Jedním z negativních jevů 21. století, který postihuje stále větší část populace je nespavost, problémy s usínáním, pocit napětí, chronický stres, záchvaty paniky a úzkosti. Bojovat se s nimi dá např.: pomocí autogenního tréninku, meditace, imaginace a afirmacemi. Else Müller je autorka, která píše úspěšné tituly, které již celé roky pomáhají k vnitřnímu klidu nejen tisícům „vystresovaných“ nespavců, ale všem, kdo se chtějí naučit využívat „téměř zázračné“ benefity plynoucí z praktikování autogenního tréninku. Pohodlně se usaďte (uložte) a začtěte se do knihy s názvem POD NOHAMA CÍTÍŠ STÉBLA TRÁVY. Zjistíte, že je to klíč do světa klidu a pohody, který máme všichni ve své mysli…
Název: Pod nohama cítíš stébla trávy
Podtitul: Příběhy pro imaginaci a autogenní trénink
Autor: Else Müller
Rok: 2020
Počet stran: 128
Anotace
Nemůžete večer usnout, jste neklidní a nedokážete se uvolnit? Vypravte se na cestu do pohádky…
Kniha, kterou právě držíte v ruce, je určena pro děti i pro dospělé a využívá k navození celkového uvolnění před usnutím pohádkové příběhy, dojmy z cest a výpravy do fantazijních světů. Ty vás zavedou na písečnou pláž, na ostrov, do lesa nebo na výlet lodí, do Káhiry, k Nilu, do Dalmácie či na orientální bazar, a také do pohádky – mezi hvězdy, do hejna motýlů nebo do koruny kouzelného stromu. Nechybí ale i témata jako „touha“, „zkouška odvahy“ či „velké zvíře Strach“. Texty jsou doplněny návodem, jak texty předčítat, a uklidňujícími afirmacemi.
℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘
Else Müller je známá německá autorka knih o autogenním tréninku pro děti i pro dospělé. Mnoho let vedla kurzy dechového cvičení a meditací. Je průkopnicí mnoha nových přístupů v oblasti autogenního tréninku. V Portále vyšla její kniha Příběhy z měsíční houpačky. (Foto, text zdroj: PORTÁL).
℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘
Summa summarum
Kniha z nakladatelství Portál s názvem Pod nohama cítíš stébla trávy je určena všem, kteří znají téměř zázračné účinky autogenního tréninku (AT), ale i „nováčkům“, kteří jej chtějí vyzkoušet jako alternativu k práškům na spaní a na nervy. Autorka je zkušená terapeutka, která pomocí autogenního tréninku pracuje s dospělými i dětmi . Své poznatky a zkušenosti využila i v této své nové „cvičebnici“ AT. Publikace vyšla v brožované vazbě s měkkými deskami a obsahově je rozdělena na 4 části: 1. část obsahuje úvod a teoretický vhled do tématu autogenního tréninku. Čtenář se seznámí s pozitivními účinky na tělo i duši. V této části autorka vysvětluje význam fantazie a k čemu vlastně „slouží výlety do světa a fantazie“. Mj. se zde dočteme i pokyny k předčítání a formulky navozující zklidnění. 2. část Cesty do světa fantazie, 3. část Dojmy z cest, 4. Cesty do světa pohádek.
„… Naše doba klade důraz na intelektuální stránku, a tak lidé ztrácejí kontakt se svým tělem, a tím i sami se sebou. Tělo začnou vnímat, až když přestává „fungovat“. Přidělili mu funkci stroje, který má podávat výkon. Tělo však na tento požadavek „reaguje uraženě“ . … „
Na knize se mi líbilo, že jí „musí číst dva“ 🙂 : Jeden předčítá a druhý „cvičí“ fantazii. Musím přiznat, že v našich hektických životech je to jeden z vzácných okamžiků, kdy se dva lidé věnují výhradně sami sobě. Uvedená cvičení na imaginaci se mi hodně líbila, stejně tak mi přišly zajímavé informace psané srozumitelnou formou v „teoretické části“ knihy. Doporučuji.
Hodnocení: 100% ♥♥
Za jízdenku do Říše fantazie děkuji ♥ nakladatelství Portál ♥.