Recenze

Do posledního dechu

„Její poslední večer. Její poslední vydechnutí…“

Mělo to být tvé vysněné rande. Ale místo toho jsi obětí…

DO POSLEDNÍHO DECHU je další nový případ detektiva šéfinspektora Eriky Fostrové. Autor Robert Bryndza ani tentokrát neslevil ze své kvality a vám se tak dostane do ruky napínavý, strhující thriller, který vás nenechá vydechnout.

Název: Do posledního dechu

Autor: Robert Bryndza

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 416

Rok vydání: 2018

V londýnském kontejneru je nalezeno zmasakrované tělo mladé dívky, a ačkoli už nemá detektiv Erika Fosterová u Týmu pro vyšetřování vražd co dělat, stále jí to do tohoto oddělení láká a jako magnet k sobě přitahuje jednotlivé skládanky této vraždy. Po infarktu Sparkse je povolána jako hlavní vyšetřovatelka případu a samozřejmě, že si do svého týmu okamžitě přibírá Mossovou, Petersona i mladého Johna. Na světlo se dostává i čtyři měsíce stará vražda další dívky a jistá spojitost mezi těmito vraždami je do očí bijící. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu. Netrvá dlouho a mizí další dívka. Podaří se Erice odkrýt včas všechny indicie, které povedou k odhalení vraha a zabrání tak další vraždě?

„Na nic se neptejte a nikdo vám nebude lhát. Ďábel se skrývá v detailu.“

Robert Bryndza se právem pyšní označením autora bestsellerů. Jeho detektivní série s Erikou Fosterovou patří k tomu nejlepšímu, co u nás bylo vydáno. První díl této poutavé série s názvem Dívka v ledu a i jeho další pokračování Noční lov a Temné hlubiny rozhodně stojí za přečtení. Můžete číst tyto knihy i na přeskáčku, ale ochudíte se tak o osobní život hlavní hrdinky, který se postupně od prvního dílu vyvíjí.

Co české čtenáře určitě přiláká k těmto knihám je fakt, že Robert Bryndza je sice britský autor, ale žijící trvale na Slovensku a jeho hlavní postava Erika Fosterová taktéž pochází původem ze Slovenska. Hned od samého začátku jedete ve zvýšené rychlosti a toto tempo nepolevuje po celou dobu. Ačkoli vraha vám autor prozradí hned ve třetině knihy, stejně sledujete s napětím komplikované vyšetřování a netrpělivě očekáváte, kdy vrah udělá chybu.

Všechny jeho postavy jsou vykresleny tak živě, že vrah skutečně nabývá reálné podoby zvrhlíka a sympatická Erika vám okamžitě přiroste k srdci. I když ani ona se nevyhne chybám jak v profesním, tak i osobním životě, ale její dravost a bojovnost vám to plně vynahradí.

Robert Bryndza v této knize otvírá téma sociálních sítí, tolikrát už propírané a stále aktuální a jak sám prohlašuje: „ Sociální sítě jsou v mnoha ohledech skvělé – můžeme být ve spojení s příbuznými s přáteli tisíce kilometrů vzdálenými, utvářejí naše názory, často jsou pro nás ventilem vlastních pocitů. Ale existuje i jejich temná stránka, kterou se, podle mého názoru, všichni ještě snažíme pochopit. Buďte opatrní, co zveřejňujete a co ostatní můžou vidět. Nevíte, kdo vás sleduje…“

Ale vy rozhodně sledujte tvorbu tohoto autora, protože jeho knihy jsou plné napětí, vzrušení a pokud chcete sáhnout po nějaké návykové látce je tato série určitě to pravé.

A když po dočtení této skvělé knihy trochu vydechnete, můžete se ihned vrhnout do dalšího pokračování s názvem Chladnokrevně.

Hodnocení: 97 %

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *