Recenze

Matčina hra

Víte, jak se jmenuje hra pro dva hráče, kterou s vámi hraje vaše tchyně a jejíž pravidla zná pouze ona? MATČINA HRA je skvělý psychothriller, ve kterém má v ruce všechna esa matka vašeho přítele, ale zapomněla vám k tomu dodat instrukce, podle kterých se hraje.

Název: Matčina hra

Autor: Sandie Jones

Nakladatelství: Grada – Cosmopolis

Rok vydání: 2019

Počet stran: 352

Emily je šťastně zamilovaná – konečně. A vypadá to, že s tímhle chlapem by její vztah mohl vydržet pěkně dlouho. Adam je neskutečně krásný, charismatický a vybral si právě ji. Ale Emily netuší, že spolu s Adamem do jejího života vpluje i další osoba, která bude sledovat každý její krok a nevynechá ani jedinou příležitost, aby mohla ukázat světu, jak je nemožná a naprosto nevyhovující pro jejího milovaného syna. Potencionální tchyně Pammie to má skvěle promyšlené a drobnosti, které se ze začátku jeví jen jako nepatrné rozmíšky, pomalu přerůstají v děsivě propracovaný úkol, jak Emily odtrhnout od Adama. Jenomže ani Emily není žádné béčko a rozhodně se nehodlá smířit s rolí poraženého. Začíná ženský souboj kdo z koho, ale zbraně, které mají obě ženy v ruce, rozhodně nejsou něžné. Nebojí se na sebe vytáhnout ten nejtěžší kalibr a svého protivníka nechat padnout na samé dno…

>>>>>>>>>>>>

Kniha Matčina hra je thrillerem, v němž hlavní roli hraje psychologický teror úděsné tchyně, která nejen že obrací svou veškerou pozornost na Emily, ale stihne ještě citově vydírat i svého syna Adama, který se v knize jeví jako klasický maminčin mazánek. Příběh se rozjíždí plynule a napětí je dávkováno postupně, aby se docílilo konečného „whau“ efektu, který se opravdu dostavil. Čím víc stránek máte přečteno, tím větší máte pocit, že v této rodině není tak úplně všechno v pořádku a nakonec vás stihne taková „schíza“, že přestanete věřit úplně všem.

„Ach, ty máš nějaké jiné vlasy,“ řekla najednou, jako kdyby mě viděla poprvé. „Co sis s nimi udělala? To ne, to se mi vůbec nelíbí. Mám radši ten účes, který nosíš obvykle.“

„Jenom jsem zmokla,“ odpověděla jsem unaveně. „Vždycky se mi zkudrnatí, když jsou mokré.“

Maličko se uchechtla. „Hlavně ať tě takhle nevidí Adam. Ještě by si řekl, do čeho se to proboha nechal uvrtat.“

S kabátem stále na sobě jsem si nalila skleničku vína vytaženého z lednice a zamířila do koupelny.

„Na to je ještě trochu brzy, nemyslíš?“ To byla poslední věc, kterou jsem slyšela, než jsem za sebou s prásknutím zavřela dveře.

Podobné téma, jako se objevuje v této knize, bylo už nesčetněkrát zpracováno, ať už knižně, divadelně nebo filmově. Čili nemůžete tak úplně očekávat žádnou převratnou novinku v ději, která by vám vyrazila dech a musím zkonstatovat, že ani mě kniha zpočátku nijak výrazně neoslnila. Příběh sice běžel svižně, napsán je velmi čtivou formou, ale jak říkám – nic nového pod sluncem. Až teprve později, kdy vám autorka začne nabízet jiná možná řešení a začne vám dělat „guláš“ v hlavě, začíná to pravé vzrušení. A konec? To je prostě velké finále, které mě naprosto dostalo.

Všechny postavy v příběhu jsou dokonale vykreslené a nálepka psychologického thrilleru je tak oprávněná. Osoby, které vás mají štvát, to beze zbytku splní a oblíbenci alespoň trochu zvednou váš dojem z toho, že jste se neocitli v blázinci plném narušených lidí. Navíc vyprávění z pohledu Emily vás ještě více vtáhne do děje a vy budete sledovat postupné odkrývání tajemství, které vás jako uragán přivede až do úplného závěru, kdy vám spadnou klapky z očí.

Obálka knihy se také velmi zdařila, ukrývá pozitivitu ve formě svatebních, bílých šatů i okrajovou temnost krvavého lemu. A přesně to se vám od tohoto thrilleru dostane. Slepá láska, stupňující napětí, zápletka i vzrušení, které vás nenechá knihu odložit, jsou tím pravým trhákem pro všechny milovníky psychologických thrillerů.

Hodnocení: 90 %

Děkuji nakladatelství GradaCosmopolis za návykový thriller, který byl opravdovou psycho – lahůdkou i za poskytnutý recenzní výtisk knihy Matčina hra.

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. […] autorky Sandie Jonesové jsem měla možnost už číst její předchozí knihu Matčina hra, která pro mě byla o něco zajímavější, než tento její další počin. Stupňované […]

  2. […] První chyba je z pera oblíbené autorky Sandie Jonesové, kterou zdobí úspěšné tituly Matčina hra či Nevlastní sestra. Spisovatelka opět dostála svému jménu a vás tak čeká propracovaný […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *