Recenze

Hotel u Jezera stínů

Maya se vydává pátrat po minulosti své babičky, aby odhalila pravdu, jejíž kořeny sahají až do nacistického Mnichova. Možná ji odpovědi dá HOTEL U JEZERA STÍNŮ.

Název: Hotel u Jezera stínů

Autor: Daniela Tullyová

Nakladatelství: GradaMetafora

Rok vydání: 2020

Počet stran: 296

Pro Mayu byla babička tím nejmilovanějším člověkem na světě. Když jí bylo šestnáct let, babička Martha zmizela a až teprve teď o sedmadvacet let později se najde její tělo v americkém rekreačním středisku. Proč se babička vydala z Mnichova přes moře? Co jí vylákalo na tak dalekou cestu? Maya odjíždí do Ameriky pátrat po tajemství své babičky do hotelu u jezera, které je obklopeno tmavými lesy, jež skrývají nejen babiččino tajemství, ale i záhadu rodiny Montgomeryových, kteří vlastní hotel. Pátrání po babičce zavede Mayu do roku 1938, do nacisty okupovaného Mnichova a vyjeví tak příběh plný lásky a nenávisti.

ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ

Kniha Hotel u Jezera stínů je spletitým příběhem, který odkrývá dávná tajemství, jež se nyní derou na povrch. Román je naplněn láskou, intrikami, nenávistí i nadějí, která vás pohltí.

Příběh je napsán er-formou a čekají vás dvě dějové linie. První se odehrává v roce 1938 a odhaluje strastiplný život Marthy v době vzkvétajícího nacismu v hitlerovském Mnichovu. Druhá linie nás zavede do roku 2017 a převážná část děje je situována do amerického hotelu, kde končily poslední stopy Mayiny babičky a sledujete pátrání po starém tajemství.

Přistoupila k fotografii a vzala rámeček do ruky. Babička na ní byla zhruba ve věku, kolik bylo Maye právě teď, a jejich podoba byla nápadná. Maye připadalo, jako by se dívala na sebe, jen v jiném čase. I babička byla žena, která byla lapená v pasti, jenom na rozdíl od Mayi tou pastí byla minulost, tajemství, které jí svazovalo ruce. Volně se cítila jen v černém lese.

Autorka píše velmi lákavým – čtivým stylem bez zbytečných kudrlinek a patosu. Její vystavěný příběh je směskou několika žánrů a vy se tak stáváte součástí historického románu, thrilleru, detektivky i hororu s mystickými prvky. Tento vyváženě namíchaný mix dává vyprávění své specifické tempo, jenž vás spletitými uličkami osudů knižních hrdinů vede ke svému konci, který odkryje osudový příběh naplněný velkou porcí emocí.

ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ

Daniela Tullyovázdroj

Daniela Tullyová je německá producentka a spisovatelka. Podílela se mimo jiné na kritiky oceňovaném snímku Lovná zvěř, kasovních trhácích Nákaza a Báječný hotel Marigold a Oscarem oceněném dramatu Černobílý svět. Hotel u Jezera stínů je její první román.

ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ ℵ

Začátek knihy se rozjíždí ve zvýšeném tempu, který dává tušit, že se bude jednat o ojedinělý příběh plný vzrušení. Bohužel po dějové lince z minulosti přichází současnost a román začne trochu ztrácet na svém tempu. Naštěstí se autorka opět vrátila v čase a navázala na svoji vysoko nastavenou laťku, kterou už udržela až do konce své knihy. Přesto u mě zavládlo přesvědčení, že linka z minulosti byla naprosto famózní záležitostí a zanechala ve mně větší stopu než současná linie.

Román Hotel u Jezera stínů je emotivním vyprávěním, kde zásadní roli hrají lidské charaktery. Poznejte zášť, závist i čistou lásku, jež se spojí v strhujícím příběhu plném napětí a emocí.

Hodnocení: 89 %

Za nevšední příběh lásky i nenávisti děkuji nakladatelství GradaMetafora, na jejichž stránkách si můžete knihu Hotel u Jezera stínů pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *