Recenze

Výměna rolí

Román VÝMĚNA ROLÍ v sobě ukrývá romantickou zápletku, v jehož středu stojí hollywoodský krasavec a přitažlivá hospodyně. Jakpak tohle asi dopadne? 😉 Vydejte se do nablýskaného světa celebrit, kde na vás číhá zběsilý novinářský hon i romantická láska.

Název: Výměna rolí

Autor: Melanie Moreland

Překlad: Zuzana Selementová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 387

Liam Wright je hollywoodskou hereckou hvězdou, která nemá o ženy nouzi a jehož pronásleduje dav novinářů a lovců pikantností. Jeho pravou tvář má možnost poznat jenom jeho hospodyně Shelby a stará se o něj přepychově. Pojí je pevné pouto přátelství i společně strávené chvilky volna, v kterých souznění přebírá otěže své vlády. Teprve jejich přátelé jim otevřou oči a konečně jim dochází, že kamarádství se pomalu překulilo v jedinečný vztah, kde vášeň hraje svoji důležitou roli. Shelby má ale za sebou pohnutou minulost a pouštět se bezhlavě do vážného vztahu není zrovna něco, o co by stála. Tragická nehoda, která zasáhne do jejich životů, je přiměje změnit svá nastavené hodnoty a konečně se podívat pravdě do očí.

ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς

Román Výměna rolí je romantickou oddechovkou, v které komplikovaný vztah doprovází vášeň, nerozhodnost i pohoda, kterou poskytuje rodinné zázemí.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních protagonistů. Více prostoru ve vyprávění se dostává Liamovi, což je dle mého názoru trochu škoda, protože postava Shelby mně přišla daleko víc vrstevnatá a nabízela rozmanitější odnože svého charakteru, než příliš průhledný Liam. Ačkoli je kniha psaná ich-formou hlubších ponorů do vnitřních pocitů se vám nedostane. Je to spíše takové lehké klouzání po povrchu, jenž vám zpříjemní vaše chvíle a u kterých se po vás nebude chtít většího zápalu. K narušení poklidného toku dochází zápletkou, která úzce souvisí s tématem paparazzi. Novinářské šílenství po „senzachtivých“ úlovcích i celá atmosféra kolem honu na celebrity je zpestřující efektem.

Udělal bych všechno, co je v mých silách, jen abych ji uchránil před touto stránkou svého života. Shelby je hodně uzavřený člověk. Věděl jsem, že tenhle aspekt nesnáší, ale kvůli mně je ochotná ho přijmout. Rád bych jí to co nejvíc usnadnil.
Byla pro mě důležitá.
Přál jsem si, aby věděla, že jí to stojí za to.
Vždycky.

Autorka píše čtivým stylem, který by vás mohl vtáhnout do příběhu nebýt toho, že svůj román postavila na nevýrazném ději a bohužel ani ploché, nevyhraněné postavy úroveň příliš nezvedly. Zápletka si žije svým vlastním životem a nedokázala ve mně za celou dobu vyvolat větší odezvu. Pouze sporadické záchvěvy konfliktu a jiskřivé, humorné dialogy zvládly moji soustředěnost opět uchopit do osidel zvědavosti, ale na celou knihu je to zkrátka málo.

Romantiky i občasné erotiky je v knize dostatek a na emoce také dojde. Pokud máte rádi nenáročné oddechovky, v kterých je vše jasně dané a nalinkované, pak sáhněte po románu Výměna rolí. Vítejte v pošramoceném světě celebrit a dopřejte si romantickou lásku plnou vášně, humoru a souznění.

Hodnocení: ❤ ❤ 🤍 🤍 🤍

Za romantické čtivo děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Výměna rolí pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *