Recenze

Dům hedvábí

Pojďte společně s Angelou zachránit DŮM HEDVÁBÍ a obklopit se hebkou látkou i rodinným tajemstvím. Zajímavé vyprávění situované do Itálie vás přenese do tkalcovské dílny a nabídne vám romantiku i pohled pod ruce šikovných dam.

Název: Dům hedvábí
Autor: Tabea Bachová
Překlad: Blanka Pscheidtová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 288

Po smrti manžela přijme Angela pozvání své tety a navštíví ji v Asenze v italském Venetu. Během pobytu však dojde k překvapivému zvratu, když místnímu Domu hedvábí, poslední tradiční tkalcovně hedvábí, hrozí zánik. Angela začne s tetou plánovat, jak by se dal podnik zachránit. Majitel by Angele tkalcovnu prodal, ale má několik podmínek. A ona pak nečekaně potká muže, do něhož se na první pohled zamiluje… Je připravená na nový začátek v Itálii a na novou lásku?

ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ

Román Dům hedvábí je prvním dílem ze stejnojmenné série a musím říct, že se jedná o velmi pozoruhodné čtení, které se sice hodně točí kolem výroby hedvábí, ale nabídne vám i rodinné tajemství a romantiku.

Příběh je vyprávěn er-formou, v jehož středu stojí hlavní postava Angely. Začátek se rozjíždí v pomalém módu, ale zároveň se dlouho nezaobírá představováním, nýbrž ihned vlétnete do pestré dějové osy. S přesídlením hrdinky do Itálie už na vás dýchne kouzlo této vášnivé země a plně se ponoříte do hedvábného obalu příběhu.

Najednou ucítila zvláštní jemnou vůni, možná zralých ořechů nebo srsti kočky, kterou měla kdysi v dětství, pleti milovaného člověka nebo příslibu nového setkání. Zasnila se, zase se viděla v tkalcovně s ametystovým hedvábným vláknem v dlani. Byla to vůně hedvábí? Připadala jí důvěrně známá, tak vábivá, na hranici vnímatelnosti. A najednou se ji zmocnila silná touha být touhle vůní obklopená každý den, stát se součástí jiného univerza, jako kdysi dávno vytvářet něco rukama, ano, zpracovávat právě tenhle materiál a tvořit z něj nádherné věci. Co kdyby, zeptal se tichý hlas v jejím nitru, ti tahle manufaktura hedvábí patřila?

Autorka stvořila nenáročný příběh, který oplývá nevšední atmosférou, která se točí kolem hedvábí. Pro někoho toto téma může být zdlouhavé a nezáživné, ale já osobně jsem se velmi ráda dozvěděla informace o této výjimečné látce, která zlehka obaluje celý příběh do jemné, barevné i poutavé nálady. Nechybí romantika, ve velmi umírněné formě, jež citlivě doplňuje vyprávění a nezastiňuje hlavní tok.

Děj si plyne svým stabilním tempem a nenechá se vyrušovat zápletkou ani překvapivým zvratem. Tajit dech nad stránkami se vám asi nebude, ale jakési mocné autorčino kouzlo vás nenechá knihu odložit z ruky, protože vaše zvědavost a touha dozvědět se o osudu Angely všechno, bude neuspokojivá až do posledního řádku. I když knihu neřadím k výjimečným společenským románům, její příběh mě bavil a velmi ráda si přečtu i druhý díl, který vypadá, že by se mohl o trochu více odvázat. 😉

Pokud máte rádi oddechovky, v kterých na vás dýchne kouzlo cizí země, a rádi se noříte do příběhů s rodinným tajemstvím, pak směle sáhněte po románu Dům hedvábí. Čtení o lásce, důvěře, odvaze k novému začátku a nejkrásnější látce na světě už čeká.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za nenáročné čtená s příměsí romantiky děkuji nakladatelství Euromedia Group. Román Dům hedvábí můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *