Recenze

Než jsme se odcizili

Jedno náhodné setkání v metru po patnácti letech znova rozvíří vášnivé i bolestné vzpomínky na studentskou lásku, která měla trvat na věky… Jemně laděný romantický příběh NEŽ JSME SE ODCIZILI je emotivním vyprávěním osudového setkání, které vás chytne za srdce.

Název: Než jsme se odcizili

Autor: Renée Carlino

Nakladatelství: Ocelot

Rok vydání: 2020

Počet stran: 288

Šestatřicetiletý Matt pracuje v redakci National Geographie jako úspěšný fotograf a bilancuje nad svým dosavadním životem. Rozvedený, teplé místečko v práci, každý den stejný jako ten předešlý a vzrušení i náboj ze života kamsi vymizelo. Vše se ale jednoho dne změní, když v metru spatří tvář, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Grace – jeho osudová žena. Jejich kamarádství na škole se brzo změnilo ve vášnivý vztah plný příslibů do budoucnosti, ale nakonec dopadlo všechno jinak. Co když právě Grace je pro Matta ten životní náboj a adrenalin, bez kterého nemůže být? Je možné navázat tam, kde se jejich cesty kdysi rozešly nebo je už na pozdě?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Romantický příběh ukrývající se v knize Než jsme se odcizili doslova přetéká emocemi. Poznejte jedinečnou lásku bez podmínek a prožijte spolu s hlavními hrdiny vášeň i bolest.

Celá kniha je napsána ich- formou z pohledů dvou hlavních protagonistů příběhu. Začátek nás uvítá v přítomnosti a žezlo vyprávění má v rukou Matt. Sledujete jeho bilancování v současném životě a postupem času se s ním vydáte do minulosti, do období před patnácti lety a jste svědkem osudového setkání Matta a Grace. V polovině příběhu předává svou vládu Grace a vy vnímáte jejich vztah z pohledu ženské hrdinky. Po té už se střídají ve vyprávění a společně dokreslují společnou romantickou cestu.

„Ale budeme navždycky kamarádi, ano?“ Pátravě si prohlížel můj obličej a zdálo se, jako by si tu vzpomínku snažil vtisknout do paměti. Nedokázala jsem od něj odtrhnout pohled. Být navždycky kamarádi, to je dost kýčovité vyjádření, ale když mě o to požádal, znělo mi to jako hudba nebo poezie. Věděla jsem, že tím myslel něco jiného. Že to mělo znamenat, JÁ TĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ POTŘEBUJU.

Něžný příběh vyprávěný s velkou dávkou emocí vás dojme. Autorka umí zahrát svým čtenářům na city a moc dobře ví, jak zacílit na dámské osazenstvo čtenářů. Ano dámy, připravte si kapesníky. 😉 Úspěch knihy zaručuje vhodně zvolené prostředí pro zasazený děj, který vás zavede mezi studující mládež na univerzitě i pozdější atraktivní práce obou hlavních hrdinů (fotograf x učitelka hudby).

I když je děj knihy snadno předvídatelný, autorka vás dokáže zaujmout po celou dobu svého vyprávění a její nastavené tempo rozhodně nepolevuje. Oba hlavní protagonisty příběhu si zamilujete. Každý z nich má své tajnosti, které pomalu odkrývají spolu se svým srdcem.

Pokud máte rádi citlivé vyprávění o jedinečné síle souznění dvou duší, pak rozhodně sáhněte po románu Než jsme se odcizili. Dojetí zaručeno 😉 .

Hodnocení: 89 %

Za nevšední příběh jedné velké lásky děkuji Megaknihám a také za to, že nás zásobují skvělými knihami z nakladatelství Ocelot. Román Než jsme se odcizili můžete pořídit zde.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *