Recenze

Nevlastní sestra

Tahle rodina není tak dokonalá jak se původně zdálo. Každá z žen ukrývá nějaké tajemství, které se jako smrtící povodeň valí z temnoty na světlo a pravda za sebou zanechává spoušť a beznaděj. Vše odstartovala NEVLASTNÍ SESTRA, jejíž příchod všechno zničí… Nový thriller z nakladatelství GradaCosmopolis.

Název: Nevlastní sestra

Autor: Sandie Jonesová

Překlad: Michaela Martinová

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 348

Sestry Lauren a Kate vyrůstaly v dokonalé a láskyplné rodině. Jejich rodiče je bezmezně milovali, ale každý z nich měl svoji oblíbenkyni. Lauren tíhla víc k matce, kdežto pro Kate tím pravým hrdinou byl otec. Vše se ale zbortí jako domeček z karet, když jednoho dne zaklepe na jejich dveře neznámá žena. Otec je rok po smrti a žena, která se před nimi zjeví tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Pro Lauren je daleko snadnější ji uvěřit, ale matka ani Kate nemůžou pochopit, že by jejich otec a manžel mohl mít milenku. Kate se rozhodne pátrat po minulosti neznámé ženy a na povrch vyplouvají skutečnosti, které měly navždy zůstat skryté. Vypadá to, že v téhle rodině má každý nějaké tajemství, o kterém nikdo netušil. Stavidla pravdy se na ně řítí jako zkázonosná potopa, která za sebou zanechává spoušť a beznaděj.

Rose se zprudka nadechne a položí si ruku na hrudník. „Musíš to nechat být, Kate.“
„Nepřestanu, dokud se nedozvím pravdu,“ odsekne Kate.
„I kdyby to mělo zničit celou rodinu?“ zeptá se Rose a upřeně se na dceru zadívá.

Thriller Nevlastní sestra je napínavým příběhem s psychologickým podtónem, jehož dějová zápletka nepostrádá napětí, nečekané zvraty ani překvapivé vyústění.

Vyprávění psané er- formou je plně v područí Kate a Lauren. Jejich dějové obrazy se pravidelně střídají a vy máte možnost poznat tyto dvě sestry opravdu dokonale. Jejich slabiny i silné zbraně k vám budou promlouvat čtivým jazykem a vy budete sledovat jejich cestu za pravdou s napětím a vzrušujícím očekáváním. Postavy, které vám autorka na začátku představí, se postupem času obnaží až na svou podstatu a vy zjistíte, že nic není tak, jak se původně zdálo.

„Vždycky jsem si myslela, že jsme si jako rodina blízcí, ale od té doby, co táta umřel, to vypadá, jako bychom nedělali nic jiného, než před sebou skrývali tajemství. Tohle normální rodiny nedělají.“

Autorka si opět pohrála se svými čtenáři a do poslední chvíle dokázala zatajit celou komplikovanou pravdu. I když možných vyústění je pouze nepatrné množství, podařilo se jí těmito pár postavami míchat opravdu dokonale a odvádět tak pravdu spletitými cestičkami. Tím své čtenáře znejistí až do závěrečného finále, které se koná ve zrychleném akčním tempu.

Rodinné vztahové propletence jsou středovou osou příběhu. Nejen sesterské odcizení, ale i rozdělení rolí rodičů v životě jejich dětí ukazuje na problematická místa dokonalé rodiny, která se navenek jeví v zářivém světle, aby za zavřenými dveřmi vypukla celá jejich pravda. Autorka se opět zaměřuje na ženy a dává jim do rukou silnou zbraň intrik, lží a přetvářky.

Od autorky Sandie Jonesové jsem měla možnost už číst její předchozí knihu Matčina hra, která pro mě byla o něco zajímavější, než tento její další počin. Stupňované napětí i pravé psychologické řádění jedné z postav příběhu bylo akčnější a tempo přímo sebevražedné. 😉 Autorka píše přitažlivým, nenáročným stylem, který je přehledný a jasně daný.

Pokud máte rádi psychologická dramata, v kterých pevně drží opratě ve svých rukách ženy s komplikovanou osobností, pak neváhejte a sáhněte po románu Nevlastní sestra. Čeká vás napětí, nečekané zvraty i hluboké ponory do mysli hlavních představitelek příběhu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za psychologickou jízdu, v které autorka dokáže svými postavami udělat v mé hlavě kvalitní guláš, děkuji nakladatelství GradaCosmopolis, na jichž stránkách si můžete knihu Nevlastní sestra pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] je z pera oblíbené autorky Sandie Jonesové, kterou zdobí úspěšné tituly Matčina hra či Nevlastní sestra. Spisovatelka opět dostála svému jménu a vás tak čeká propracovaný román plný napětí, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *