Recenze

Přání

Nicholas Sparks přichází s dalším příběhem plným emocí a lásky. Kdyby tak šel vrátit čas, ale některá PŘÁNÍ jsou nesplnitelná… I když možná se k nám dostanou, jenom v jiné formě… Příběh o trvalém dědictví první lásky a rozhodnutích, která pronásledují už navždy.

Název: Přání
Autor: Nicholas Sparks
Překlad: Štěpánka Svobodová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 400

Román, který vypráví příběh o trvalém dědictví první lásky a rozhodnutích, která pronásledují už navždy. Maggie Dawesová je spolumajitelkou galerie v New Yorku a je také uznávanou fotografkou. Do jejího života však zcela nečekaně zasáhne zákeřná nemoc – rakovina. Maggie nemoc postupně začíná čím dál tím více oslabovat, a tak se rozhodne přijmout pomoc. Mark, mladý asistent, kterého do galerie přijme, je jí i příjemným společníkem o vánočních svátcích, které by jinak strávila v osamění. Při společných rozhovorech Maggie svěří Markovi příběh jiných Vánoc. Těch, které ve svých šestnácti letech prožila v Ocracoke. Proč byla Maggie v Ocracoke a kdo je vlastně ve skutečnosti Mark? Nový román Nicholase Sparkse vás naprosto pohltí.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Něžný příběh Přání je podán s jemností a emočním podprahovým vjemem, který se do vás otiskne, ať už chcete nebo ne. Hořkosladké vyprávění vás dojme i romanticky navnadí a láska? Ten ryzí cit? Ta tady samozřejmě hraje ústřední roli, protože příběhy N. Sparkse se bez ní zkrátka neobejdou.

Příběh je vyprávěn ve dvou liniích, které se citlivě doplňují a celistvě tvoří dokonalou love story s bolestivou zápletkou. V první linii se seznamujeme s hlavní hrdinkou Maggie a její zhoubnou nemocí, která pomalu prorůstá nejen do orgánů, ale i do života. Druhou linii obstarává minulost a vrací nás do doby, kdy Maggie bylo 15 let, a procházela nesnadným životním obdobím.

„Co tě přitahovalo k tomu člověku v minulosti, jak se k tobě ten člověk choval, jak jste si spolu rozuměli? A stejná otázka je pro přítomnost, kromě toho, že se přidá fyzická touha po tom druhém, po dotyku, po objetí a polibku. A pokud na základě všech těch odpovědí dojdeš k závěru, že máš pocit, že nikdy nechceš být s nikým jiným, tak je to patrně láska.“

Po otevření knihy jsem se trochu obávala, zda téma smrtelné nemoci nebude na mě příliš, ale naštěstí N. Sparks ví, kdy přitáhnout otěže emocím a pustit do příběhu světlo naděje a lásky a před vámi se rozprostře dokonalá love story, která vás odvede od temných myšlenek beznaděje. Plujete spolu s hrdiny na obláčku štěstí a zamilovanosti, i když moc dobře víte, že i tahle radost má své datum spotřeby a u N. Sparkse je to téměř sázka na jistotu.

Autor píše čtivým a jemným stylem a nebojí se jít do hloubky svých postav. Svůj příběh rozprostírá do daleka a s něhou vypráví sladkou story lásky, která má hořkou a chvílemi až pálivou chuť, která štípe na jazyku. Nikam nespěchá, snaží se jít svým postavám vstříc a obnažit je před svými čtenáři až na dřeň. Je až neuvěřitelné, že právě tyto prvky románu má v péči muž. Muž, který svým autorským umem dokázal okouzlit tolik čtenářek na celém světě.

Mně se román Přání líbil, stejně jako jeho vánoční obálka. Nedokáži si představit, že bych tohoto autora četla po kilech (zapeklitá a smutná témata v jeho knihách nejsou úplně mým šálkem knižní kávy), ale jednou za čas je to velmi příjemné čtení plné emocí a lásky, která vás znova a znova dokáže dojmout a okouzlit. Pokud jste fanoušky tohoto autora, budete na 100% spokojeni, protože N. Sparks se stále drží svého osvědčeného receptu a naservíruje vám plnou náruč emocí. A pokud hledáte dojemný příběh, který klidně může napsat i sám život, směle sáhněte po jeho novém románu a nezapomeňte na kapesník. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za citlivé a hluboké vyprávění děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Přání můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Zalistujte si knihou zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *