Recenze

Španělský slib

Obě dvě se narodily do bohaté rodiny. Obě dvě od bohatství, každá jiným způsobem, utekly. A obě milovaly muže, které se ze všech sil snažily nenávidět. Marinu a Charlottu dělí od sebe několik desítek let a přesto mají společného víc, než by se mohlo zdát. Ponořte se do poutavého románu ŠPANĚLSKÝ SLIB a poznejte příběh velké lásky i nenávisti.

Název: Španělský slib

Autor: Karen Swan

Překlad: Eva Brožová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 392

Jeden z nejbohatších španělských mužů Carlos Mendoza umírá. Postihne ho mozková mrtvice a je jasné, že má před sebou už jenom posledních pár dnů, možná týdnů života. Jeho rodina s hrůzou zjišťuje, že chce celý svůj majetek darovat neznámé ženě Marině Quincyové, o níž nikdy neslyšeli. Co je to za ženu, která shrábne veškeré jejich bohatství? Milenka? Dávná láska? Na pomoc je přivolána londýnská poradkyně Charlotta Fairfaxová, která se věnuje syndromu náhlého zbohatnutí. Vypátrat neznámou ženu se jim nakonec podaří a životní příběh odehrávající se v období španělské občanské války, který s ní vyplouvá na povrch, je plný lásky, utrpení i bolesti. Ale i Charlotta se musí v Madridu podívat své minulosti do očí a přiznat si city, o kterých už dávno ztratila iluze.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Pestrý a dojemný román Španělský slib vás nadchne svoji dějovou zápletkou i nevšedním příběhem odehrávajícím se na pozadí španělské občanské války. Ponořte se do příběhu, kde touha, nenávist i naděje mají důležitou roli v příběhu nenaplněné lásky.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete spletité pátrání po neznámé ženě i soukromí jedné z hlavních postav příběhu Charlotty. Do této madridské linie ze současnosti je vložena další dějová linka odehrávající se v době španělské občanské války. Osvětluje čtenáři životní příběh prominentní rodiny a v jeho středu stojí další hlavní ženská hrdinka – Marina. Poznáváte španělské prostředí býčích zápasů i pozdější občanský boj v ulicích Madridu. Obě dvě dějové linie jsou stejnoměrně vyvážené a nabízejí mix romantiky, tajemství i vášně.

Dívala se na něj, ten zážitek se jí už ve smyčce přehrával v hlavě – němý obraz, jak od ní láká býka pryč, tón jeho hlasu, když mu došlo, k čemu se schyluje, výraz v jeho očích… V tu chvíli zapomněla na jeho současný život a všechno se vrátilo. Bylo jedno, co řekl a co ona udělala, že byl ženatý nebo že se ona bude vdávat, spojovala je nit vášně, která nevyhasla a nikdy nevyhasne.

Autorka doprostřed svého děje umístila dvě životem zkoušené ženy, jež oplývají dostatkem životní síly, odhodlání i přesvědčení o osudové nevyhnutelnosti. Zároveň se ale nebojí vzít osud do svých rukou a i když jim život přináší tragédie i rodinná dramata, nehroutí se a hledají jiné možné cesty, jež je pobídnou k dalšímu životu.

Atmosféra sluncem zalitého Španělska vás přivítá ve své energické, živé náruči. Nasajete vůni španělské koridy, honosných haciend i pestrých madridských uliček. Živá, smyslná nálada plná pulzující španělské energie vás zaujme i s vášnivým temperamentem místních obyvatel.

Celým příběhem se táhne pevná a pružná nit tajemství kolem záhadné ženy. Odkrývání a hledání pravdy je čtenářským zážitkem pro všechny milovníky dávných záhad, jež spadá hluboko do minulosti a odhaluje příběh velké, spletité lásky. Svěží, nekomplikovaný styl, kterým autorka píše, vtáhne čtenáře do svého vyprávění, jež je naplněno romantikou a vzrušením. Pokud máte rádi propracované romantické knihy, kde na vás čeká tajemství, záhadná minulost i vášnivá láska, pak rozhodně sáhněte po románu Španělský slib. Velmi příjemné pohlazení. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za španělskou návštěvu naplněnou láskou a bolestí děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Španělský slib pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *