Recenze

Osudový dopis

Co dokáže s vaším životem udělat jeden OSUDOVÝ DOPIS? Sadie o tom ví své a díky němu si teď hraje na německou cvičitelku psů v rodině, kterou obývá kouzelná holčička Birdie a sexy tatínek Sebastian. 😉 Ponořte se do dojemného příběhu, kde emoce a romantika hrají hlavní roli.

Název: Osudový dopis

Autor: Vi Keeland a Penelope Ward

Překlad: Dana Chodilová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 344

Můj milostný příběh začal dopisem. Nebyl však od muže, do kterého jsem se nakonec zamilovala. Napsala ho milá dívenka jménem Birdie Maxwellová a poslala ho do redakce časopisu, v níž jsem pracovala. Abyste věděli, můj zaměstnavatel jednou za rok plní pár přání čtenářům. Do té doby však zbývala ještě řada měsíců. A tak jsem jí některá přání splnila sama. Bylo to neškodné… aspoň jsem si to myslela. Až do toho dne, kdy jsem to nechala zajít moc daleko. Zatímco jsem anonymně plnila další Birdiino přání, naskytl se mi pohled na jejího otce. Na jejího úžasně pohledného osamělého otce. Tehdy jsem si měla přestat hrát na pohádkovou vílu, která plní přání. Jenže jsem si nemohla pomoct. Vytvořila jsem si k té dívce pouto. Pouto, které mě nutilo jednat nerozumně. Například se objevit na prahu jejich domu.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Osudový dopis je dalším příběhem z pera známého spisovatelského dua a tentokrát nabídly svým čtenářům méně žhavý, ale o to více emotivní vyprávění, kde nemůže chybět romantika, slzy (převážně vaše) ani bláznivé nápady.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu dvou hlavních protagonistů – Sadie a Sebastiana. Více prostoru se dostává Sadie, která vpluje do této rodiny dost neobvyklou cestou a na její „nevinné“ lži je postaveno působení v této nekompletní rodině, jehož součástí je okouzlující malá Birdie. Můžete tak sledovat vnitřní pocity z první řady a plně pochopit jejich jednání i citové rozpoložení.

Nakrčila jsem nos. „Obskakuje želvu.“
„Opravdu? Nebyl jsem si úplně jistý. Asi máte víc zkušeností než já.“
Vykulila jsem oči. Naznačil, že jsme děvka? Několikrát jsem zamrkala. „Prosím?“
„No, vyprávěla jste mé dceři, že píšete o randění. Takže přirozeně předpokládám, že se stýkáte se spoustou mužů.“
Byla jsem čím dál naštvanější. Sice jsme lhářka, ale rozhodně ne promiskuitní. Opřela jsem si ruce v bok. „To, že chodím na rande, ještě neznamená, že ojedu všechno, k čemu se dostanu, jako váš pes. Možná byste se měl podívat na sebe – třeba pes přebírá koníčky svého pána. Jaký přesně je váš randící život?

Autorky se viditelně rozhodly své čtenáře dojmout k slzám a musím říct, že se jim to podařilo. Jemný příběh na vás působí jako něžné pohlazení, které vás vtáhne do svého pohodového děje, kde na vás čeká bláznivá zápletka, trocha humoru, ale hlavně velká náruč emocí. O erotiku v tomto románu budete ochuzeni, ale místo toho se vám dostane spousta romantiky, něžného jiskření a milého příběhu, který vás chytne za srdce.

Knižní obsazení tohoto románu je tentokrát velmi nenápadné. Hlavní role obsadily postavy, které jsou – světe div se – úplně normální a nijak vás neiritují svými bláznivými výstřelky. Díky tomu má tak možnost vyniknout nejmenší postavička Birdie, jež je kouzelným malým stvořením se spoustou velkých problémů. Právě Birdie se bude dařit spustit u vás emotivní vodopád dojetí a slzavého údolí.

Dějová zápletka sice není nijak zvlášť originální, přesto vás zaujme. A proč? No zkrátka protože Vi Keeland a Penelope Ward.? Tohle duo funguje, až na malé, ale opravdu malé výjimky, vždycky. Čtivý příběh se spoustou bláznivých zápletek, k tomu vtipné dialogy i humorné situace a celé je to zabaleno do romantického balíčku dojetí.

Pokud máte chuť na fajn oddechovku, která vás bude zlehka unášet svým vyprávěním a navodí vám něžnou a dojemnou náladu, pak sáhněte po románu Osudový dopis.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantické vyprávění se špetkou humoru a velkou dávkou emocí děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Osudový dopis pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *