Recenze

Pán půlnoci

Historický román PÁN PŮLNOCI vás zavede do období anglického středověku, kde práci soudu přebíral do svých božích rukou tzv. ordál a ženy byly plně pod nadvládou mužů. Alespoň si to pánové mysleli ;-).

Název: Pán půlnoci

Autor: Jo Beverley

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 448

Claire ze Summerbournu si spokojeně žije se svou rodinou na svém sídle do té doby, než se její otec Clarence postaví proti samotnému králi Anglie a je za svou troufalost a vzpouru podroben ordálu – Bůh rozhodne na čí straně je právo. V souboji na život a na smrt ho zabije Renald de Lisle a jako správný poddaný svého krále uposlechne jeho rozkaz a vydá se na hrad Summerbourne převzít sídlo do svých rukou a k tomu se oženit s jednou ze tří dosud svobodných žen, které žijí na hradě. Kolo osudu ukáže na Claire a ta se v zájmu uchování rodiny poddá a přislíbí se lordu Renaldovi – válečnému vlkovi a zkrvavenému meči, jehož temný pohled ji provrtává skrz naskrz a jeho smysl pro humor je podobný zlaté žíle ubíhající tmavou žulou.

Claire pomalu vstupuje do otevřené náruče vášně a vypadá to, že bude nakonec se svým snoubencem šťastná, ale co se stane, až vyjde najevo pravda, jenž Renald ukrývá? Poslechne Claire hlas rozumu nebo se vydá po stopách svého srdce?

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Pán půlnoci je čtvrtým dílem ze série Dark Champion, já měla to potěšení přečíst druhý díl Temný hrdina a protože jsem z něj byla nadšená, kniha Pán půlnoci byla jasná volba. Jednotlivé díly na sebe nijak nenavazují, takže je můžete v klidu číst na přeskáčku. Jediné co mají společného je období do kterého je příběh situován a jisté společenstvo mužů obklopující krále Jindřicha. Z tohoto společenstva je vždy jednomu z mužů a jeho lásce věnován jednotlivý díl ze série.

Krásný, zamilovaný příběh ukrytý v knize potěší každou romantickou duši a zároveň nám přiblíží historické období anglického středověku. Ostatně autorka je známá svými podrobnými popisy historických kulis a prostředí, do kterých jsou její romány zasazeny. Dozvíte se, jak lidé v tomto období žili, co si oblékali, jedli a v tomto díle vás navíc autorka seznámí s pojmem slova „ordál“ – božího soudu. Její postavy jsou vykresleny reálně i s jejich charaktery, které vás ještě více ponoří do pestrého děje, kde akce střídá akci.

Živý vypravěčský styl vás okamžitě vtáhne do děje a vy se tak rázem octnete v temném středověku a budete prožívat s hlavní hrdinkou všechny její strasti i radosti a také samozřejmě láskyplné vzrušení ;-).

Objímal ji pažemi, celou bytostí byla propletená s ním a s jeho obratnými, žádostivými, dobyvačnými ústy…

Zvolna, zdráhavě ji pouštěl, tmavé oči rozzářené, vášnivé a majetnické. „No, bojovná ženštino, už ses podvolila? Nakrmíš mě?“

Síň umlkla, naslouchala. Claire odpověděla na výzvu pro uši obecenstva: „Záleží na tom, kde sídlí tvůj hlad, můj pane.“

Z romantických spisovatelů patří Jo Beverley k mým oblíbeným. Její knihy nejsou žádné kapesní, útlé produkty, nýbrž to jsou pořádné bichle, takže i když jste už v polovině příběhu, ještě netrpíte frustrací, že vyprávění za chvíli skončí a pak už nebude nic. Užíváte si tuto pořádnou nálož čtiva a jste nadšeni z každého příběhu, který na vás na jejich stránkách vykoukne.

Kniha Pán půlnoci je o něco slabší než Temný hrdina. Děj ani zápletka knihy mě až tolik nerozvášnily jako u minulé její knihy, ale stále se jedná o akční a živé vyprávění, které vás nebude nudit. A pokud máte rádi starou Anglii, určitě se vám tento příběh ze středověku bude líbit.

Hodnocení: 85 %

 

Za romantické čtení z historické Anglie a za poskytnutý recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, jenž mě svými romantickými produkty zásobuje už řadu let.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *