Recenze

Nezkrotný horal

U svaté Brigity, mě ti skotští horalové zabijí 🙂 . Už jsem byla rozhodnutá, že si s nimi dám pauzu, ale teď po přečtení NEZKROTNÉHO HORALA… prostě to nepůjde, už teď se těším na další díl ze série Skandální Skotové 😉 .

Název: Nezkrotný horal

Autor: Suzanne Enoch

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 352

Společenská sezona v Londýně je v plném proudu a rok 1817 je plný neklidu a řevnivosti mezi Angličany a Skoty. Skotský horal Arran MacLawry dělá hlídače svému staršímu bratrovi, který s ním má velké plány – výhodně ho oženit a posílit tak moc svého klanu. Klan MacLawryových od nepaměti soupeří se svým úhlavním nepřítelem – klanem Campbellových a všichni se snaží nezavdat jedinou příčinu k otevřenému boji. To by se ale nesměla na plese zjevit dívka s kaštanovými vlasy, která Arrana uchvátí na první pohled. Mary ale jako na potvoru nosí příjmení Campbellová a to zavání pořádným průšvihem. Ale lásce ani chtíči neporučíš a vypadá to, že oba dva mají problém spustit ruce z toho druhého. A co teprve společná budoucnost? Zničilo by to příměří a otevřelo cestu k opravdové válce mezi jejich klany, a kdyby se nějaký MacLawry někdy oženil s Campbelllovou, země by se rozestoupila a pohltila celou Vysočinu. Aspoň podle legendy. Jejich jedinou nadějí se tak stává útěk, který ale může kdykoli skončit, protože jejich pronásledovateli se staly hned dva největší klany na Vysočině. Podaří se jim najít společné štěstí nebo budou navždy rozděleni?

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Román Nezkrotný horal je druhým dílem ze série Skandální Skotové. Předchozí díl s názvem Ďábel nosí kilt jsem četla a na to, že se jedná o počin mé oblíbené spisovatelky Suzanne Enoch jsem byla trochu zklamaná. Nicméně jsem se rozhodla, že ji dám ještě jednu šanci a pak si dám oddech od všech proradných, hříšných Skotů. Plán to byl sice pěkný, ale po přečtení této knihy naprosto nereálný. Pokud i ostatní díly budou mít stoupající tendenci, no nevím, jak to rozdýchám 😉 .

Arran pokrčil rameny. „Vím, kdo jste. Taky hádám, že jsem vám možná nechtěně způsobil problémy. A přesto nemám v úmyslu se za to omlouvat.“ Zvolna přistoupil o krok blíž. „Co vy na to?“

„Nevím, co říct. A stejně na tom asi nezáleží. Vezmeme si, koho nám řeknou, viďte, Arrane MacLawry? Pro dobro našich klanů?“

Kývl hlavou. Pak, než se stihla pohnout, překonal zbývající krátkou vzdálenost mezi nimi, sklonil se a dotkl se ústy jejich. Chutnal teplem a whisky a hříchem. Bylo to překvapivě lahodné.

Mary si uvědomila, že má dlaň položenou na jeho hrudi, a hbitě spustila paži a svinula prsty do pěsti. „Vy… Právě jste políbil Campbellovou,“ zašeptala a vlastní hlas zněl jejím uším chraplavě.

Oproti prvnímu dílu, který se skoro celý odehrával v Londýně a z větší míry stále jenom na plesech, byl tento díl skvělým osvěžením. Dlouhý útěk plný nebezpečí, ale hlavně vzrušení 😉 táhnul děj mílovými kroky neúprosně ke svému konci, kde se konalo velké finále – i slzu dojetí v oku jsem zamáčkla. 🙂

Postavy vykreslené autorkou Suzanne Enoch jsou opravdový a nefalšovaní Skoti. A stejně jak dokáže bravurně popsat jejich nezkrotné charaktery i hříšnou vizáž, tak stejně dobře se jí to daří i se skotskou Vysočinou. Popisy drsné a nespoutané přírody i starých hradů jsou opravdovou lahůdkou pro všechny milovníky tohoto nádherného koutu země.

Malinké mínus má u mě obálka knihy, která úplně neodpovídá příběhu ukrytém v knize. Uhlazený muž v pozadí je kdo? Copak takhle vypadá rozevlátý, mužný Skot? Naštěstí jsem už očkem pohlédla na obálky dalších dílů a ty už jsou podstatně vydařenější.

Nezkrotný horal mě bavil od začátku až do konce. Tím pádem je naprosto jasné, že budu nutně potřebovat všechny čtyři díly této série a jelikož klan MacLawryových oplývá čtyřmi sourozenci je celkem jasné, o kom že budou další dva díly. Už teď se těším.

Hodnocení: 95 %

 

Za hříšné dobrodružství plné chlapů v kiltech a krásných nezkrotných žen děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete pořídit nejen knihu Nezkrotný horal, ale i první díl Ďábel ve Skotsku.

Mohlo by se vám také líbit...

4 komentář

  1. […] je moje slabost, takže je jasné, že nemohu vynechat knihu NEZKROTNÝ HORAL z pera Suzanne Enoch. Všichni kdo máte rádi skotskou Vysočinu, po které se prohánějí […]

  2. […] Vysočinu je třetím dílem ze série Skandální Skotové. Předchozí díly Ďábel nosí kilt a Nezkrotný horal nasadily vysokou laťku a já byla zvědavá, zda autorka Suzanne Enoch nepoleví a udrží svou […]

  3. Dada says:

    Můžu si to přečíst i když jsem nečetla první díl? Jestli to má nějaké velké návaznosti. A ještě jedna věc. Pro jakou věkovou skupinu je to určeno?

    1. Veronika Esserová says:

      Myslím, že v klidu můžete 😉 . Autorka se pouze okrajově zmiňuje o předchozím dílu a vše jednoduše vysvětlí, takže byste se neměla ztrácet. 🙂 Určeno od cca 16 let po 100 let 😉 , podle vyspělosti čtenáře, obsahuje lehké erotické scény, nijak pohoršující.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *