Recenze

Odvážná žena

Co takhle vyprávění o ženě pilotce, která se snaží najít své místo u „Létajících doktorů“ a ukázat mužům i světu, že je stejně dobrá jako oni? Román ODVÁŽNÁ ŽENA je nenáročnou oddechovkou, v které se spojuje romantika i touha po létání.

Název: Odvážná žena
Autor: Elizabeth Haran
Překlad: Lenka Kubešová
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2024
Počet stran: 312

Austrálie 1967: Cassie má obrovskou radost, když se jí splní přání a je přijata coby zdravotní sestra a pilotka u letecké lékařské služby. Žena pilotující letadlo však ve své době působí velké pozdvižení a Cassie musí o své místo těžce bojovat. Svým laskavým chováním si ale rychle získá uznání a sympatie okolí. Ještě kdyby se jí tak podařilo přesvědčit o svých schopnostech i lékaře Mikea.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Odvážná žena je čtivou romancí, jejíž stránky vám budou rychle ubíhat pod rukama. Kromě milostné zápletky se k vám dostane i velmi zajímavý náhled do vzrušujícího povolání, v kterém ženy nejsou vítány a vzdušný prostor patří pouze pánům tvorstva… prý. 😉

Píše se rok 1967 a odvážná Cassie se chce vyrovnat mužům za řídícím kniplem. Kdo tohle kdy slyšel? Není to drzost, vážení páni? Rozhodně nebude mít ustláno na růžích a přesvědčit své okolí o tom, že je dobrá, ji dá pořádně zabrat. Nastupuje do svého vysněného povolání a jako pilotka je zaměstnána u lékařské letecké služby. Muži ji přehlížejí, dělají naschvály a dokonce i sympatický lékař Mike ji příliš nevěří. Ale to ještě doopravdy nepoznali Cassie, která má pro strach uděláno a pro odvahu šla dvakrát. 😉

„Ženská patří do kuchyně. Má se starat o muže a děti. A ne že se bude bůhvíkde prohánět v letadle,“ vyštěkl Roy. „Nemám pravdu, chlapi?“
Někteří muži sedící poblíž něj souhlasně zabručeli. Mike pohlédl směrem ke Cassie. Nevypadal nadšeně, ale nic neříkal.
Cassie se zhluboka nadechla. Běžně po ní takové úzkoprsé názory jen stékaly, ale toto byla naprosto jiná situace. Teď už nebylo létání jen jejím koníčkem. Přišla sem pracovat jako pilotka a Royovy poznámky ji zraňovaly a ponižovaly.

Autorka má strohý styl psaní, v kterém vynikne hlavní osa příběhu. Nejedná se o žádné převratné čtení, je to jednodušší příběh, kterým autorka chtěla vzdát hold odvážně ženě – pilotce Robin Millerové známé jako Sugar Bird Lady a to se jí rozhodně podařilo. Vezme vás na výlet do oblaků a seznámí s ženou, pro kterou bylo létání životním snem i posláním. Kromě toho ještě nahlédnete pod ruce lékařským záchranářům a také se naladíte na romantickou linku.

Silnou zbraní této autorky je prostředí Austrálie, do kterého své příběhy umisťuje. Popisy přírody, místních domorodců i suchého podnebí je zajímavým zdrojem informací i ojedinělé nálady a místní Austrálci už jenom dokreslují pestrý kolorit románu.

Dějová osa příběhu nepřichází s ničím převratným a celkem snadno ji odhadnete, ale pokud si chcete užít pohodový, nenáročný příběh plný akce a vzrušení (romantického i dobrodružného), tady nesáhnete vedle. Dostatek živých dialogů i malebných popisů australské přírody vede román zvýšeným tempem k finále a pocit pohody, který se vám rozprostře v duši, se pro vás stává pozitivní terapií. Pokud máte rádi oddechovky z cizokrajného prostředí, v kterých nechybí životní překážky, láska ani přátelství, pak směle sáhněte po románu Odvážná žena a poznejte jednu sebevědomou, hrdou a sympatickou pilotku.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za další fajn příběh s příměsí romantiky i dobrodružství děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Odvážná žena pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] recenzi knihy Odvážná žena (kultura21)Odkaz na recenzi knihy Odvážná žena (databazeknih.cz)Recenze knihy Odvážná žena (knihazaknihou.cz) Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová13.3.2024Tags: Román […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *