Recenze

Neznámí

Tři cizinci, dvě tajemství… Na jeden děsivý večer se všechny tři osudy spojí, aby se pravdě podívali do očí. Smrt je tak blízko… Psychologický thriller NEZNÁMÍ je propracovaným příběhem, v kterém napětí a jisté záhadné okolnosti hrají důležitou roli.

Název: Neznámí

Autor: C. L. Taylor

Překlad: Zuzana Pernicová

Nakladatelství: Albatrosmedia Domino

Rok vydání: 2021

Počet stran: 288

Alice má dospívající dceru, pracuje jako vedoucí obchodu s oděvy a po rozvodu se konečně nechá přemluvit ke schůzce naslepo. Po nevydařeném rande, který si sjednala přes Tinder, se jí do cesty přichomýtne Simon. Vypadá to nadějně, ale časem ji začnou chodit výhružné zprávy a navíc má pocit, že ji kdosi sleduje.
Ursula je bývalá učitelka, ale teď dělá kurýra. Život se jí zhroutil po tragické události a jedinou její útěchou se tak stávají drobné krádeže, které ji ale přerůstají přes hlavu a díky nim přichází i o střechu nad hlavou. Inzerát ji přihraje do cesty podnájem u Edwarda, podivína se specifickými nároky, ale levnému podnájmu na zuby nehleď.
Gareth je vedoucí ochranky v obchodním centru a stará se o svou matku, která trpí demencí. Jeho otec před dvaceti lety záhadně zmizel a tak žije se svou matkou. Když jim domů začnou chodit pohlednice datované před několika dny se zprávou od jeho otce, rozhodne se přijít celé záhadě na kloub.
Tři postavy, které se neznají a spousta tajemství, které je obklopuje. Jednoho večera se jejich životní cesty protnou a v děsivém sledu událostí půjde o život…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Kniha Neznámí je propracovaným psychologickým thrillerem, v kterém si vás autorka hned od začátku připravuje na velké finále. Sledujete osudy tří lidí, jenž se navzájem neznají, ale dramatické události je zavedou na společnou cestu, z níž vychází pouze jedno možné řešení.

Příběh je vyprávěn er-formou, v kterém jdete ve stopách všech tří hlavních postav příběhu. Poznáte tak dokonale jejich slabiny i silné stránky a nahlédnete do jejich osobního života, jehož součástí jsou barevné emoce, které se u nich střídají s postupující zápletkou.

Sklo se s hlasitým zařinčením roztříští, kámen zmizí uvnitř a se zaduněním dopadne na zem. Ursula čeká, že se ozve výkřik, zaúpění nebo vyjeknutí. Když se nedočká, chopí se dřevěné lžíce, kterou sebrala v kuchyni, a vytluče jí ostré střepy, které zůstaly vězet v okenním rámu. Jakmile se zbaví těch nejhorších, nasadí si na obě ruce kuchyňské chňapky, opře se o rám a opatrně prostrčí hlavu dovnitř.
„Haló?“ Její hlas se rozléhá suterénem. „Haló, je tu někdo?“
Chvíli ji trvá, než se ve tmě rozkouká, a napřed rozezná jenom kamenné schody vedoucí nahoru do kuchyně a spoustu lepenkových krabic, ale pak… zostra se nadechne.
„No do hajzlu.“

Autorka C. L. Taylor píše atraktivním stylem a její příběh nepostrádá spád. Pomalu před vámi rozehrává hru, která se od začátku tváří jako neškodné poznávání tří lidských osudů, aby vás postupem času připoutala k postavám neviditelným řetězem zvědavosti, jenž vám nedovolí uniknout z pevného sevření. Ačkoli mě finále trochu překvapilo svým vyústěním (čekala jsem důmyslnější konec), autorce nelze upřít dynamický, závěrečný tah na branku, při kterém se vám nebude dostávat dechu.

Popisy prostředí i pocitů hlavních protagonistů ve vás vyvolají pocit stísněnosti a tajemství, které se kolem nich omotává, je drží pevnou rukou v šachu. Autorka má do nejmenších detailů připravený promyšlený plán a z jeho cesty nesejde ani o milimetr. Události, které se jen tak mimoděk odehrávají na okraji vašeho zájmu, budou mít nakonec svou hlavní roli v dramatickém zakončení, v kterém vám smrt bude dýchat na záda.

I přes lehce rozpačité vyústění se jedná o sofistikovaný psychothriller, který vás vtáhne do svého spletitého děje a nadchne vystavěnou zápletkou. Pokud máte rádi napětí a rádi se noříte do mysli hlavních postav, pak sáhněte po knize Neznámí.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za psychologickou jízdu a napínání mé zvědavosti děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Neznámí pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *