Recenze

Temný hrdina

Píše se rok 1101, v Anglii vládne Jindřich I. a po jeho boku věrně stojí TEMNÝ HRDINA, jehož chladný pohled se upírá na Imogen. Čtenářkám historických, romantických příběhů srdce zaplesá 😉 .

Název: Temný hrdina

Autor: Jo Beverley

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 408

Imogen z Carrisfordu je svědkem násilného přepadení a brutálního znásilnění služebné na svém hradě. Lord Arnulf z Warbricku má zálusk nejen na služebné, ale hlavně na právoplatnou majitelku hradu Carrisford – Imogen, která jediná ví, kde se ukrývá ohromný poklad nahromaděný několika generacemi jejich rodu. Imogen nezbyde nic jiného než uprchnout ze svého hradu a hledat pomoc jinde. Nejmenším zlem se jeví její nový soused Bastard FitzRoger z Cleeve, kterého předchází pověst nelítostného bojovníka a tyranského pána.

Společně se vydávají zachránit Carrisford ze spárů surového uchvatitele a Imogen si rozhodně nedělá iluze, že by ji FitzRoger pomáhal čistě z nezištných důvodů. O jejím pokladu ví dokonce i král, který ji chce co nejdříve výhodně provdat a než si vzít tlustého a páchnoucího starce, to raději smázne dvě mouchy jednou ranou a za to, že ji FitzRoger pomůže získat svůj hrad zpět, slíbí mu manželství, které bude brát jako obchodní záležitost. Co jiného také čekat od pokerové tváře FitzRogera, která je bez jediné známky jakékoli emoce? Od jeho studených zelených očí, které ji provrtávají, vzrušují a vidí až na dno její duše?

>>>>>>>>>>>>>

Román Temný hrdina je druhým dílem ze série Dark Champion. První díl s názvem Pán mého srdce jsem měla možnost také přečíst a byl skoro stejně dobrý jako Temný hrdina. Díly na sebe nijak nenavazují, pouze vedlejší postava z každé předešlé knihy dostává svůj vlastní prostor v dalším dílu, kde prožívá svůj osobní příběh lásky.

Kniha je napsána velice čtivě, což v mém případě znamená, že jsem četla do 2 hodin do rána. Autorka mě dokázala natahovat a udržovat do poslední chvíle v napětí, kdy už na to konečně „vlítnout“ 😉 . S každou další kapitolou jsem si říkala, že teď už snad a pak půjdu konečně spát, ale spisovatelka Jo Beverley vás natahuje jako kšandy a stále posouvá nevyhnutelné dál a dál. Rozhodně to ale není na úkor čtivosti. Ačkoli příběh popisuje v zásadě jenom několik týdnů v životě hlavních hrdinů, je toto časové období naplněno množstvím nepředvídatelných akcí, které vás nenechají knihu odložit.

( spisovatelka – Jo Beverley )

Hlavní postava Imogen je vcelku sympatická, až na jistou zaslepenost k církvi, která ji byla od dětství vštěpována a díky tomu, byste ji chvílemi sami poslali k branám pekelným, ale jinak dostala do vínku neohroženost a tvrdohlavost, takže typ fňukny se zde naštěstí nekoná. FitzRoger je autorkou vykreslen jako chlap, kterého by chtěly před nedostatkem emocí zachránit všechny ženy světa a i já jsem to autorce „spolkla“ 🙂 .

Hrůza ustoupila, když pochopila, že jí ani teď nemá v úmyslu ublížit. „Nikdy jsem nepochybovala, že mě fyzicky přemůžeš, FitzRogere.“

„A v každém jiném ohledu, Zrzko.“

To ji dopálilo a zazmítala se, ale podařilo se jí jenom si ublížit. Jeho stisk zesílil až k bolesti, jelikož ji nešetřil. Jak ji držel, nemohla se vyhnout jeho zelenému zraku jinak než zavřít oči. Neudělala to. „Co tedy jsem?“ zeptala se trpce. „Panenka pro tvou zábavu?“

„Čím chceš být?“ Jeho tělo zůstávalo neochvějně pevné, ale oči se mu rozehřívaly. To jí dodalo odvahu. „Chci ti být rovná,“ řekla a čekala, že se tomu zasměje. Nezasmál se. „Tak na tom pracuj.“

Celý příběh je velmi poutavý, čte se opravdu nenáročně a navíc se opírá o některé historické skutečnosti, jak autorka v doslovu popisuje – historické události jsou pravdivé, ale jediná skutečná postava této knihy je král Jindřich. Je znát, že autorka vystudovala historii, protože z knihy na vás čiší důkladná znalost popisovaného prostředí a její charakteristiky jsou vykresleny do nejmenších detailů. Živý vypravěčský styl navíc dodává celé knize na autentičnosti.

Autorka tohoto románu Jo Beverley není rozhodně žádným nováčkem na poli romantiky. Napsala přes 30 románů, které spadají do různých období anglické historie a navíc byla uvedena do síně slávy organizace Rita – Americké sdružení autorů romantických románů.

Pokud máte rádi romantiku oděnou do historické tuniky a převázanou červenou mašlí vzrušení, je tato kniha určena právě vám.

Hodnocení: 90 %

 

Za vzrušující čtení plné romantiky a za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Baronet, které je pravou líhní romantických knih.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] je čtvrtým dílem ze série Dark Champion, já měla to potěšení přečíst druhý díl Temný hrdina a protože jsem z něj byla nadšená, kniha Pán půlnoci byla jasná volba. Jednotlivé díly na […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *