let, když mu vyvraždili celou rodinu a teď po dvou letech mu opět někdo usmrtí pěstouny, kteří si ho k sobě vzali. S Teddym se život rozhodně nemazlí, nebo že by to nebyla náhoda? Teddy se dostává do Evensongu – internátní škola, která je od prvního pohledu dost zvláštní. Celý pozemek je obehnán plotem s pohybovými čidly, vstup je chráněn kamerou, takže dostat se dovnitř je téměř nemožné. Na vraždě pěstounů se Jane něco nezdá, a jelikož je to „buldok“, který se prostě nevzdává a jde za svým, pustí se do pátrání. V Evensongu je na návštěvě za svým dětským kamarádem Maura a začíná zjišťovat, že tato škola je opravdu ojedinělá. Celé její osnovy se zaměřují na jediný cíl, naučit tyto děti jak přežít v extrémních podmínkách. Internát vede Anthony Sanson – neskutečně přitažlivý chlap, s kterým už se Maura potkala několikrát, ale v jeho očích je příliš mnoho stínů, příliš mnoho tajemství. Navíc Maura zjistí, že Teddy není jediný, komu rodiče i pěstouni tragicky zahynuli. Claire Wardová a Will Yablonski jsou další přeživší oběti, kteří se stali pouhými figurkami při lovu.

Jsou vraždy, které se staly ve stejný čas čistě nahodilou záležitostí nebo všechny jeho oběti něco spojuje? Ale co, když jsou každá z jiného koutu země?

Viděla, co se stalo rodinám, které Teddymu poskytly přístřeší. Jako by v chlapcových stopách kráčela smrt, mávající kosou a zasahující každého, kdo se vyskytl poblíž. Nepřála si, aby ta krvavá kosa zasáhla dva lidi, které milovala nejvíc.

Celá tato série z pera čínsko-americké spisovatelky je velmi zdařilá. Poslední na řadě je 10. díl, a jelikož jsem všechny předchozí přečetla (recenzi minulého dílu si můžete přečíst zde https://knihazaknihou.cz/mlcici-divka/ ) můžu potvrdit, že každý díl rozhodně stojí za přečtení, zatím jsem nenarazila na vyloženě slabý.

Autorka vás okamžitě dokáže vtáhnout do děje a vy nemáte problém začíst se do knihy hned od prvních řádků. Napětí vás dožene hned po pár stránkách a autorka ho postupně dávkuje až do konečného „whau efektu“. Dokáže vás mistrně svézt ze stopy, když už si myslíte, že je vám úplně vše jasné. S Tess Gerritsen si nikdy nebudete jistí, zda den je noc a noc je den.

(Tess Gerritsen – autorka)

Ačkoli by se mohlo zdát, že detektivka, kde hlavními hrdinkami jsou ženy, bude zaměřena spíše na čtenářky něžného pohlaví, myslím, že i mužská část si určitě přijde na své a dokáže ohodnotit kvalitní detektivní, někdy až thrillerový žánr.

„ Cožpak právě takhle se to všechno neseběhlo?“ zeptala se.

„Až příliš mnoho tajností. Příliš mnoho lidí, co neříkali pravdu. Když na to pořádně posvítíš, tajnosti ztratí svou moc.“

„Víš, Mauro, přesně v tomhle jsi fakt dobrá. Nasvítíš to a přiměješ mrtvé, aby odhalili svá tajemství.“

Co jsem trochu postrádala a vlastně postrádám už nějaký ten díl, je opětovné zakomponování agenta Gabriela – manžela Jane, který dodává celému příběhu trochu toho mužského testosteronu. Ale jelikož jsou přede mnou ještě další dva díly, třeba se dočkám 😉 .

Každopádně vám mohu tuto knihu určitě doporučit a vlastně i celou sérii 😉 .

Hodnocení: 94 %

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *