Recenze

Tvoje plodnost ve tvých rukou

PLODNOST VE TVÝCH RUKOU je publikace věnovaná Metodě sledování plodnosti (MSP). Ženy se díky ní přesně dozvědí a pochopí, co se s nimi a jejich tělem děje během jejich měsíčního cyklu. Žena se cíleným sledováním 3 ukazatelů dozví, jestli je v dané dny plodná či nikoli. Ovšem, bylo by nesprávné titul považovat pouze za „antikoncepční návod“ nebo naopak „návod k početí“… Pojďme se společně začíst do knihy autorky TONI WESCHLEROVÉ, která nyní vyšla v druhém rozšířeném vydání v NAKLADATELSTVÍ MAITREA.

Název: Tvoje plodnost ve tvých rukou

Autor: Toni Weschlerová

Nakladatelství: Maitrea

Rok: 2020

Počet stran: 581

Podle oficiální anotace

Jste nespokojené se svou metodou antikoncepce? Nebo frustrované marnými snahami o početí dítěte? Zažíváte v různých částech svého cyklu matoucí příznaky? Tento nedocenitelný zdroj zodpoví vaše otázky a současně vám poskytne úžasné pochopení vlastního těla. Toto aktualizované vydání průlomového bestselleru vám poskytne veškeré informace pro monitorování vašeho menstruačního cyklu – spolu s aktualizovanými informacemi o nejnovějších reprodukčních technologiích. Kniha Tvoje plodnost ve tvých rukou už pomohla statisícům žen přirozenou cestou předcházet těhotenství, maximalizovat šance na otěhotnění nebo získat lepší kontrolu nad vlastním gynekologickým a sexuálním zdravím. Autorka Toni Weschlerová podrobně vysvětluje Metodu sledování plodnosti (MSP), která vám za pouhých pár minut denně umožní: * užívat si vysoce účinnou a vědecky prokázanou metodu přirozené antikoncepce bez chemie a jakýchkoli prostředků, * maximalizovat své šance na početí předtím, než navštívíte lékaře nebo se uchýlíte k invazivním možnostem vyspělých reprodukčních technologií, * urychlit léčbu případných problémů s plodností možností rychle identifikovat překážky v otěhotnění, * získat kontrolu nad vlastním gynekologickým a sexuálním zdravím a skutečně ho pochopit.  ℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Toni Weschlerová má magisterský titul v oblasti veřejného zdraví a v USA je celostátně uznávanou pedagožkou a mluvčí pro oblast ženského zdraví. Je také autorkou knihy Cycle Savvy, jež dospívajícím dívkám přináší poučení o jejich těle. Bývá častým hostem televizních a rozhlasových pořadů. Toni Weschlerová žije v Seattlu ve státě Washington. (Foto, text zdroj: www.eshop.maitrea.cz)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

„… Jak často slýcháte, že menstruační cyklus by měl trvat 28  dní a že ovulace obvykle nastává 14. den? Je to mýtus, čistý a pouhý mýtus. A přesto je tak běžně akceptovaný, že je bohužel zodpovědný za nespočet neplánovaných těhotenství. Kromě toho brání mnoha párům toužícím po dítěti v dosažení těhotenství. Většina z této mylné představy je dědictvím zastaralé Metody rytmu (Kalendářní metody), která nesprávně předpokládá, že jednotlivé ženy mají délku cyklu, pokud ne přesně dvacet osm dní, tak alespoň z dlouhodobého hlediska spolehlivě stabilní… Cykly se ale ve skutečnosti u jednotlivých žen liší a často se liší i u každé ženy samotné. Mějte tedy na paměti, že normální délka cyklu je obvykle 21 až 35 dnů. … „

Summa summarum

Tvoje plodnost ve tvých rukou je „pořádná bichle“ ? ? – má 581 stran. Ovšem není se co divit: autorka se tématu ženského reprodukčního a sexuálního zdraví ? věnuje skutečně důkladně a „polopaticky“ tak, aby ji čtenářky bez obtíží pochopily a propagovanou metodu MSP začlenily do svého života… Což se jí – podle mého názoru – skvěle povedlo ❤. Obsah knihy se dělí do 6 částí:

Část první Průlom na poli plodnosti: k novému způsobu myšlení

Část  druhá Objevte znovu svůj cyklus a své tělo

Část  třetí Buďte proaktivní ohledně svého zdraví

Část  čtvrtá Přirozená antikoncepce

Část  pátá Dosažení těhotenství

Část  šestá Nad rámec plodnosti: praktický přínos vedení záznamů o cyklu

Epilog, Dodatky, Dosažení těhotenství.

Aktualizované vydání je rozšířené o:

  • * plně revidovaný a intuitivní systém vedení záznamů,
  • * výběr individualizovaných vzorových tabulek pro antikoncepci, dosažení těhotenství, kojení a menopauzu,
  • * rozšířenou šestnáctistránkovou barevnou přílohu, jež odráží nejdůležitější koncepty knihy,
  • * šest zcela nových kapitol o tématech zahrnujících přirozené vyrovnávání hladin hormonů, ochrany vaší budoucí plodnosti a tří možných zdravotních problémů, o nichž by všechny ženy měly vědět.

Na knize se mi líbí, že autorka vychází z nejnovějších vědeckých metod a přitom plně respektuje přírodu. Ženy žádným způsobem „nenutí“ do chemie a k (více či méně) invazivním lékařským zákrokům a na druhou stranu po nich nechce, aby věřily na „hlouposti“. Díky knize Toni Weschlerové ženy pochopí, na co se zaměřit pokud chtějí otěhotnět přirozenou cestou a do této doby se jim to nedařilo a naopak, jak se chránit proti nechtěnému těhotenství. Mě na knize nejvíce zaujaly autorkou popisované časté omyly, které jsou lékaři ženám dogmaticky předpokládány jako fakta. (Např. předepisování antikoncepce na úpravu nepravidelnosti cyklu, měření bazální/ cervikální teploty kvůli otěhotnění apod.).  Kniha není beletrie, tudíž nepředpokládám, že by ji někdo přečetl „na jeden zátah“ a ani její rozsah tomu nefandí ?. Ovšem rozhodně patří k publikacím, které si jistě najdou své stálé místo v knihovně ženy, která nefandí hormonálním pilulkám a rozhodla se převít zodpovědnost za své zdraví. Mně se velmi líbí ?. Doporučuji ?.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Knihou můžete listovat na www.maitrea

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *