Recenze

První chyba

Máte nejlepší kamarádku? A můžete jí věřit za všech okolností? Jenom aby to nebyla vaše PRVNÍ CHYBA a zároveň poslední… Alice takovou kamarádku má a události, které se kolem ní rozvíří, ji přivedou na rozcestí, kde pouze jedna cesta nabízí správné rozhodnutí…

Název: První chyba

Autor: Sandie Jonesová

Překlad: Michaela Martinová

Nakladatelství: Grada Cosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 344

Nenapadlo ji, že se ještě někdy bude mít tak dobře. Po smrti prvního manžela se Alice znovu provdala, se svým druhým mužem má úspěšnou firmu, dvě báječné děti a překrásný dům. Uvědomuje si, že život by byl jiný, kdyby její první muž tragicky nezahynul. Ale s Nathanem se jí vrátilo štěstí, po kterém tolik toužila. Alice také ví, že s nejlepší přítelkyní Beth po boku přežije všechno dobré i zlé. Beth je ten nejspolehlivější a neoddanější člověk, jakého zná. Takže když se Nathan začne chovat podivně a Alice se zmocní podezření, že má milostný poměr, požádá Beth o pomoc. Nejlepší kamarádce přece může věřit za všech okolností, nebo snad ne?

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Psychologický thriller První chyba je z pera oblíbené autorky Sandie Jonesové, kterou zdobí úspěšné tituly Matčina hra či Nevlastní sestra. Spisovatelka opět dostála svému jménu a vás tak čeká propracovaný román plný napětí, překvapivých zápletek a našlapaného vyvrcholení.

Příběh je rozdělen do tří částí. V první kapitole se seznamujete s Alicí a objevujete její pracovní i soukromý svět. Odhalují se před vámi první náznaky pozdějšího konfliktu a celá kapitola končí ve stylu „whau, no to snad ne?“. V druhé části nás přivítá Alicina kamarádka Beth a její děj se vrací v čase o devět let zpět. Máte tak možnost poznat zákulisí její minulosti a udělat si svůj vlastní obrázek či odhad věcí příštích, které na vás zatím čekají. Poslední kapitola se vrací zpátky do současnosti a Alice i Beth konečně odhalují a prozrazují celou spletitou pravdu.

Když na mě pohlédla, v očích se jí zračila taková vřelost, jako by mi bez váhání svěřila svůj vlastní život, a já jsem si na okamžik pomyslela, že to nedokážu.
A potom jsem si vzpomněla, co udělala, a najednou jsem se znovu uklidnila. Kdo s čím zachází, tím také schází, a ona si zaslouží všechno, co ji čeká.
Důvěra je zvláštní věc. Tak dlouho trvá, než se vybuduje, ale ve vteřině se rozpadne na kusy. Neměla mi věřit – bude to její zhouba.

Autorka na svých stránkách opět rozjela vysokou hru machinací, intrik a důmyslného mazání stop. Své vyprávění vede spletitými cestami a dokáže tak zmást nejednoho čtenáře. Psychologický román s prvky thrilleru vás drží v napětí až do posledního řádku, kde vás čeká překvapivé rozuzlení. Hlavní dějovou linku bravurně obaluje do „omáčky“, jež je okořeněna ponory do minulosti i vnitřních pocitů hlavních postav.

Tempo nastavené hned od začátku dokáže autorka držet s menšími výkyvy po celou dobu, aby vás na závěr totálně rozebrala a předvedla svůj dokonalý plán. Atraktivní forma i čtivý styl dává předpoklad, že knihu jen tak z ruky neodložíte. Lehká překombinovanost, které se autorka nevyhnula, naštěstí nemá zásadní vliv na chod románu a vás tak čeká hra plná napětí, propracovaných pletich i vztahových propletenců.

Pokud máte rádi důmyslně vystavěné příběhy, kde psychologie postav i propracovaná zápletka vás vede směry, které vás nestále mystifikují a svádějí z cesty, pak sáhněte po románu První chyba. Chyba to rozhodně nebude. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další nálož plnou napětí děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu První chyba pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *