Recenze

Vlčí hora

Pokud máte chuť strávit chvíle volna na samotě v pustině, vydejte se na VLČÍ HORU. Ale nezaručuji vám, že se vrátíte stejní jako před výletem a možná se už nevrátíte vůbec…

Název: Vlčí hora

Autor: Ivana Ondriová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 256

Michaela si i přes nesouhlas svých rodičů vezme za muže Grega Kaveckého. Je beznadějně zamilovaná a Greg je pro ni ochotný udělat vše, co ji na očích vidí. Dva roky po svatbě se rozhodne Greg překvapit svou ženu neobvyklou dovolenou. Vydají se spolu do srdce panenské přírody na Vlčí horu. Užívají si několik radostných chvilek naplněných pohodou i vzrušujícího sexu a netuší, že během pár hodin se všechno změní.

Greg se během noci ztratí a celé obydlí je od krve. Vyděšená Michaela se pouští na vlastní pěst do lůna drsné přírody, aby našla svého milujícího manžela. Ocitá se sama uprostřed divočiny v ohrožení života, z kterého ji zachrání dva lovci. Ale chtějí ji opravdu zachránit? Zahrává si s ní jen děsivá fantazie nebo to může být pravda? Chalupa uprostřed pustiny a nehostinné krajiny se stane svědkem událostí, které navždy změní životy několika lidem.

„Už mělo být po tobě, víš?“

Zabořil mi nehet přímo do té bolavé rány a škubl jím. Au, můj smích rázem vystřídaly tiché vzlyky.

„Dávno. Bože, už před třemi dny. A ty jsi pořád tady. Jsi jako plevel, ne a ne se tě zbavit.“

Příběh se hned od začátku velmi nadějně rozjíždí. Sledujete společnou cestu na chalupu a první strávené chvíle v pustině. Musím tedy zkonstatovat, že jejich představy trávení volna byly hodně vzrušující – naplněné pouze sexem a dlouhým výletem, na kterém se samozřejmě také neopomněli „spojit“ ;-). Chvílemi jsem si připadala, že jsem zavítala spíše do erotického románu než do thrilleru. Ovšem s prvním zmizením Grega už vyprávění nese stopy napětí i tajemných lehce „hororových“ prvků.

Autorkou vystavěná zápletka nebyla vůbec špatná, ale jejímu ztvárnění chyběla propracovanost a důslednost. Což je škoda, protože jinak se jedná o čtivou knihu. Do první zápletky jste hozeni rovnýma nohama, bez žádného většího upozornění a mě chvílema napadalo, že se zřejmě jedná o sen hlavní hrdinky a ona se z něj probudí a příběh bude dále pokračovat reálnou cestou. V knize je spousta těžko uvěřitelných situací – v rozlehlé pustině zrovna Michaela nachází věci, které by jiný hledal několik týdnů…některé události zůstaly nevysvětleny atd. Ani postava hlavní hrdinky Michaely mně k srdci nijak zvlášť nepřirostla. Její občasná naivita a zaslepenost hraničila až s dětinskostí a ne se skoro třicetiletou ženou.

Co se nedá knize upřít je jistá čtivost, jak už jsem zmínila, takže ji budete mít přečtenou za jedno odpoledne. Jednoduchý styl psaní, bez složitých kudrlinek, vás rovnou čarou vede k samé podstatě a nejste při čtení ničím rušeni. A ačkoli jsem z knihy nebyla úplně unešená, nedokázala jsem ji odložit, stále mě zajímalo, jak celý příběh skončí.

Slovenská autorka Ivana Ondriová je známá především jako spisovatelka románů pro ženy a kniha Vlčí hora je její první thriller. Uvidíme, zda se vrátí zpátky ke svým osvědčeným románům nebo zda nám v budoucnu nabídne další thrillerový kus.

Věřím, že hlavně mladým čtenářům se příběh bude líbit. Jednoduchý styl psaní i jistá dávka napětí a vzrušení bude to pravé „táhlo“ pro čtenáře.

Hodnocení: 60 %

 

Za strávený pobyt na Vlčí hoře i za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *