Recenze

Sokolník

Třetí případ Niny Guerrerové má bizarní zápletku, která se točí kolem staroegyptských rituálů a záliby ve výcviku dravých ptáků. Psychopatický SOKOLNÍK unáší studentky a vy se nechte také dobrovolně unést touto strhující detektivkou. 😉

Název: Sokolník
Autor: Isabella Maldonado
Překlad: Jiří Chodil
Nakladatelství: Grada Metafora
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

Nový případ agentky FBI Niny Guerrerové nás opět zavede do arizonského Phoenixu. Na tamní univerzitě se za poslední měsíce pohřešuje už šest studentek. Policie i agenti FBI horečně pátrají. Vyšetřování získá na naléhavosti, když detektivy v náhodně objevené šachtě opuštěného dolu ohromí bizarní nález: pět dívčích těl v různém stadiu mumifikace. Specializovaný tým FBI, jehož je Nina součástí, nepochybuje o tom, že má opět co dělat se sériovým vrahem. Situace se mění každým okamžikem. Pátrací tým ve strhujícím tempu rozkrývá vrahův psychologický profil i motivaci, jeho totožnosti však nejsou o nic blíž. Další vrahův krok Nině zasadí ochromující ránu. Může se však spolehnout nejen na neochvějnou podporu svých kolegů, ale i na vynalézavost a bojovné srdce, které tak často zdobí děti ulice. Stopu za stopou se Bojovnice blíží až k rozhodujícímu střetu, při němž jde o život všem zúčastněným.

¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡ ¿ ¡

Krimi Sokolník je třetím dílem ze série Nina Guerrera, a pokud se vám líbily předchozí díly i tady budete velmi spokojeni. Připravte se na další zběsilý hon za pachatelem, který má velmi podivnou libůstku, jež se týká mladých žen. Opět vás čeká zvrácený vrah, osvědčení vyšetřovatelé a napětí, které by se dalo krájet. 😉

Příběh je vyprávěn er-formou ve dvou dějových liniích. První se plně věnuje pátrání po vrahovi studentek a do hledáčku čtenářů se dostává hlavní postava Nina společně se starými známými Kentem, Breckovou, Wadem a Perezem. Tahle vyšetřovací skupina šlape jako hodinky a psychopatický vrah by se měl mít pořádně na pozoru. Právě jemu je věnována druhá linie, v které nám milostivě dovolí nahlédnout pod jeho nenechavé a sadistické ruce.

„Je ti zima?“
„Strašná.“
„Jsi unavená?“
„Ani nevím, co je za den,“ zavzlykala. „Proč mě nenecháš spát?“
„Dostaneš možnost si odpočinout, až si to zasloužíš. To samé platí o jídle.“
Tělo se jí začalo třást, Melissa se sesunula na podlahu. Pochopil, že pláče, že její naděje jsou pryč, že její vůle je zlomená. Olízl si rty v očekávání toho, jak znovu ochutná ty její.
Dnes večer zkrotí svého nejnovějšího dravce.

Začátek se rozjíždí ve svižném tempu, který vám vnese do mysli hned několik zvídavých otázek a navnadí vás na thrillerové krimi, které se před vámi otevírá. Dějové nůžky se ale budou otvírat velmi pozvolna a drobky indicií, jež vám autorka hodí do placu, nemusí úplně všechny zasytit. Dokáží ale vyvolat zdravou chuť k další četbě a ke konci už se budete olizovat jako mlsní kocouři. Vyhrocený závěr par excellence vás pořádně napne a na trochu emocí také dojde.

Autorka má pevnou oporu v postavě hlavní hrdinky Niny, která pohlédla do tváře zla a přežila. Nese si však s sebou hluboké jizvy, které ji znetvořily tělo a dodnes trýzní mysl. Vyšetřování se až nebezpečně blízko motá kolem její rodiny a i tentokrát se jí dotkne chladnou smrtící rukou. Ale není to jenom Nina, ke které získáte vztah, i zbytek týmu má své jednotlivé solitéry, kteří ve vás dokáží vyvolovat sympatie na první dobrou.

Třetí díl Sokolník se mi opět velmi líbil, ačkoliv mírně, ale jenom opravdu mírně pokulhává za předchozími díly. Chyběl mi o něco větší tah na bránu, který by hnal děj mílovými kroky dopředu a ten se autorce povedl až v druhé polovině knihy. Nicméně rozhodně tuto sérii řadím k těm nejlepším, co u nás vyšlo a už teď se těším na další díl. Pokud i vy máte rádi spletité vyšetřování, při kterém vás autorka dokáže tahat za nos až do samého závěru, a pořádně „ujeté“ vrahy, směle se pusťte do čtení. Tahle série vás bude bavit. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další skvělý a naprosto zvrácený případ děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Sokolník pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *