Recenze

Už teď jsi mrtvá

Viděla vraha při činu. Dívala se upřeně přímo na něj, skoro jako by ho znala. A teď mu musí utéct. Další skvělá detektivka z pera Sarah J. Bolton.

 

 

 

 

 

 

 

 

Název: Už teď jsi mrtvá

Autor: Sarah J. Bolton

Nakladatelství: Domino

Počet stran: 422

Rok vydání: 2018

Let balonem měl být poklidným narozeninovým dárkem pro Isabelu od její sestry Jessicy. První sestra je zvyklá na řeholní řád v klášteře, zatím co druhá Jessica, zaměstnaná v řadách policie, pátrá po pachatelích zapletených do obchodu s uprchlíky. 13 lidí cestujících v balonu zahlédne vraždu, kterou vidět neměli a vrah musí zakrýt všechny stopy i očité svědky své vraždy. Podaří se mu zastřelit pilota a balon nezadržitelně padá k zemi. Pouze jediné osobě se podaří tuto katastrofu přežít. A hon může začít.

Příběh střídá současnost s nedávnou minulostí a přibližuje nám všechny aspekty, které předcházely samotné katastrofě. Nemusíte mít obavy, vše do sebe zapadá tak jak má a ději to nijak neubírá na čtivosti. Spíše naopak, bez minulosti není přítomnost, a vy se tak na skok ocitnete i v psychologické detektivce.

 „Ostatní cestující byli mrtví. Určitě. Cítila, jak ji prostupuje ticho, vkrádá se do jejich úst a rozlévá se dolů jako temný sliz, zaplňuje každou dutinu jejího těla.“

To co u jiného autora vnímáte jako sáhodlouhé popisy o ničem, u Bolton funguje jako magnet, který vás vtáhne do ještě větší hloubky příběhu. Sarah J. Bolton je zárukou kvalitní detektivky, tady prostě nesáhnete vedle a nemusí to nutně být její série s Lacey Flintovou. Hned od samého začátku to rozjíždí na plné obrátky, žádné dlouhé přípravy na zápletku. Na první stránce vás pevně uchopí do rukou a vyplivne vás až v doslovu. Napíná vás a vede schválně na jinou stopu, a když už si myslíte, že jste Colombo v sukních, nenápadně vám nabídne novou indicii, aby vás zmátla ještě víc a pohrála si s vámi až do poslední stránky knihy. K tomu jí ještě stále zbývá dostatek místa pro poněkud černý humor, který celé gradující napětí trochu odlehčí.

Po invazi brutálních thrillerů je tato detektivka tím pravým pohlazením a vůbec nevadí, že se tu neprolévají kbelíky krve a nechybí vám ani sadistické manýry vrahů. Od této autorky jsem přečetla všechny její knihy, a kdybyste mně dali nůž na krk, osmatřicítku ke spánku, nemohla bych říct, která byla nejslabší. Sarah J. Bolton totiž slabě knihy nemá!

Hodnocení : 100 %

 

Recenze primárně zpracována pro portál Chrudimka.cz. Tímto děkuji za možnost převzetí.

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *