Recenze

Návrat na Vysočinu

Roweny NÁVRAT NA VYSOČINU nebude asi jen tak dočasný, jak si původně myslela. Miluje lesk a pozlátko Londýna, ale srdce ji zůstává stále v rodném kraji, kterou obklopuje skotská divočina a v jehož středu stojí urostlý horal s výzvou v očích. Nová kniha Suzanne Enoch opět potěší všechny romantické čtenáře. 😉

Název: Návrat na Vysočinu

Autor: Suzanne Enoch

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 320

Rowena MacLawryová patří k nejstaršímu klanu na Vysočině. Skotské klany se příliš s Angličany nekamarádí, ale Rowena si přesto na svém starším bratru vydupe návštěvu Londýna, kde je poprvé uvedena do společnosti. Nyní se po několika měsících vrací zpátky do rodného sídla a je z ní jiná žena, než která v afektu odjížděla. Její hladké anglické vystupování je trnem v oku bratranci a rodinnému příteli v jednom. Lachlan MacTier má pro tuhle divokou temperamentní dívku slabost, ale stále ji bere jen jako svoji sestru. Osmnáct let byla jeho stínem a dětské poblouznění Lachlanem ji už dočista přešlo. Teď, když se zaměřuje na vhodnou „anglickou“ partii pro svůj sňatek, ji už starý kamarád nechává naprosto v klidu. Jenomže nyní se zase nelíbí Lachlanovi, že by tahle uličnice, z které vyrostla nádherná a přitažlivá žena měla patřit nějakému Anglánovi.

„Vysočina i svět se obrátily vzhůru nohama. Její portrét, který nosil v hlavě, podobizna holčičky s trhlinou v sukni s přemírou volánků a bodláky ve vlasech, přestal existovat. Rowena MacLawryová byla úchvatně přitažlivá mladá žena a on si toho nevšiml, dokud se neocitla v rukou jiného muže.“

Román Návrat na Vysočinu je třetím dílem ze série Skandální Skotové. Předchozí díly Ďábel nosí kilt a Nezkrotný horal nasadily vysokou laťku a já byla zvědavá, zda autorka Suzanne Enoch nepoleví a udrží svou nastavenou úroveň z předchozích románů ve stejném „levelu“. Každý díl je věnován jednomu ze sourozenců klanu MacLawryových a nyní přichází na řadu jediná dívka ze čtyřčlenné rodiny.

Rowena je sympatická mladá žena, která má pro strach uděláno, jak také jinak, když vyrůstala se třemi bratry a autorkou je vykreslena jako každá jiná dívka na prahu dospělosti, která si teprve hledá své místo v životě. Její mladická nerozhodnost i změny postojů tak nějak k tomuto věku patří a musím říct, že chvílemi mě trochu vytáčela. Klasicky vystavěná milostná zápletka – chci ho, teď už ho zase nechci, ale možná ho přece jenom chci – není žádnou novinkou a postavit celou knihu na tomto zádrhelu by se mohlo jevit jako nešťastné řešení. Ale Suzanne Enoch má tu jedinečnou výhodu, že je to spisovatelka skvělých romantických příběhů a její uchopení celého příběhu tak posouvá tuto knihu opět do čtenářsky atraktivního díla.

zdroj fota

Prostředí Skotska pak dodává celé knize na výjimečnosti a autorčiny popisy ať už prostředí nebo postav patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co vám kniha přinese. Z každé stránky na vás dýchá kouzlo Skotské vysočiny a vám se před očima rozehrává příběh vyplněný urostlými, charismatickými horaly oděnými v kiltech. Souznění s přírodou i jejich neohroženost a bezmezná věrnost ke svému klanu je pravým lákadlem pro všechny čtenářky něžného pohlaví.

Obálka knihy je opět velmi přitažlivá a zaujme na první pohled. Vyobrazená dívka přesně vystihuje charakter hlavní hrdinky, její snahu o uhlazené anglické vystupování propojené s divokostí a nezkrotností její povahy.

Celá kniha působí trochu utahanějším dojmem oproti předchozím dílům, ale stále se jedná o čtivé, romantické vyprávění, kterému nechybí vzrušení, láska ani napětí, jenž si pro nás autorka schovala skoro až na samý závěr knihy, kdy tempo románu nabývá na obrátkách. A já už se těším na čtvrté pokračování s názvem Někdo to rád skotské, které má vyjít v nakladatelství Baronet již v květnu 2020.

Pro všechny co nepohrdnou romantickým příběhem a mají rádi prostředí větrného Skotska je kniha Návrat na Vysočinu určitě tou správnou volbou.

Hodnocení: 82 %

Děkuji nakladatelství Baronet za další vzrušující návštěvu Skotska i s jeho hříšnými horaly. Samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Návrat na Vysočinu.

 

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *