Recenze

Nesnáším tě

Bláznivá Charlotte má ve svém srdci místo pro velkou romantiku, ale přimět Reeda – báječného, arogantního blbečka, co vypadá stejně dobře, ať už přichází nebo odchází – k nějaké akci je nadlidský úkol. Nový román NESNÁŠÍM TĚ autorské dvojice Vi Keeland a Penelope Ward určitě nesnášet nebudete. 🙂

Název: Nesnáším tě

Autor: Vi Keeland, Penelope Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 328

Charlotte je čerstvě po rozchodu se svým snoubencem Todem. Jediné co ji z tohoto vztahu zbylo, jsou svatební šaty, na které se nakonec vůbec nedostalo. Když je nese prodat do bazaru, narazí na jiné, naprosto kouzelné svatební šaty, jenž mají v sobě všitý romantický vzkaz, který by podlomil kolena nejedné ženě.

„Řekla: ,Odpusť, že jsem snílek,‘ a on ji vzal za ruku a odpověděl: ,Odpusť, že jsem tu nebyl dřív, abych mohl snít s tebou.‘ “ – J. Iron Word

Děkuju, žes všechny moje sny učinila skutečností. S láskou Reed

Charlotte se rozhodne vypátrat romantického muže, který za vzkazem stojí, ale realita je naprosto šílená. Nepříjemný, arogantní, studený psí čumák alias Reed Eastwood, který má pro ni jen slova pohrdání a otevřeného nepřátelství snad nemůže být tím snovým mužem? Klidně by na něj mohla zapomenout, ale tak sexy chlapa snad ještě neviděla. Reeda by zase zajímalo, kdo na něj nastražil tak neskutečně bláznivou a praštěnou ženskou, která má tělo bohyně. Jenomže si bude muset zvyknout, protože Charlotte právě začala pracovat v jeho firmě a vyhnout se jí, je takřka nemožné. Ale nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá a Reed má pro své chování vážný důvod. Nese si na bedrech své břímě, které mu dává stopku v každém dalším vztahu. Jak mu má Charlotte vysvětlit, že se všechny nesnáze snáší ve dvou lépe? A bude ji vůbec ten tvrdohlavý beran naslouchat?

××××××××××××××××××

Autorské duo Vi Keeland a Penelope Ward je úspěšnou značkou a román Nesnáším tě je toho důkazem. Romantické, vzrušující, ale i dojemné – což je oproti předchozím počinům tak trochu novinka, s myšlenkovým přesahem týkající se závažného tématu. A byla to trefa do černého. Celou knihu to vyneslo do neprobádaných výšin, a i když stále převládá romantika okořeněná erotikou, toto ochucení novým kořením mi vážně zachutnalo. A pro tentokrát ubraly i na „lechtivých“ scénách, ale při tom se jim podařilo zachovat ono vzrušující jiskření mezi vámi a knihou. Za mě je to vítaná změna, která ještě více odhalila kouzelnou moc slova, kterou tyto dvě autorky oplývají.

Ve vztahu s Todem jsem tak trochu zapomněla, kdo jsem. V podstatě jsem splynula s jeho životem a to, co jsem chtěla od života já, jsem odsunula na vedlejší kolej. Tak jsem si sepsala seznam věcí, které bych chtěla udělat, abych si připomněla, že musím svůj život žít sama za sebe.

Ačkoli autorky sáhly po osvědčené šabloně šéf/podřízená a vy máte pocit, že vás nemůže nic překvapit a děj vás nechá naprosto klidnou, tak to teda ne. Vzrušení zažijete velkou měrou a to i navzdory tomu, že na erotiku dojde velmi sporadicky. Vtipné dialogy plné sarkasmu a náboje dokreslují celý děj a vy se budete báječně bavit. Charlotte je neskutečně ztřeštěná holka, kterou si zamilujete a Reed je muž, kterého by chtěla zachránit každá žena, obzvlášť jestli vypadá stejně jako na obálce knihy 😉 .

Stejně jako vás toto spisovatelské duo napíná a natahuje na první splynutí hlavních postav, tak i zbytečně oddaluje finální konec, který je naprosto jasný, takže není proč odkládat nevyhnutelné. Tím pádem se kniha v poslední třetině už nečte tak ve svižném tempu jako na začátku a sklouzává do zbytečně rozteklého příběhu. Ale jelikož v tento moment autorky svůj pohled zaměřily na vážnější téma, nedošlo k úplnému rozpadu.

Vzrušující, něžný příběh Nesnáším tě vám nabídne to nejlepší, co můžete očekávat od erotického románu pro ženy a mé očekávání bylo beze zbytku naplněno.

Hodnocení: 91 %

 

Děkuji nakladatelství Baronet nejen za recenzní výtisk, ale i za parádní jízdu, na kterou mě kniha Nesnáším tě vzala.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] knihou NESNÁŠÍM TĚ autorského dua Vi Keeland a Penelope Ward zažijete velkou porci vzrušení a to i navzdory tomu, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *