Recenze

Ještě jedna lež

Nové město, nový domov, nový začátek… než se všechno změní v noční můru. Thriller JEŠTĚ JEDNA LEŽ v sobě obsahuje mnohem víc lží i podvodů a rozmotat tenhle propletenec je takřka nemožným úkolem. Ponořte se do spletitého příběhu, v kterém je pravda na posledním místě.

Název: Ještě jedna lež

Autor: J. M. Winchesterová

Překlad: Hana Sichingerová

Nakladatelství: Grada Metafora

Rok vydání: 2021

Počet stran: 304

Kelsey se společně s manželem a malou dcerkou přestěhují do Ellicottu, kde chtějí nastartovat svůj rodinný život a žít v klidu. Vše se ale změní v den, kdy Kelsey poprvé odvede svoji dceru do školky. Odpoledne ji tam už nenajde. Kam zmizela její dcera a kam se poděl její manžel? Nejasností a podivných událostí přibývá a vypadá to, že už ani Kelsey si není jistá tím, kdo vlastně je. Případ dostane na starost detektiv Paul Ryan. Od začátku mu na téhle věci něco nesedí a zjistit pravdu vypadá jako nadlidský úkol. Stará tajemství se míchají s novými a odhalení sebou přinese děsivou noční můru…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Thriller Ještě jedna lež je zběsilou jízdou plnou zápletek, nečekaných zvratů a temného tajemství. Nemáte šanci odhalit co je pravda a co lež, autorka míchá do poslední stránky důmyslnými kartami a konec zná opravdu jen ona sama.

Příběh je vyprávěn ich-formou, v které převládají pohledy dvou protagonistů příběhu – Kelsey a Paula. S Kelsey budete prožívat všechny její vnitřní pocity i bezmoc ze zmizení dcery a postupně vás bude pouštět do svých myšlenek a polemik, z kterých vám půjde hlava kolem. Paul vás vezme do středu vyšetřování a také zlehka nakouknete do jeho soukromí, které má za sebou tragickou minulost. Příběh probíhá v 10 dnech a sporadicky se retrospektivně vracíte do minulosti, která vám objasňuje některé utajené informace.

Otřese mnou, když si uvědomím, jaká je pravda. Vždyť Malcolma neznám. Neznám ani sama sebe. Právě teď nic nedává smysl. Chybí dílky skládanky, ze kterých bych složila celý obrázek dřív, než to udělá detektiv Ryan.
Čas utíká, jako bych se brodila tekutým pískem. Opravdu uběhlo teprve devět hodin? Jako by tahle noční můra trvala už dny.

Spisovatelka J. M. Winchesterová představila čtenářům hodně zběsilou jízdu. Kvapík, který na vás uvnitř knihy čeká je doslova smrtící. Dějová zápletka je důmyslně postavena a autorka se vkusem odvádí vaši pozornost do směrů, v kterých nemáte šanci přijít celé věci na kloub. Z rukávu sype nečekané zvraty a zápletky jak na běžícím pásu a navazuje na ně ještě dalšími „podzápletkami“, čímž celé své dílo posouvá do prostoru překombinovanosti a jisté přeplácanosti. Naštěstí své vysoko nastavené tempo neopouští a dokáže držet své čtenáře v šachu až do poslední stránky.

Autorka do hlavních rolí obsadila problematické postavy a vyznat se v nich bylo dost složité, místy takřka nemožné. Čím víc se do nich noříte, tím víc máte pocit, že před vámi stojí nevšední solitéři, kteří mají na sobě ne jednu masku, ale celou divadelní kostymérnu. Tyto prvky vnášejí do celého děje další zmatek, který ve vás rozehraje novou představivost a fantazii.

Od prvních stran jsem byla naprosto jasně přesvědčená o tom, že autorka si na mě rozhodně nepřijde. Tahle průhledná zápletka byla jak pěst na oko a já nepochybovala o svém přesvědčení. Nu dobrá, chybička respektive velká chyba se vloudila. Všechno bylo jinak a já byla vedle jak ta jedle. Klobouk dolů před důmyslností a vychytralostí paní autorky.

Pokud se rádi necháte tahat na vařené nudli a nepohrdnete napětím, šokujícími zvraty ani temným tajemstvím, pak směle sáhněte po thrilleru Ještě jedna lež. A schválně, zda se vám podaří odhalit pravdu. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za zběsilou jízdu plnou zápletek děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Ještě jedna lež pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *