Recenze

Životní šance

V jednom století ho bláznivě milovala, v jiném s ním nechce mít nic společného. To je tak, když se do lásky přimíchají andělé… V románu ŽIVOTNÍ ŠANCE vás čekají dvě dějové linie, z nichž jedna se odehrává v současnosti a druhá v roce 1844, ale obsazení příběhu zůstává stejné. Podaří se Liamovi zjednat nápravu nebo jeho duši čeká věčné zatracení?

Název: Životní šance

Autor: Jude Deveraux a Tara Sheets

Překlad: Daniela Čermáková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 334

Píše se rok 1844 a v Irsku se zlodějíček Liam O’Connor snaží přežít, jak jen mu situace dovoluje. Chudoba a hlad je všudypřítomný a rychlým řešením, jak se dostat k penězům, je ukrást si je. Při jedno svém nájezdu za penězi se poznává s dcerou šlechtice Corou McLeodovou a vzájemná přitažlivost mezi nimi propuká v uragán emocí. Andělé s jejich plány ovšem nesouhlasí a čekají na správný okamžik, aby došlo k nápravě. Ten přichází v současnosti a Liam je postaven před složitý úkol. Musí zařídit, aby se Cora konečně provdala za muže, který ji byl přislíben už tenkrát, jenomže dnešní Cora se té z roku 1844 vůbec nepodobá. Sebevědomá policistka, jejíž nezávislost je pro ni vším, je nečekaně tvrdým oříškem. Na Liama ani jejich minulé životy si nepamatuje a tak znova prožívají dávné souznění. Liam by rád Coru opět získal pro sebe, ale v sázce je jeho duše, a tak si musí vybrat mezi ukradeným okamžikem v čase a věčným zatracením.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Životní šance je prvním dílem ze série Providence Falls. Neobvyklé vyprávění, kde andělé a reinkarnace mají, společně s láskou, hlavní slovo, je obestřeno tajemstvím a vzájemnou přitažlivostí. Romantická záležitost se odehrává ve dvou dějových liniích, v kterých nechybí vášeň, vzrušení ani konflikty.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění jak v minulosti, tak i v současnosti. Z některých chyb se lidé stále ne a ne poučit, proto přicházejí na řadu andělé, aby jim dali novou šanci na nápravu. Jenomže to vypadá, že pro Liama je to nadlidský úkol, kór když je ve hře takové krásné stvoření, jakou je Cora. Každé časové údobí má svou charakteristiku a vy tak máte možnost vidět rozdílné povahy hlavních postav příběhu tak, jak je formovala daná doba.

Samael se usadil vedle Agona. „Jestli doopravdy věří, že je všechno v pohodě, pak není jen zloděj, ale naprostý pošetilec.“
Agon pozoroval Liama a Coru s lítostivým pohledem na tváři. „Ovšem všichni muži jsou pošetilci v lásce, že?“
„My jsem Oddělení osudu. Láska není naše doména.“
„Přesto pohání veškeré jeho konání a Cořin osud závisí na něm. Je to opravdový propletenec. Čím víc času s ní stráví, tím víc ji chce. Jak se může někdo jako on, zloděj, který v životě uměl jen brát, naučit, jak se vzdát největšího pokladu, jaký kdy měl? Na to by byl třeba zázrak.“

Autorky píší lehkou rukou a jejich styl je čtivě návykový. Vydaly se do fantazijních hloubek minulých životů a před své čtenáře předestřely nevšední příběh romantického vztahu, který dokáže překlenout stovky let odloučení. Nápad to není rozhodně špatný, ale od zpracování tohoto tématu jsem asi očekávala víc. Příběh příjemně plyne a má v sobě i dostatek zápletek a dějových zvratů, přesto se románu nepodařilo proniknout do mé čtenářské duše hlouběji. Jako oddechovka ovšem svůj záměr splnila. Jiskřivé, vzrušující momenty mezi hlavními protagonisty fungovaly na jedničku a občasné záchvěvy humorných situací dokázaly příjemně pobavit.

Otevřený konec naláká čtenáře na další pokračování osudů této zamilované dvojice, která napříč časovým údobím stále hledá cestu k sobě. Pokud máte rádi nenáročný příběh, kde romantikou a vaším vzrušením míchají šikovné ruce andělů, pak sáhněte po románu Životní šance.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za nevšední romantický příběh děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Životní šance pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *