Recenze

Cizinka v Paříži

Březen 1928… Paříž žije bujarým a nevázaným životem. Divoké večírky plné tance a jazzu jako stín doprovází alkohol, kokain a nespoutaná láska. Další kroky Vitu zanesly z Londýna do Paříže a její osud pokračuje stejně vášnivě a divoce jako v minulém dílu. CIZINKA V PAŘÍŽI je epickým příběhem, kde intriky, závist, pomsta, ale i láska a naděje hrají hlavní roli.

Název: Cizinka v Paříži

Autor: Joanna Reesová

Nakladatelství: GradaMetafora

Rok vydání: 2020

Počet stran: 490

Vita Caseyová kdysi uprchla před svou rodinou do Londýna, ale i tam ji nakonec minulost dostihla a tak je Vita opět na útěku. Doufá, že úkryt ji poskytne Paříž, která žije bujarým a nevázaným životem, kde drogy, volná láska a divoké večírky jsou na denním pořádku. Společnost ji dělá kamarádka Nancy a obě dvě najdou práci v kabaretu. Nancy jako tanečnice a Vita pomáhá v zákulisí garderobiérkám, ale svůj sen o úspěšné návrhářce stále neopouští. Když se jí naskytne šance pracovat pro proslulou návrhářku Jenny Sacerdoteovou, ani chvíli neváhá a opouští noční život v kabaretu a poznává honosnější tvář Paříže. Ztrácí kontakt s Nancy, kterou divoký styl života pomalu, ale jistě táhne ke dnu a díky nové práci nachází romantický vztah s bohatým mužem. Podaří se jí konečně uspět a pevně zakotvit? Nebo je její minulost s ní natolik spjatá, že jí dostihne i v Paříži?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Cizinka v Paříži je druhým dílem ze série Dívka na útěku. Čeká vás stejně nabitý děj plný akcí a nenadálých situací jako v předchozím dílu Dívka na útěku. Filmově vyprávěný příběh má výrazné a přesvědčivé typy postav i plně rozvinutou zápletku, která vás žene zběsilým tempem ke svému konci.

„Vito, mám dojem, že si neuvědomujete, jak jste nadaná,“ poznamenala Jenny. Laura přikývla a usmála se na Vitu. „Neuvědomuje.“

„To, co se vám povedlo, je neuvěřitelně obtížné.“

„To bych neřekla.“

„Jak jsem říkala, když jsme se setkaly poprvé, máte mimořádný instinkt. Umím si představit, že jednoho dne budete mít vlastní módní značku.“ Vita se zarděla až po kořínky vlasů. To přece nemohla madam Jenny myslet vážně. Nad tím, jakou jí vyjádřila důvěru, se jí až zatočila hlava.

Autorka pro svůj román zvolila nenáročný styl, který se čte téměř sám a díky neustálým zápletkám a akčnosti v ději má příběh neuvěřitelné tempo a spád. Oproti prvnímu dílu nepřišla autorka s ničím převratným, ale také neslevila ze své nastavené laťky a vám se tak dostane do ruky další skvěle vystavěný román, který vás nadchne svým epickým příběhem. Vnoříte se nejen do rozmanitého života Vity, ale dokonale poznáte i ostatní postavy románu, které na vás budou přesvědčivě vykukovat ze stránek knihy.

Joanna Reesová je mistrem popisů prostředí. Stejně jako v prvním dílu situovaném do Londýna i zde vás naprosto nadchne její charakteristika prostředí Paříže i skvěle vystihnuté časové období příběhu. Během chvilky se ocitnete v městě lásky a drog a s napětím budete sledovat příběh Vity.

Životní peripetie Vity obsahují všechny atraktivní komponenty románu. Intriky, pomstu, nebezpečí, závist, lásku i naději, které se nesou na vlnách romantiky a vytvářejí dokonale namíchaný mix, který vás bude bavit.

Pokud jste milovníky historických románů, kde se láska snoubí s nebezpečím, pak vás román Cizinka v Paříži nadchne. A já už teď netrpělivě vyhlížím závěrečný díl, který si rozhodně nenechám ujít.

Hodnocení: 90 %

Za další dobrodružství Vity naplněné romantikou a napětím děkuji nakladatelství GradaMetafora, na jejichž stránkách si můžete knihu Cizinka v Paříži pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *