Recenze

Dům hedvábí: Intriky

Příběh Angely a její tkalcovny pokračuje v románu DŮM HEDVÁBÍ: INTRIKY a opět vás čeká poutavé vyprávění o lásce, nástrahách konkurence, ale hlavně cestě za štěstím. Malá tkalcovna v Itálii čeká na vaši návštěvu…

Název: Dům hedvábí: Intriky
Autor: Tabea Bachová
Překlad: Blanka Pscheidtová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 304

Angela je šťastná. Ve Vittoriovi našla skvělého partnera a tkalcovna vzkvétá. Tenhle úspěch ale zakolísá, když se náhle objeví neznámý konkurent. Navíc Angela naráží na odmítavost Vittoriovy matky. Zřejmě by jako snachu mnohem raději viděla atraktivní architektku Tizianu, s níž si byl její syn před časem velmi blízký. Dokáže Angela zachránit Dům hedvábí a zároveň bojovat o svou velkou lásku?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Dům hedvábí: Intriky je druhým dílem ze série Dům hedvábí, a pokud jste četli úvodní titul, máte se na co těšit, protože toto pokračování je o dost lepší a o zápletky nebude nouze. Jestliže vám předchozí díl utekl, nevadí, protože autorka myslela i na vás a vše vám během svého vyprávění pěkně shrne, takže o nic zásadního nepřijdete.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem hlavní postavy Angely. Ta si splnila svůj sen a vede malou tkalcovnu v Itálii, jehož sortimentem je hedvábí. Její milovaný Vittorio je vždy po ruce a firma jenom vzkvétá. Ale nic netrvá věčně a tak i Angela se potýká s konkurencí, která ji šlape na paty a vypadá to, že ani s budoucí tchyní si nesedly do oka. Jak vidno, zápletek a zvratů se dočkáme požehnaně.

Když jim ale Angela pověděla o Costanziných intrikách, o vlně stornovaných zakázek, která stále ještě nekončila, a o jejím pokusu ovlivnit jejího zákazníka dokonce až v Neapoli, z Tessiny tváře se vytratil úsměv.
„To je neslýchané,“ pronesla rozčileně.
„Ale proč to dělá?“ Nathalie tomu zřejmě nedokázala úplně uvěřit.
Angela se tedy odhodlala a pověděla jim i o Costanzině návštěvě v Domě hedvábí. Promluvila o tom vůbec poprvé, a když opakovala slovní výměnu s Vittoriovou matkou, znovu se jí sevřel žaludek.
„Chce se mě zbavit,“ zakončila. „Vitorrio se má oženit s Tizianou Pamfeliiovou. Zjevně o tom rozhodla už dávno. A já jsem jí zkřížila plány.“

Autorka vás bez obtíží nechá vplout do svého příběhu a oproti předchozímu dílu rozjede svoji zápletku ve vyšším tempu, která vyniká množstvím zvratů a nenadálých situací. Jak už napovídá název knihy, jedná se o spletité intriky, které jsou utkány nejen na domácím poli, ale i na obchodním hřišti, který úspěch neodpouští. Tento nový závan v dějové ose dodal románu větší drive i čtivost.

Malou vesničku v Itálii, kterou zdobí Dům hedvábí, oblažují svojí přítomností místní laskaví obyvatelé a tato soudružnost se k vám dostane i skrz stránky. Je to jedna velká rodina, která si dokáže i přes osobní nevraživost podat pomocnou ruku a nastolit klid a souznění. Společně pak s neodolatelnou atmosférou Itálie, která na vás dýchá z každé stránky, se noříte do poutavého vyprávění s příměsí dobrého jídla, vznětlivých Italů i rodinné pospolitosti.

Román Dům hedvábí: Intriky se mi líbil víc, než jeho úvodní díl. Stále se sice jedná o nenáročné čtení, u kterého snadno odhadnete budoucí tok vyprávění, ale tentokrát se u Angely stále něco děje a samozřejmě se nezapomíná ani na hedvábí a jeho výrobu, která je už stabilní součástí této série. Pokud máte v oblibě oddechovky, v kterých na vás čeká romantika, komplikované vztahy a ještě se rádi necháte informovat o kouzlu jemného hedvábí, pak se směle pusťte do čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další návštěvu slunné Itálie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Román Dům hedvábí: Intriky můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *